Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka a nyugtalan...

Mi lehet az oka a nyugtalan alvásnak?

Figyelt kérdés
A most 4 és fél hónapos babám soha nem volt igazán jó alvó. Nappal ha elalszik, sokszor felriad keservesen sírva, ha ott vagyok és megsimogatom, akkor folytatja az alvást, de ha egyedül találja magát, akkor nincs tovább alvás... Éjszaka csak egy fokkal jobb a helyzet...este szoptatás után viszonylag könnyen elalszik, utána fél-háromnegyed óra múlva felkel, újra el kell altatni, éjszaka pedig 1x, vagy 2x kel. Mitől lehet ez?

2013. febr. 9. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Életkori, idegrendszeri dolog.

Az embergyerek úgy van összerakva, hogy "riasztja" a gondozóját ha az távol kerül tőle, hiszen neki az jelenti a biztonságot, mivel önállótlan,hogy a szülője közelében van. Ez furán szólva evolúciós "követelmény", hiszen ez biztosítja, hogy nem falják fel a vadállatok.

Mi felnőttek tudjuk már ésszel, hogy nem leselkedik rá ilyen veszély de egy csecsemő még nagyon ösztönös:).

Ezen kívül, a fenti dolgot alátámasztja, hogy nekik még nagyon más az alvási ciklusuk, több rövidebb mélyálom van, amiket felszínes alvási fázisok szakítanak meg(pont azért, hogy nehogy egyedül maradjon, illetve mert még sűrűbben kell enniük is), tulajdon képpen ezt találta ki a természet arra, hogy sose kerüljön nem biztonságos távolságba az utód a gondozójától:).

2013. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 stbonaventura ***** válasza:
A kislányom rossz alvó volt, elvittem alváslaborba. Ott tudtam meg, hogy 1 éves korig az alvászavar hátterében a táplálkozás áll. Ha anyatejes kizárólag, akkor változtatnod kell az étrendeden, ha tápszerrel is kiegészíted a táplálást, akkor érdemes lenne váltani valami másra. A Humana HA Startot, vagy Humana 1-et tudom ajánlani ami nekünk nagyon jó volt. Sok sikert!
2013. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor beszélünk alvászavarról?

Egy négy hónaposnál, ha 1- 2x ébred, az nem zavar, ahogy az sem, hogy meggyőződik arról, hogy nincs egyedül mikor felébred.

2013. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!