Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első, nem tudatos szavukat...

Az első, nem tudatos szavukat a babák saját maguktól mondják, vagy mert sokat hallották?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos múlt és mindig azt hajtja, hogy "nem nem nem nem". Na most, tudom h ez egyáltalán nem tudatos, de azért mondja ezt, mert sokat hallhatta hogy "nem", vagy csak úgy jön?
2013. febr. 9. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettö.


Minden baba a világon ugyan azzal a beszédkészséggel születik a világra. ìgy képes még ekkor a kinai, afrkai és minden más hangokat kiadni, megtanulni. Aztán elkezdi figyelni a környezete beszédét, és azt gyakorolja amit hall.


Ezért tud egy afrikában született gyerek is kiválóan kínaiul megtanunli ha ott nö fel, és az elsö perctöl azt hallja.


A nem csak véletlen hogy azt mondja, de azért hallatszik annyira úgy mint a ti szavaitok mert töletek hallja.

2013. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén, picit rosszul esett, mert én nem mondom olyan ssokszor h nem, meg hogy nem szabad, pedig szeret már most ügyködni... Most rajta vagyok az anya apa szavakon, hátha ;)
2013. febr. 9. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos kislányom sokszor úgy sír, hogy "anyaaa, anyaaa." :D
2013. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hasonlot mar enis hallottam tole :D ilyenkor visszaszolok h "anya anyaaa jovok mar" :)
2013. febr. 9. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Na ez most komoly?Lehet,hogy én is jol hallom,hogy az 5,5 hónapos fiam öltöztetés közben úgy sír ,hogy "nem,nem"
2013. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen komoly. az en fiam nem sirva mondja ugyan, de most megnyugodtam h sztem "csak ugy jon" neki ez a szo mint a Gaga :D nemtom honnan szedte mert nem hallgatok Lady Gagat.
2013. febr. 9. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Linkeltem neked egy kis olvasnivalót, hogy hónapról hónapra hogyan fejlődik a beszédkészségük, itt megtalálod, hogy mit miért mondanak:

[link]

2013. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 shona ***** válasza:
az elso tudatos es nem tudatos szavakat is ugy tanulja mindenki,hogy hallja ha nem hallassz egy szot pl.kinaiul nem hallotad meg,hogy mi a labda akkor sose fogod megtanulni.valaki elobb tanulja valakinek tobbszor kell hallania rogzulnie kell...en meg azt vallom be,hogy az "apa" esett rosszul,de valljuk be konnyebb,mint az anya...en is hallottam ugy sirni a gyereket,hogy anyaez azert van szerintem mert mozog a nyelvuk is es siras kozben ahogy a levego aramlik kifele olyasmiket hallunk mar tudat alatt is ami simogatja szivunket,nincs sok jelentosege,angliaban elek egy angol baba ugy no fel,hogy nem tudja szuletesetol magyarul kepezni a hangokat,egy csomo angol babat hallok ugy sirni,hogy "anya-anya"-t velem hallani.am amit te isz a a "nem nem nem"az mar valoszinuleg tanult,jolehet nem tudatos,jatszik a hangjaval,Gyakorol.....
2013. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!