Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi egyszeri szoptatassal...

Napi egyszeri szoptatassal meddig lesz tejem? (a tobbi tapszer)

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Max 2 hét de lehet h a baba nem fogja már elfogadni a cicit.
2013. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem sokáig.
2013. febr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem csak szoptatsz?
2013. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért csak egyszer szoptat, mert már nincs elég teje, (fejni meg már megunt ha fejt), és így legalább olyan mennyiség gyűlik össze, amivel lehet kezdeni valamit....magamból indultam ki, bocsi :)))

Én így csináltam. kezdettől fogva pótolni kellett egy keveset, 6 hónapos korig mindenképpen szoptatni akartam, úgyhogy addig gyötörtem magam szopi-fejés, pici tápszer ha kellett. Aztán mikor betöltötte a 6 hónapot már csak reggel-este szoptattam (napközben már mást evett), egy hónap múlva már csak reggel, nyilván kellett hozzá pótlás valamennyi. Napközben már ugyebár mást evett, este már csak tápszert kapott, de így is kihúztuk, míg betöltötte a 9 hónapot. Persze mondom, kellett már pótlás mellé, főleg a vége felé, de én minden cseppet oda akartam neki adni, amíg lehet. Szóval azt mondják, hogy nagyon hamar elapad, így, de azért annyira mégsem hamar úgy tűnik :)))

2013. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én naponta négyszer fejtem, mégis elapadt, szerintem ez kizárólag alkati dolog.
2013. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tőled függ, bár nem nagy mennyiség lesz. Kb. 11 hónapos korában kezdtem el már csak egyszer szoptatni és 14 hónaposan leválasztottam. Ha akartam volna, még folytathattam volna, de nem sok értelme volt annak a kb. 30 ml-nek.
2013. febr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet alkati is, de sokat számítanak a körülmények is! Ha nincs meg a nyugis, kiegyensúlyozott környezet, a rendszeres étkezés és sok folyadék.

Én 5. hónapja szoptatok kizárólag, eddig egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fejtem. Biztos jobban erőltetném, ha szükség lenne rá, de nagyon nem akar menni (anyumnak sem ment soha), kevés jön és az is fél óra-óra kínlódás után, és szerintem nem is egyenértékű azzal, mint amikor a kicsi szopik. Én úgy látom legalábbis, hogy nálam biztos nem tudná fenntartani a tejtermelést úgy, mint a szopi.

De sokáig ki lehet húzni, ha sokszor cicire teszed, minél többször, ha már nincs tejed, akkor is.

2013. febr. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel utolsó válaszoló, hogy pl az én lányom is üvöltött, ha többször próbáltam cicire tenni, mert nem jött belőle úgy, ahogy elvárta, tehát egy másodpercig szívta, aztán lilára üvöltötte magát! Sajnos nem egyformák a babák sem, és hiába próbál így az embert mindent megpróbálni, nem mindig megy úgy, ahogy ajánlják.


Úgyhogy az ilyen kérdésektől rosszul vagyok, hogy "miért nem csak szoptatsz?" Nem mindenkinek megy, hiába áll a feje tetejére, akinek megy, azt el sem tudja képzelni, milyen, ráadásul még ilyeneket is kérdez, mintha a másik nem nem akarna szoptatni, mert lusta :((

2013. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy sem az volt a kérdés, amire válaszolt.
2013. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Olvasd el még egyszer, szerintem válaszoltam.

8

Ne legyél rosszul a kérdésemtől, nyilván itt nincs hangsúly, de eszem ágában sem volt számon kérni, hogy miért nem kizárólag szoptat!, hanem érdeklődtem, hogy miért nem kizárólag szoptat?


Egyébként mindenki annak veszi a kérdésem/válaszom, aminek akarja.

2013. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!