Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masodik baba kicsi mellett?

Masodik baba kicsi mellett?

Figyelt kérdés
A fiam kb masfel eves lesz mire szuletne a teso, akinek ilyen kicsi a korkulonbseg a ket mano kozt, hogy birja? Mennyire nehez ket kicsivel? Segitsegem nem lenne csak a ferjem, de O dolgoik. Tapasztalataitokat megosztanatok velem?
2009. szept. 5. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ennyi van a két fiam között.Nem volt olyan vészes,az eleje persze nehéz,de hamar "összenőnek",és tudnak játszani egymással.Én a babakocsizást úgy oldottam meg,h a nagyobbik ült a kocsiban, a kicsit pedig kendőben vittem.Fél évig, a nagyobbik 2 éves koráig tandemszopiztak.:))Nem bántam meg a kis korkülönbséget.
2009. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszod
2009. szept. 5. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk kicsit kisebb a korkülönbség,11 hónap, a fiam most 14 hós lesz, a lányom meg 3 hós. Nagyon édesen elcsevegnek egymással babanyelven.Mikor mindkettő sirdogál,na az nehéz,vagy éppen egyszerre éhesek,vagy vannak bekakilva.De szerintem az első év lesz nehéz,utána már tudnak együtt játszani,rosszalkodni. Nem bántam meg,h igy jöttek. Bár én azt a nézetet is vallom,h csak azért mert előbb jött,mint a tervben volt,nem szabad egy babát elvetetni.

2009. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, en is ezt az elvet vallom
2009. szept. 8. 08:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal összetartóbbak lesznek, ha együtt nőnek fel. 4-5 év szerintem már sok. Van egy periódus, amikor a legnehezebb (barátainknál látjuk, ott 2 év van a két gyerek között), mikor a nagy már szalad, de még nincs felelősségtudata, a kicsi pedig már épp megy, és folyton a nagytesó után szalad, aki azonban még nem tud rá vigyázni. De egy év, és kinövik. Épp azt néztük, hogy ha a kicsi is stabilan fog állni a lábán, egy az egyben elveri a nagyot. De most még a nagyobbik egyet lök rajta és a kicsi fenékre totty. Két fiú.


20 hetes pocis

2009. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nélunk 21 hó lesz köztük, márciusban várom a kicsit. Férjemék közt pont 2 év van, szerették, az anyuk szerint nem votl nehéz. Nekem is mindenki azt mondja, hogy az első év nehéz lesz, de utána már jó mindnekinek.)
2009. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Először is gratulálok a 2 manóhoz!

Ha nem érsz rá a gyerekekre,hívd át a barátnődet,vagy egy dadust,hidd el,tapasztalt vagyok!

A kisfiút nem fogja zavarni az új csöppség,hiszen a testvére,de azért 2 gyerek között mindig van valami konfliktus.Ez mindenkinél van,akár fiú akár lány.Ettől ne ijedj meg!Ők ketten mindig számíthanak egymásra!

Nem nehéz 2 kicsivel,csak néha fegyelmezned kell őket!

2009. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk februárban érkezik az öcskös, 18 hónap lesz közte és a nővére között.

Én arra számítok, hogy az első időszak nagyon nehéz, míg kialakul újra a napi rutin, meg a nagyobb megszokja hogy mostmár nem csak ő van.

Biztosan sikerülni fog belerázódni, és nektek is! :D


ha megengedheted magadnak, heti 1-2 napra, vagy akár pár órára vegyél igénybe fizetett segítséget, persze jobb lenne, ha akadna olyan barát aki mégiscsak át tudna jönni néha, vagy el tudná kicsit vinni a nagytesót.

2009. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz egyszerű, kösd fel a gatyát rendesen, pihi Neked semmi!

Én biztos vártam volna 3- 4 évet, akkor már tuti nem olyan gáz!

Azért sok sikert és türelmet és kitartást!

2009. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!