Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok domesztosz kendővel...

Szoktátok domesztosz kendővel tisztina a gyerek játékait?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, amit nem tudok forró víz alá tartani játékot, azt ilyen kendővel törölném le. Utána ha kb. 1-2 órával esetleg megkostólná a játékát nem lenne baja? 1 éves a lány
2009. szept. 5. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a legjobb ötlet, én nem tenném a helyedben. Mindent a szájukba vesznek, a domestos meg olyan erős szer, hogy biztos marad valamennyi a játékon még órák múlva is. Inkább fertőtlenítő folyadék (pl Chicco) ha már mindenáron fertőtleníteni akarsz. Bár szerintem egy egy éves babának már sima vízzel is elég letörölgetni a játékait.
2009. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj!

Ne csinálj ilyet!! Nem kell fertőtleníteni!! Ha hypót nyal folyton, az nem lesz jó!!

A játéktól eddig se volt semmi baja! Csak legyen tiszta. Lanygos szappanos vízzel, vagy tiszta vízzel töröld át, ha piszkos. A nyál a legjobb fertőtlenítő! Ha nem teszed tönkre hypóval. Az íze se jó a domesztosznak.

Te áttörölnéd a saját kanaladat, s ennél vele amúgy Domesztoszosan. Ha leöblítenéd utána, akkor se tedd! A gyermekednek szüksége van, hogy megismerkedjen a házi baktériumokkal. Úgy lesz egészséges immunrendszere. S engedd egy kis homokot enni, macskát fogdosni, piszkos kézzel enni is! Ennyi nagyon kell, hogy ne legyen majd allergiás, meg beteges! Nem vagyok őrült, jót akarok. Higgy nekem!


Ezek feltételezik, de én tudom. Én még megtanultam otthon.És bevált. 20 körüli évesek a gyerekeim, sose volt semmi bajuk. Tiszták voltak, de sose estünk túlzásba,lehetett mancsozni, fáról barackot enni, macskázni, koszozni.Mezítláb járni, fűbe pisilni. Este azért lesuvickoltuk. Kis múló nátha volt a legsúlyosabb ez is 2 nap alatt magától gyógyult. Azóta beteg néha a fiam, mióta benn ül a gép előtt tisztán, lemosakodva, az árnyékban.

[link]

2009. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha nem beteg. Ha szívműtétje volt, vagy immungyenge, vagy más baja van, akkor mindent visszaszívok, használj valami semleges fertőtlenítőt. De akkor se domesztoszt. Én még a konyhában se használnám. Max. fürdő-wc,kilincsek, ott is csak influenza járvány idején. Nemjó az a sok vegyszer, valahogy végül csak megesszük,vagy belélegezzük ha már a lakásba került)
2009. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A lányom minden evő, ezzel nincs gond, nincs burokba tartva, eszik mindent sajnos, homokot, füvet, falevelet, papírt mindent, egy pillanat művei alatt. CSak most elkapott valami nyavaját, és arra gondoltam amit más gyerekek is tapogattak a játékai között azt letörölgetném. 1 év alatt ez az első bajunk szerencsére. De igazatok van nem teszem. Köszönöm még egyszer.
2009. szept. 5. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindnent beteszek a mosoógépbe, semminek semmi baja. REndszeresen mosom minden játékát.

Ha ilyen kendőt használsz, utána rendesen öblítsd át meleg vízzel, és közben dörzsöld a kezeddel, hogy lejöjjön a domestos róla. (bár szerintem felesleges, elég mosni..)

2009. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elöször is a játékokat mindig az ágyában, járókában tartom. Ott meg csak ő ér hozzá vagy én vagy a párom, igyekszünk tiszta kézzel. De ha bármi is koszos lesz, nyálas, tejcis, akkor csak a csap alá tartom, meleg vízzel lemosom. Tiszta türcsivel vagy papírtörlővel törlöm meg. A domestos törlőkendőt a pelenkázón használom ha "olyan" lesz, illetve néha áttörlöm az ágyrácsot, illetve a lakás összes kilincsét, mert szerintem ott kap el az ember a legtöbb mindent egy lakásban. De játékot eszembe nem jutna domestosozni, veszélyes lehet. 5 hó.-os baba anyukája
2009. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!