Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az számotokra,...

Mit jelent az számotokra, hogy "falatkák"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ilyenkor mit, és milyen mennyiségben kockáztok fel a babának egy étkezésre? Zsemlét? Kenyeret? Vagy csak kitépkeditek a zsemle belsejét?Hány hós korától eszik így? Mikor váltottatok ki ezzel egy étkezést?Rögtön megevett egy adagot?Köszönöm!
2013. febr. 11. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én katonának hívom:)

Szelet kenyér héjját leszedem, megkenem vajjal, vagy vajkrémmel, van hogy teszek rá sonkát, vagy májkrémet, és ezt szelem fel centi x centis kockákra.

6 hónaposan fél szelet kenyeret megevett reggelire.

2013. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 10 hónapos koráig szinte csak pépes dolgokat fogadott el.

Mondjuk fél évesen még nem is próbálkoztam falatkákkal.

8-9 hó körül a sajtot feldaraboltam neki, volt hogy elnyammogta, meg kiflicsücsit vagy kenyérhéjat elmajszolt, de kb. ennyi...

10 hó körül meg úgy csináltam mint az első: kicsi ilyen-kicsi olyan valami apró kenyérdarabokra és hamm. :)

2013. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

8 hónapos korától(nem volt hajlandó kanalazni) kapott puhára párolt zöldségeket, gyümölcsöket, teljes kiőrlésű kenyérdarabokat, egy éves kora körül már a mi ételünkből kapott, ami fűszeresebben készült abból még fűszerezés előtt vettem ki neki az adagját.

Mindig akkor ette ezeket, amikor mi is (én is)ettünk, plusz tízórai és uzsonna idején. Utána(étkezés után) szopott még, 14- 15 hónapos korára evett meg "teljes" adagot. Ekkor villát már használt, azzal sokkal érdekesebb volt enni:). Másfél éves kora körül kanalazott már főzeléket, levest.

2013. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!