Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöld széklet mitől lehet?...

Zöld széklet mitől lehet? Nagyon aggódom. Volt másnál is ilyen, és mitől van?

Figyelt kérdés
A helyzet,hogy anyatejes+tápszeres,már hónapok óta ilyen néha sötétebb néha nem.Ritkán sárgára vált,de aztán a következő megint zöld.Pár hete kezdtem a hozzátáplálást mer nem szereti a tápot,és tejem meg sajnos nem sok van.Eddig nem kapott mást csak alma lé,illetve alma püré,és sárga répa,és krumpli püré.Mit rontottam el nagyon aggódom mer a mama azt mondta ez valamilyen vírus lehet,de mégis mi?Orvoshoz viszem,de csak a jövőhétre van időpontunk addig én megőrülök.Még annyit,hogy nem minden nap van széklete 2 illetve 3 naponta,és 5,5 hónapos.
2013. febr. 11. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom 2 hónapos múlt és a kezdetektől néha sárga, néha zöld a széklete, kizárólag anyatejet eszik.


A védőnő nekem azt mondta akkor lehet zöld a széklete, ha nem eszik eleget a hátsó, zsírosabb tejből, hamarabb átmegy a szervezetén a tej, ettől zöldes.

Ez nem betegség.


Hozzátáplált kisbabáknál nem tudom mi a helyzet.

2013. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tápszertől lehet ilyen.
2013. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Zöld széklet míg a baba nagyrészt tejet kap(mindgey hogy anyatej vagy tápszer) addig telejsen normális.


Ha a gyerek már nagyrészt hozzátáplált, és szinte már semmi tejet nem kap, akkor lehet vírus okozta dolog, de akkor is csak azért mert gyors az emésztés, nem nagy gond akkor sem.


Elsö lányomnál hónapokig volt zöld a kaka.

Második lányomnál meg a HA tápszertöl. Mindig sima tápszert kapott, de egyszer nem volt már, így HA-t vettem, és attól kezdett el zöldet kakálni, és vissza bukni a kaját.

2013. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha nem hasmenéses, nem székrekedéses, nincs láza, nem hasfájós akkor nincs vele semmi baj
2013. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok a tápszertől is lehet?Ez most elgondolkodtatott,ha jól emlékszem kb akkor kezdett el ilyet produkálni mikor erre váltottunk.Nagyon hasfájós volt,és az 5-dik azaz a mostani lett jó,illetve ettől nem fáj a pocakja viszont nagyon sokat bukik akkor most lehet,hogy ez a tápszer sem jó neki?
2013. febr. 11. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, h ha zöld a szeklet akkor levegos a poci. Rank nezve igaz lehet, hiszen ha sargat kakil a babam akkor nincs hasfajas ha viszont zoldet akkor szenved kicsit elotte a belgazokkal. 1 honapos, anyatejes
2013. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapig csak szopizott, nagyon sok tejem volt, szegényke már a kórházba elkezdett bukni, rengetegszer visszajött belőle a tej. Ott azt mondták a csecsemősök, hogy erős a tejem, azért bukja vissza. 6 hónapos koráig bukott minden nap, és volt zöld is a széklete, nekem a védőnő azt is az erős tejre fogta (vagy attól függött, hogy én mit ettem)

A bukástól ne ijedj meg, nekem azt mondta anno a doki, hogy 6 hónapos korára elmúlik, és szinte napra pontosan el is múlt, sose jött vissza semmi azóta!

2013. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat egy picit megnyugodtam,és ugy látom szinte minden igaz amit írtatok,tehát olyan nagy gond nincs mint gondoltam.
2013. febr. 11. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!