Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha a szülés élménye...

Miért baj, ha a szülés élménye miatt nem akarok még egy gyereket?

Figyelt kérdés
Ezzel piszkál mindenki! De ez az én döntésem! Miért nem lehet felfogni?
2013. febr. 8. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg nem tudsz mit csinálni, egyszerűen az emberek egy jó része IMÁD beleszólni a más dolgába...ő lesz ott, ő fogja megszülni helyetted, meg felnevelni stb.??? Nem! Nahát akkor...nekem 3 gyerekem van, és igen, lesz 4. is én meg ezért kapom az "ívet" holott egy falat kenyeret nem kértem még senkitől ezidáig. Mindig lesz akinek nem felelünk meg. Ez van.
2013. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig a szülés utáni depressziót nem akarom átélni újra. Pedig a pakliba benne van hogy lenne a következőnél is, és úgy érzem nem tudnám még egyszer végig csinálni, borzalmas volt. Ez a Te döntésed, foglalkozzon mindenki a saját dolgával, nyilván nem a semmiért döntöttél így. ne foglalkozz velük.
2013. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a Te döntésed! Én nem is magyarázkodnék a helyedben. Nem akarsz még egy gyereket és pont. Senkinek semmi köze hozzá, hogy miért!
2013. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Borzaszto volt az enszulesem is. masfel nap vajudas utan csaszaroztak. Nem tudtam megszulni. Ez 2 eve volt azota a rossz elmenyek csak halvanyulnak. Szeretnem ha lanyomnak lenne kistestvere, onzo lenne tolem ha nem adnam meg neki es egyedul kellene felnonie. Csupan azert mert fajt es szenvedtem. Ez az egyetlen olyan szenvedes az eletben amit a szuletes pillanata utan mintha elvagtak volna.
2013. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez nem önzőség, de nem vagyunk egyformák, nem kötekedni akarok.
2013. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Első szülésem után rögtön mondtam is, hogy jöhet a következő. Elég gyors és könnyű szülésem volt. Most 3 hete szültem a másodikat, most azt mondtam a férjemnek, ha akar egy harmadikat, kérjen meg rá egy másik nőt! :D Ez a szülésem is gyors volt, de csöppet fájdalmasabb, még nem érzem, hogy kellően kihevertem. Szerintem fog változni a véleményem. Idővel. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy elég. :) Nem fogom hagyni, hogy ebbe bárki is beleszóljon. Max a férjemnek van valamiféle beleszólása, de a döntés mégis az enyém. Te is tedd ezt! Ha már nagyon szekálnak, légy határozott és közöld velük, hogy ez a te döntésed, hagyjanak ezzel békén. Sajna van aki nem áll le a szekálással, míg csak szépen kéred!
2013. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék már több gyereket,mindig is egy gyereket akartam és sajnos a nehéz szülés csak megerősített ebben.Nagyon határozottan elmondom hogy nem akarok többet és zárjuk is le a témát mert ez az én dolgom és ennyi.Már nem is mondogatják a kistesós szöveget mert tudják hogy felesleges.
2013. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szülés után én is ezt mondtam. Soha többet nem akarok terhes lenni és szülni. Pedig nem viselt meg a császár, de a terhesség és az első 3 hónap pokol volt. Viszont mostanába egyre többet gondolok rá, hogy szeretnék kistesót (most 16 hónapos a lányom).
2013. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok benne biztos, de nagyon hajlok arra,hogy nem lesz több.

Sürgősségi császárom volt, szülés után összeszedett valami bacit, ami miatt a koraszülöttön kötött ki, nem foghattam meg 3 napig! Ráadásul a fiam hipotón lett, egy évig hordtam tornára, sz.rrá aggódtam magam! Nem igazán úgy éltem meg sem a szülést, sem az után lévő egy évet, ahogy kellene.

Szerencsére minden rendben vele, de nekem még így 14 hónap távlatából is összerándul a gyomrom.

De nem érdekel,hogy ki mit mond. Most csak azért nem leszek szorongós, depressziós, idegroncs, mert "kell" a második gyerek!

2013. febr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 shona ***** válasza:
en szerintem meg hadd mondjak hisz mindenki azt mond mit akar,lehet en is piszkalnalak ha mondjuk a baratnom lennel,azt meg,hogy mit csinalsz az valoban a te dolgod,en 23 orat vajudtam,rettenettes volt,most 14hetes terhes vagyok es azt mondom,jobb lenne meg egy napig vert izzadni mire kipaszirozom magambol,mig az eddigi 14het...szerintem meg manapsag meg valami szulesi trauma miatt kerhetnel egy csaszarozast is csak meg kene indokolni vagy valami ilyesmi.egyebkent egy no 100szor erosebb egy ferfinal is de csak azok akik mar szultek az imunrenszeruk is nafgon eros!most szultel nem reg?lehet nemsoka maskepp fogod latni az egeszet...amen
2013. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!