Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a babám, hogy...

Hogy vegyem rá a babám, hogy igyon folyadékot betegen?

Figyelt kérdés

6 hóanpos kislányomnak a torka fájhat, köhög és tele az orra. Ezért enni is alig eszik, ciciből csak pár percig, aztán bealszik (ez mondjuk nem újdonság), de tápszert sem issza a cumisüvegből most. Vizet szeretnék itatni vele, de nem megy sehogy. Már próbáltam pohárból, kanállal is, de mind a nyakában landol, nem akarja meginni. Most ott tartok, hogy a nurofenes adagolóval tömöm a szájába a vizet, dehát ekkor is csak 5-10 ml-t sikerül...

A dokinéni ajánlotta a cukros vizet. Szerintetek?

Almalével kevert vizet is próbáltuk már, az sem kellett neki... gondolom a torka miatt. Valami ötlet? Köszönöm!


2013. febr. 11. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én ilyen hidegben inkább meleg-langyos teát próbálnám, mint a cukros vizet. Kortyonként adni esetlen kanálkából, és én a mai napig Pickwick csipkebogyó-hibiszkusz teát adom a fiamnak és mi is azt isszuk. De gondolom, ilyen Picúrnak lehetne valami kifejezettem csecsemőknek adható teát is próbálni. Mihamarabbi jobbulást!
2013. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ilyenkor a finomat se kérik, mert fáj a nyelés :( A fecskendőt használtam én is, az is több mint a semmi! Ezen kívül nekem is a meleg tea jutott eszembe, csak hát aki eddig nem ivott semmi ilyesmit sajnos nem biztos, hogy most fogja elkezdeni. A mézet csak azért nem mondom, mert 1 éves kor alatt nem ajánlott (persze adják sokan, de én inkább betartottam az 1 évet).

Az én fiam először a Saga erdei gyümölcsös teát itta meg (előtte csak a tejet). Nagyon finom és nyírfacukorral ízesítem neki, hogy ne ártson a fogainak (plusz kicsi citromlével).

Visszatérve a fecskendőre... ha szopik is és adsz neki valamit még pár percenként fecsivel, akkor biztos nem fog kiszáradni és ahogy csillapodik a torokfájás, nem lesz gond az ivással sem.

Egyébként a Nurofent adhatod neki fájdalomcsillapítónak akkor is ha nem lázas (napi 3x simán mehet), hátha az is segít.

Jobbulást!

- 2 gyerkőc anyukája -

2013. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnso amikor az én lányom is nagyon beteg, ő se akar inni se. Nálunk is csak a nurofenes adagoló vált be, azzal nyomtam neki a szájába negyed óránként. Esetleg próbáld ki a babáknak való gyümölcsleveket, a lányom például nagyon szerette a barackosat. Abban van némi rost is, ami segít pótolni a tápanyagokat!
2013. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Nurofenes fecskendő a legjobb, én sokszor kénytelen vagyok azzal is etetni, mert se kanál, se cumisüveg...
2013. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!