Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e teljes sötétben...

Lehet-e teljes sötétben altatni egy kisbabát? Nem nő ilyenkor a bölcsőhalál kockázata?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 hónapos,éjszaka mindig égve hagyok egy kis lámpát, mely pirosas, tompa fényt ad. Szerintetek aludhat nélküle teljes sötétségben?
2008. jún. 5. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan aludhat sötétben, bár lehet, hogy már eléggé hozzászokott a lámpájához, ezért felsírhat. A bölcsőhalálnak semmi köze ahhoz, hogy sötét vagy-e vagy sem... ott más tényezők játszanak szerepet.
2008. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a tul meleg és a hason fetetés a két fő oka a bölcsöhalálnak a kettő együtt meg még rosszabb. arra figyelj h ne legyen tul meleg a szobájába!
2008. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Mi köze lenne a sötétnek és a bölcsőhalálnak egymáshoz? A hasadban is sötét volt, tehát neki ez teljesen normális. Én egy szobában alszom a fiammal, meg is hülyültem volna, ha lámpánál kell aludni. Az ilyen piciknek még nincsenek olyan mizériáik, mint a nagyobbaknak, hogy félnek a sötétben, kár ilyesmire szoktatni.
2008. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszer olvastam, hogy azért nem jó sötétben altatni a gyereket, mert ugye bent a pocakban is sötét volt, és a baba azt hiheti, hogy megint ott van, és elfelejt levegőt venni....
2008. jún. 5. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség amit írsz!!!

Én nagyon parás voltam (vagyok). Mi 5 hónapig éggettünk lámpát éjjel, bár az is ok volt, hogy ha felkel, vagy bukik, vagy bármi baj van, ne a lámpakapcsolót kelljen még keresgetni. Nekünk így teljesen jó volt. Nagyon halvány fény volt, szóval nem zavart senkit.

2008. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!