Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kérdés. Hozzátplálás és...

2 kérdés. Hozzátplálás és cumisüveg?

Figyelt kérdés
Az első kérdésem az lenne, hogy ti hogy alakítjátok ki a rendszereket? Azért kérdezem, mert mióta hozzátplálok (6 hós), minden teljesen felborult. Tehát eddig kerek 4 óránként evett tápszert: 8-12-16-20. Most pedig össze vissz kéri, amivel nem lenne baj, de pl tegnap is 11kor evett gyümit, utána 1kor evett zöldséget és így 4kor még szokott tápszert kapni, ha kéri ha nem, adok neki. Na de újabban (pár napja) ő délelőtt alszik fél-1 órát, majd legközelebb csak 3 fele és ilyenkor durmol 6ig. Na ezzel sem lenne baj, de már éhes és pl nem elég neki 160 ml, amivel bírná vacsiig, hanem egyből bevág 240-et, tehát 8kor meg már nem bír enni. Tehát éjszaka újra ébred h éhes. Mit csináljak másképp? Segítenétek nekem? 6kor csináltam neki amugy tejpépet, hátha bírná vele 8ig és megenné a rendes tápszeradagját, de nem... Ordít h neki tápszer kell. A másik kérdésem, h ugye a babám egyre idősödik, tehát majd gondolom egyre több tápszert fog kérni. Nem? Tehát a kérdésem az lenne, hogy lehet-e kapni olyan cumisüveget, ami nem 280 milis, hanem több? Teljesen megzavarodok ezzel a hozzátáplálássa, telljesen elvérzek. Van hogy pl 150 g gyümivel bírja 4 óráig is, de van h pl 150 g zöldséggel csak 2 óráig. És olyankor ébren van. Ez amúgy miért van? Próbálkoztam azzal is, hogy reggel tápszer, délben meg rendes főtt étel, de az sem jó, szintén ordít h tápszer kell. Amúgy meg nagyon szépen eszik és élvezi az evést, ha meglátja a kanalat a kezemben már nyitja a száját. Bocsi hogy összevissza fogalmaztam, csak most ébredtem és sietek, hogy amíg nem eszik gyümit vagy vmit, addig hátha jönne olyan válasz ami segítségemre válik :) Köszönöm szépen kedves anyukák!
2013. febr. 9. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit kevésnek tűnik a 4 evés! Az én kislányom 5 hónapos már elkezdtem a hozzátáplálást 1 hónapja. Ő tejet is 5x evett és a hozzátáplálás is így állt be neki! Fél 7-kor kelünk reggel, ha nincs fent is felkeltem. Akkor tej a reggeli, 10-kor gyümölcs, 14-kor főzelék, 17.30-kor tej, kevés vaniliás tejpép és 21-kor tej! Igaz ő nem valami nagy evő, de átlagban a 160 körüli érték meg van neki. Cumiban a Mam-nak biztos hogy van 330ml-es! Én a helyedben lehet megpróbálnám a több étkezést! Ha pedig fent van az még nem jelenti azt, hogy már éhes!!! Egyre kevesebbet fog már aludni. És a hozzátápláláshoz, türelem és kitartás kell nagyon sok, lányom sem akarta a krumplit elfogadni elsőre, minden nap volt egy kis fintorgás. De hát kóstoltatni kell vele mindig és utána elfogadja! Talán tudtam segíteni!?
2013. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés a 4 étkezés. A fiam 8 hónapos, Ő is 5x eszik egy nap. Reggeli fél 8 tápszer (akkor kel fel), tízórai gyümölcs vagy joghurt 10-kor, ebéd 12-fél 1 főzelék hússal vagy sajttal, uzsonna gyümölcs 4-kor, vacsora tápszer fél 8 körül. Az éjszakát átalussza. Iktass be szerintem még egy étkezést.
2013. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ne haragdjatok, én zavartam be. Szóval tápszert evett eddig 4x. Most konkrétan az a bajom, hogy sehogysem akarnak az idők beállni. Tehát kb úgy néz ki, h 8kor reggeli, ez fix. Utána 11kor gyümi, majd 1kor zöldség, utána tápszer és megint tápszer vacsira. Tehát ez így 5x-i étkezés, DE mégis össze vissza. Tehát h pl 6kor kér tápszert, de akkor már nem vacsizik, így éjszaka újra éhes, pedig 1 hónapja már nem kel fel éjjel enni és nem szeretném visszaszoktatni. Türelmes vagyok én, csak nem tudom milyen időkben etessem és mikor mit adjak, ami laktató lenne. Vagy ez természetes h így alakulunk, csak én érzem h hibázok? Azt nem értem, h miért éhezik meg 1x pl 2kor (ha 1kor eszik), egyszer meg csak 6kor :( Nem értem mit csináljak még másképp, hogy oldjam meg.
2013. febr. 9. 09:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát a hozzátáplálás előtt és a hozzátáplálás elején evett így: 8-12-16-20. Ekkor csak tápszert, nem én akartam, ő alakította így. Ugyanúgy kapott 11kor valamit mikor elkezdtük, de ugye csak pár falatot evett és így 12kor újra kért tápszert. Most összevisszaság van. Ez majd vmikor beáll?
2013. febr. 9. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es voltam! Ne hagyd teljesen rá az étkezést, próbáld meg alakítani neki! Álljatok be az 5 evésre, de nappal! Ne adj neki olyan sokat délután és akkor talán este elfogadja még nem kel fel éjszaka! Az hogy laktató-e elvileg ugyanolyan laktatónak kell lennie mivel az alapja mindennek a krumpli és azt ízesíted más zöldséggel. Gyümölcsnél pedig az alma és a banán az alap és azokat ízesíted más gyümivel!
2013. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, most is nappal eszik 5x, viszont azt nem tudom belőni. Mert van h pl már 3kor ordít h tápszert kér, van h meg csak 6kor és ugyanannyit eszik mindennap. :( Ha 3kor kér enni, akkor bepróbálkozom gyümölcslével, ezt most találtam ki :D mert ha éhes, kanalázást nem fogad el, csak inni. és akkor 4kor megtudom etetni. Na de mit kezdjek azzal, ha nem akar enni csak 6kor? Ha pl alszik... Keltsem fel?
2013. febr. 9. 09:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írok, mert volt h nem engedtem aludni, lefoglaltam, de akkor sem evett 4kor, max 20 milit, ami igen csekély. Aaahh sztem erre nincs is megoldás, bele kell törődjek h össze vissza fog enni mindig.
2013. febr. 9. 09:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk azzal nem is lenne baj, csak ez, h este kér sokat és utána nem vacsizik... Hát ez a legnagyobb bajom!
2013. febr. 9. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyiket eszik egy nap összesen, hogy kevés-e a 4 étkezés. Mert lehet, hogy 4 étkezéssel többet eszik, mint 5-tel, mert akkor, ha korán kínálod, nem olyan éhes.

Mi lenne, ha jegyzetelnél pár napig, hogy hány órakor kért enni, mit evett és mennyit. Pár nap múlva már az is lehet, hogy látnál benne rendszert és tudnád alakítani a napotokat.

Az alvása is egyfolytában változik, lehet, hogy 1 hónap múlva meg más időkben fog elaludni és könnyebb lesz majd.

2013. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!