Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák/anyukák! Van köztetek...

Kismamák/anyukák! Van köztetek olyan, aki kb 1 év különbséggel szült?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok a két kicsivel? Milyen volt a 2. terhesség?
2013. febr. 11. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! A szomszédunkban pont 13 hónap van a két gyerkőc között. Az anyuka elmesélése alapján, nagyon durva volt neki az első pár év, de azt mondja, most már nagyon boldog, hogy így alakult náluk. A gyerekek iskolások. Minden jót!
2013. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pontosan 12 hónap és 5 nap van a két babám között :) 24 éves vagyok és külföldön élünk szóval nulla segítség. 2. terhesség: tök könnyű volt, úgy elment hogy észre se vettem. az utolsó hónapban (augusztus) azért kijött anyukám és segített, pont akkor kezdett el járdogálni a fiam szóval nehéz lett volna nagy pocakkal. (bár sose volt olyan nagy pocakom) Persze nagyon féltem tőle h mi lesz, emg h nekünk annyi, midnenki mesélte h 1. az nagyon durva, ki fogok készülni vagy 2. azért jó h együtt nőnek fel. Első hónap: Nyilván katasztrófa :D A nagy mindig átaludta az éjszakát de iszonyú háklis volt ha felébresztik. Vagyis ha felkelt a pici felkelt a nagy is és totál begurult vagy 1 órán át sikoltozott :D erről pár hét alatt leszokott, utána ha a pici kelt ő csak sóhajtott és vissza aludt. Hozzá kell tennem hogy itt még külön szobában voltak. Szerencsénk volt mert a kicsi is jó alvónak bizonyult, felvette hamar a család ritmusát, 2 és fél hós korára elértük azt h átaludta az éjszakákat és akkor be is zsuppoltam a "gyerek szobába". Férjem nem örült mert így volt 1 hét amíg nehezebbek voltak az éjszakák de én szerettem volna ha minél hamarabb megszokják egymást:). Innentől kezdve nem mondanám h bármiben is nehezebb lenne mint 1-el...Nagyoban függ a 2. baba temperamentumától, nálunk a kicsi nagyon jól elvan a játszószőnyegen, nézelődik, nézi a tesóját ahogy tesz vesz, engem, ha sírdogál beviszem a kiságyába és alszik is. A nagy meg most már 18 hós és sokat játszik firkálgat épít szerel egyedül szóval elég laza. Minden nap főzök, takarítok mégis van időm tanulni és amint látjátok netezni is :D. És velük is játszok persze sokat. Msot míg írok a nagy épp a pici fejét simogatja...Nagyon aranyosak, nagyon örülök h így alakult. Féltem az elején h a nagy majd átgázol a picin, meg ilyesmik de nagyon hamar megértette h vigyázni kell rá. Féltékenység nyilván nem volt, fel sem fogta h mi van mikor hazahoztuk. Nem is érdekelte, nem is foglalkozott vele, msotanában kezd. Mosolyognak egymásra, stb. Itt egy videó (bár tudom h ez az oldal arctalan de engem nem zavar) itt a pici 3 hónapos volt a nagy 15: http://www.youtube.com/watch?v=LZuggKsYb74 Akinek van még kérdése nyugdtan írhat nekem privátban.
2013. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én történetem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

20 hetes vagyok,a kislányom 8,5 hónapos.Nagyon várjuk Viki babát,és örülök,hogy így alakult!Nem mindig könnyű,de biztos vagyok benne,hogy nagyon jó lesz!

2013. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm fiai között 1 év van!

Ő nagyon kikészült a kèt gyerek mellett!!!

A kicsi nagyon hasfájós volt, a nagy meg a foga miatt kelt éjjel!

Mindig csak panaszkodik beszélgetünk, de hát ő akarták így!

Mamik gyakra besegítenek, de így is nehéz neki!

A picit szoptatná, de a nagy meg húzza játszani, se éjjelre, se nappala!!

