Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fájhatott a pocija a ma...

Mitől fájhatott a pocija a ma 7 hetes fiacskámnak? Mi rá a jó megoldás, hogy hamar elmúljon?

Figyelt kérdés

Eddig egyáltalán nem volt hasfájós baba. Tegnap és tegnap előtt viszont kb. fél napot hasfájás miatt szenvedve töltöttünk. Legalábbis csak erre tudok gondolni, mert kaki nem igazán volt a pelenkában (A ma reggeliben már annál inkább és újra sárga, nem zöld vagy kettő közti átmenet.), szél viszont rendesen távozott. Meg olyan "jaj" fájdalmas hirtelen felsírásokat hallatott. A pocián pedig nem volt egyáltalán jó feküdni, pedig amúgy egy hason alvó baba. Két hete volt kb. mikor elkezdtük kikísérletezni mit szól a karfiolhoz, karalábéhoz. Egyikkel sem volt baja. Most hétvégén meg...

Pénteki menü: brokkoli leves és paradicsomszószos konzerves hal (korábban már ettem mind a kettőt, problémamentesen)

Szombat: brokkoli leves és darált húsos rakott tészta

Vasárnap: gyümölcsleves és mézes-mustáros hús krumplival és rizzsel.

A hasát simogattam; amikor nem volt teli a pocakja, akkor a lábát nyomkodtam felfelé ill. adtam neki hasfájás elleni teát (Mecsek Baby). Van még valami, ami jó rá?


2013. febr. 11. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a Mecsek Baby csak rontott a dolgon, azokon a napokon, amikor kapott, borzasztó hashájós volt, amikor nem akkor nem annyira, vagy egyáltalán, úgyhogy mi hamar el is felejtettük!

Egyébként nekünk sem kezdettől fogva volt hasfájós a lányom, egy hónap után kezdődött az biztos, nem tudom pontosan mikortól...de nekünk egyedül az Espumisan cseppek segítettek, az viszont jó

2013. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tejterméket fogyasztatsz? Tejet iszol?

Ha igen, akkor azt kéne elhagyni első körben.

(Nálunk 6 hetesen derült ki a tejfehérje allergia)

Nem kell, hogy allergiás legyen rá, de sok baba nem bírja eleinte.

2013. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha iszol szoptatós teát, akkor abból adhatsz a kicsinek is (az összetétele miatt jó hasfájásra is)

háát, külön-külön nem lett volna baj, de én a brokkolira és a paradicsomra együtt gyanakszom. mennyire volt fűszeres a rakott tészta..?

amúgy 48 óra kell a teljes kiürüléshez.

én azt csináltam, ha vadabb ételt ettem, akkor nem csak a szoptatós teát ittam, hanem a babáknak való hasfájás ellenit is, így az a hatóanyag is benne volt a tejben.

mert igen, nehéz megállni, hogy ne bűnözzön néha a szoptatós anyuka, az étrendet illetően...

még az is jó lehet, hogy melegen tartod a pociját (simogatod, plédet, meleg vizes palackot raksz rá)

kitartás!!!!

2013. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megint fáj a pocink... :'(

Köszönöm mindenkinek főleg az utolsónak a tanácsot!

2013. febr. 11. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált az, hogy levest ettem és jól tele raktam köménnyel, és még ittam kamilla teát is! De ha nem használ próbáljad meg a Bio Gaia-t adni a babádnak, nem olcsó de nagyon jó!
2013. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vagy mégse a pocink fáj? Na, nem tudom egyértelműen eldönteni... Ha éhes, akkor is hasonlóan tud sírni, mint amit alakított most. De mivel 1 órája tettem le, így készítettem most számára egy kis Mecsek Baby teát. Aztán lábakat fel, pocisimogatás, hátsimogatás következett. De ehhez felvettem az ágyából, és rögtön jött: anya ölébe vagyok - juhééé eszünk! Előtte meg nem kellett se az én ujjam, se a saját keze. Végül itattam vele egy kis teát, majd próbálkoztam még pocisimogatással, hátsimogatással. Viszont sehogyan sem volt jó, csak anya vállán, ahol aztán úgy bealudt, hogy mikor visszatettem az ágyába a szeme kinyílt, de hason fekve feküdt mozdulatlanul, nyugodtan. Szóval most nem tudom mi van.

Na meg hogyan oldjam azt meg, hogy ne legyen lekapatva, de az se alakuljon ki (Mert már úgy látom kezd. Pedig nem régóta van, hogy nem csak eszik és alszik. Tehát volna lehetőség "játszani" egy kicsit akár anya ölében.), hogy ha felveszem az már rögtön evést is jelent?

2013. febr. 11. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:
mi is épp most vagyunk túl egy ilyenen, 4 napig szenvedtünk, kapott üveges bébikaját és azóta durva világ volt. espumisan segített nekünk rengeteget meg a dr nő normaflore-t ajánlott de szerintem az espumisan volt a nyerő. próbáld meg amióta adom neki nincs baj.
2013. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!