Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtétek a babátok...

Mikortól kezdtétek a babátok hozzátáplálását és mivel?

Figyelt kérdés
Mindent be kell tartani amit a védőnő mond?Gondolok itt pl.arra,hogy csak 4 hónapos kor után ehet gyümölcsöt pépesítve a pici.
2013. febr. 9. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Almával kezdtük,mikor 5 hónapos lett.Előtte 4 hónapos koráig csak anyatejes volt,majd tápszert is kapott,és szépen lassan kóstoltattam vele a gyümiket,zöldségeket.4 hónapos kora előtt semmiképpen nem javasolt,még nem érettek rá.Van baba aki még 6 hónaposan sem.NEkem szerencsém volt ezzel,mindent megeszik amit elé teszek.
2013. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem a kislányomnál, almával, tápszeres volt. Másfél hónapig csak gyümölcsöt kapott, utána kezdtem a zöldségeket és 6,5 hónaposan kapott először csirkemellet. Szerencsém volt, mert egyből minden ízlett neki, amit adtam.
2013. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan kezdtem mindegyik gyerekemnél. A sorrend alma, barack, répa, sütőtök, banán, krumpli, cukkini, meggy, cékla. A többi fejből nem megy a kicsivel még csak a céklánál tartunk. :)

A 4 hónapos minimum nem véletlenül van, korábban még fejletlen a babák gyomra, azért ekkor kezdik. Érdemes betartani amit mond (néha :) ) a védőnő, nem mindig beszélnek hülyeséget. :)

A nagy mindenevő volt és nem volt gond a kóstoltatásnál soha, a kicsinek a cukkini nem tetszett, attól nagyon sírt estére, nem is adtam neki többet. A doki szerint vannak gyerekek akik a magjára így reagálnak, próbáljam később.

Jó kóstoltatást!

2013. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!