2013. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
2. vagyok,a terhességről még annyit hogy nekem az első baba császáros volt (16 óra vajúdás után) szóval eléggé beparáztam hogy úr isten, msot mi lesz, friss heggel. No.ban élünk itt a dokim értetlenül nézett rám hogy már miért lenne ez baj, sőt még nyomta is h próbáljam meg természetes úton. :). Hát azért nem próbáltam meg de többet nem aggódtam a heg miatt, ahogy ők sem. 38. héten császároztak, minden simán ment. A legjobban attól féltem h mi lesz a nagybbik babával amíg én kórházban vagyok hiszen sosem voltunk külön, pláne nem 4 napo (igen 4. nap már tekertem haza :D) Hát kedves kisfiam magasról tojt rá hogy eltűntem, tök jól elvolt anyummal. Be is jöttek meglátogatni, hát kb úgy nézett rám min egy idegenre :D
2013. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nagyon sok múlik a babán. Ha valaki "megnyer" egy igazi hasfájós nem alvós kisbabát akkor ott vége mindennek. Nekünk tényleg szerencsénk volt mindkettővel :D Barátnőmmel akivel egy napon szültünk csak 1 babája van és neki nehezebb mint nekem 2-vel, mert ott is 18 hós a kislány és még mindig nem aludt át egy éjszakát sem.
2013. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kicsit be vagyok parázva, nem terveztük, az első baba nem spontán jött, és nem számítottam rá, hogy spontán terhes lehetek! És ma reggel pozi lett a teszt, elég rosszul érzem magam, terhességi tünetek, azért csináltam.

Én is császáros voltam, szintén elhúzódó vajúdás miatt. Remélem még a héten eljutok dokihoz. Most fél éves a kisfiam! Ő minta gyerek eddig,se hasfájás, semmi, leszámítva, h izgő mozgó :)

Köszi mindenkinek!

2013. febr. 11. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból olvastam bele....Gratulálok, elismerésem nektek. Nekem 7 hónapos a fiam, de nem merném és nem is szeretném bevállalni a másodikat, sem most (tutira beleőrölnék) sem később. Nekem rémálom volt az első 6 hónap, soha nem csinálnám még1x végig. Szerintem a depresszió szélén álltam, most, hogy már nagy jobb a helyzet, de nagyon megszenvedtünk mindhárman...
2013. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ha az első mintagyerek az már alapból jó kiindulási pont :) ne aggódj szerintem, a másodikak "érezni" szokták hogy rájuk nincs annyi energia és normálisabbak :D

pár pozitív gondolat:

1. Tényleg nagyon jóban lesznek, marha jól el fognak együtt játszani

2. még nem jössz ki a gyakorlatból, midnen emlék tök friss, hozzátáplálás, stb, nem pánikolsz annyit mint az elsőnél

3. nem 6 hanem mondjuk csak 4 évig kell pelenkázni :D

4. egy füst alatt letudod a kettőt, nem kell azon gondolkodni mikor lenne jó a következő

5. a nagyobbik úgy fog felnőni h alapból megszokja megtanulja hogy van még valaki, nem féltékeny, türelemsebb kevésbé követelőző stb.

2013. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 porcukormókus ***** válasza:

Nalunk 15honap van a kicsik kozott. Vannak jobb meg nehezebb napok is, de vegulis nem olyan veszes. Most telen pl. az a legmacerasabb, mire kikecmergunk az udvarra vagy setalni. Mire mindenki feloltozik, pff.. Mar nagyon varom h vege legyen a telnek.

Na meg az lesz meg egy szep idoszak mire a kicsinek is lesz napirendje.. Meg osszevissza alszik, de neha ossze tudom hozni h a du egyszerre aludjanak, ne felvaltva.. Mint most peldaul! :))

Kedves Kettes! Edesek a gyerekeid, jo otlet, hogy a nagy segit furdetni. Ma lehet en is igy csinálom. En eloszor a nagyon lecsutakolom, aztan hagyom jatszani a kadban amig a kicsit megfurdetem a kiskadban. Aztan ha a kicsit feloltoztettem, akkor befejezem a nagyot. Igy gyorsabb szerintem, de ahogyan ti csinaljatok az biztosan jobb moka! :)

Bocs h kicsit eltertem a targytol!

Egy 5 es egy 20honapos Anyukaja

2013. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!