Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégváró kis falatkák?

Vendégváró kis falatkák?

Figyelt kérdés
szülinapomon szeretném ha összegyűlne a család, barátok apraja nagyja. valami kis kiflis, vagy akármilyen falatkákat is szeretnék készíteni, semmi extra, de azért nem vajas kenyér. valami tipp?
2012. dec. 28. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Amikor a rántani való husit (akár mellehúsa, akár sertés-comb) kiklopfoltad, de hagyományos módon panírozd.

Vágd fel őket kb. 5x5-ös kockákra és akár sűrű palacsinta tésztába, akár sörtésztába, hasonlóba mártva süsd ki. Ezek a falatkák a kiflikarikák tetejébe, kecsöppel, majonézzel vagy éppen mustárcsöppel a közepükön.

Készíthetsz mellé valami hideg-salit töltött tojást, vagy tartáros krumpli-salit, hasonlókat.

2012. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

fasirt golyó

baconbe sült máj

sajt tál

gyümölcs tál

töltött dagadó hidegen vékonyra szeletelve

sajtal töltött paradicsom

kaszinó tojás

tormás sonka tekercs

2012. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Kiflikarikákat megkensz vajjal (elég macerás meló) utána mehet rá:

-kolbászkarika+pirosarany

-keménytojáskarika+majonéz

-szardínia szelet+olajbogyó, vagy citromszelet

-sajt+savanyú uborka szelet

-kenőmájas+mustár

A fantázia végtelen!!

Boldog szülinapot és boldog új évet!

2012. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Időpont ma 15:51 vagyok

Kifelejtettem, hogy fogpiszkálóval szúrd át.

2012. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. dec. 28. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

a kiflikarikák megpakolva kolbásszal, sajttal a legegyszerűbbek fogpiszkálóra tűzve, de még finomabb, ha kínálás előtt bedugod a sütőbe pár percre. ha hidegen tálalod, akkor valóban a dekoráció is mehet rá, csemege uborka karika, egy-egy kocka pirosszínű paprika , pirosarany stb.

egész apró fasírtgolyókat is kisüthetsz, ezekbe fél ropit tűzhetsz ehető "fogantyúnak".

nagyon finom egyszerű és érdekes saláta pl, fehér káposzta vékonyra gyalulva, ugyanígy vékony csíkokra

reszelt sárgarépával. egyhén sózni, majd kinyomkodva finom tartárral öszekeverni.(majonéz-tejföl-mustár-kicsi porcukor-citromlé, kis bors.

én szoktam kolbászkrémmel (én magam által készített ) fél kifliket tölteni, két végüket reszelt sajtba mártva sütőben megsütni. előre el lehet készíteni, ezt is csak pár percre sütőbe kell tolni kínálás előtt.

2012. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem tudom melyik idióta pontozott le titeket, én mindenkinek zöld kezet nyomtam, vannak ilyen degradáltak, akik itt élik ki fájdalmukat....
2012. dec. 29. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:
ja, hosszú a téli szünet, és egyeseknek a rajzfilmek már unalmasak. idejönnek szétnézni, és kollektíven röhögve lepontoznak mindenkit.majd kinövik...
2012. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!