Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Abbahagynád a szoptatást...

Abbahagynád a szoptatást ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
kislányom jövő héten lesz 6 hónapos, csak anyatejes. most kiderült, hogy tejfehérje allergiás, így amíg szopizik, nekem nulla tej diétát kéne tartanom, tehát se tejtermékek, se tojás, ami nem könnyű. szóba került a HA tápszer is, mert végül is már fél éves, szóval az ajánlott 6 hónap szopit teljesítettük, de nem tudom...egy részről jó lenne a tápszer, mert nagyon nehéz lesz tartani ezt a diétát, manapság szinte mindenben van tejszármazék, másrészről viszont imádom a szoptatást, és nem tudom rá venni magamat, hogy önként lemondjak róla, amikor van megoldás, még ha kicsit nehéz is. A lányom is nagy szopis, önként biztos nem akarná még abbahagyni. Ti mit tennétek? áttérnétek tápszerre, vagy szoptatnátok tovább, kemény diétával?
2013. febr. 12. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Persze nem úgy, hogy hopp, holnaptól nincs cici. Egy darabig muszáj lesz diétáznod, mert átmenet mindenképpen kell. Az is lehet, hogy nem fogadja el a tápszert, és akkor nincs kérdés. Ennyi idősen meg itt az ideje a hozzátáplálásnak, remélhetőleg szeret majd enni.
2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tej allergiás. Anyatejes 4 hónapos. Ha tejterméket eszem, iszom ekcémás lesz a bőre. Nem olyan nehéz betartani a tejmentes evést. Amúgy nem tudom tápszerezni, mert nem fogadja el a cumisüveget, csak cici kell neki. Így marad a no tej. Szerintem mindent meg kell tenni a babáért és ez nem nagy áldozat. De ezt te is biztos így gondolod :)! Kitartás :)!
2013. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

a hozzátáplálással 1 hete próbálkozom, napi 4-5 kanál gyümölcs megy le neki kb.

a cumisüveget egyenlőre nem fogadja el, úgyhogy biztos nem lenne könnyű menet átváltani tápszerre.

2013. febr. 12. 15:47
 4/12 A kérdező kommentje:
kedves 2: igen, én is szeretnék érte megtenni mindent. csak a doki mondta, hogy még azt is kerülnöm kell, amire az van írva, hogy nyomokban tartalmazhat tejet. véres volt a széklete, vigyáznunk kell nagyon. de én nagyon szeretném, ha anyatejes maradna, csak azért kérdeztem, mert talán túl komolyan veszem ezt a szopi témát így fél évesen, és kíváncsi vagyok mások hogy döntenének
2013. febr. 12. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Sokan élnek ilyen allergiával, gondosan ügyelve hogy mit vásárolnak. Viszont ha rólam lenne szó engem se érdekelne annyira. Igazad van itt a babáról van szó, még ha meg is nézed az vásárolt dolgokban az összetevőket, lehet véletlen egyvalami elkerüli a figyelmed. Tehát vagy nagyon kell figyelni vagy tápszer.
2013. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Első babámmal 2 éves koráig csináltam a tejmentes diétát, mivel tejfehérje érzékeny volt. A második kisfiamnál is kiderült az allergia, de vele már nem voltam ennyire kitartó a diétát illetően, ő 6 hónapos koráig szopizott, de mellette ismertettem a Milupa pepti 1 speciális tápszer ízével. Az első babám nem fogadta el a tápszert az íze miatt, mert ő csak szopizott és nem adtam neki tápit. Ezért kellett a 2 év diéta. Most 4 hetes a 3. babám és neki is adnom kell már pótlást, milupa peptit. Nála még nem igazolódott az allergia, a tesók előzménye miatt megy a diéta és a spec. tápi.

Ha amgy tejfehérje allergiás, akkor a HA-s tápszer sem jó, mert abban nincs annyira lebontva a tejfehérje. A milumil pepti jó lenne nektek. A második babám könnyebben mondott le a ciciről, mert ismerte a cumisüveget is. Így annyira nem viselte meg az elválás a cicitől.

Anno nekem a 2 év diéta teljesen betett...de ez csak az én esetem, mert már utólag visszagondolva átestem a ló túloldalára.

2013. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ebben a helyzetben voltam, mint, Te, csak nálunk 5 hetesen derült ki! Egy darabig próbálkoztam a no tejjel! szó szerint még a nyomokban tartalmazott ételeket is elkellett hagynom. Párszor sajnos "becsúszott" vmi, egyből kiütéses lett, és ekcémás. Sehol nem tudtam étkezni, csak otthon. Még anyuéknál vagy anyósoméknál sem, mert hiába mondtam nekik, ők nem olvasták át annyira a dolgokat. Arról nem is beszélve, így alig ette, folyamatosan apadt is a tejem. kb 1-1,5 hónapig csináltam. tejet rizstejjel pótoltam, de annyira érzékeny volt a kisfiam, hogy nagyon éhes voltam, anyósoméknál voltam, és megettem egy fél szelet vajaskenyeret, estére tiszta kiütés lett a fiam, és kezdődött a hasfájása.

Ekkor döntöttem úgy, hogy ez nem éri meg és abbahagytam a szoptatást, így mindketten 'szenvedtünk' csak. Már neki is jobb és nekem is.

2013. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
NEM! Lányom se bírja a tejfehérjét, így rizstejjel és társaival nyomom. De ha arról lenne szó, hogy csak kenyéren és vizen élhetnék, mert neki az a legjobb, akkor azt tenném. A saját kényelmemért nem vonnám meg tőle a szopit. Amúgy szerintem ha nem bírja a tejfehérjét a ha tápot se fogja...
2013. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsónak jelezném, hogy nekem sem állt szándékomban abbahagyni, de én így láttam jobbnak, viszont a tápszerben nincs igazad, mert az allergia miatt kiírnak speciális tápszer, van több fajta, mi a pregomin nevűt kaptuk meg! 90%-as támogatásra adják az allergia miatt, így egy doboz mindössze 360 FT!!!
2013. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam a születésétől kezdve tejfehérje allergia gyanús volt, így 1 éves koráig, amíg szopott tejmentes diétát tartottam.

Nem esett nehezemre, viszont a kellő kalcium bevitelre nem figyeltem oda, így teljesen tönkre mentek a fogaim.

1 éves korában aztán igazolták nála az allergiát, azóta is diétázik, még nem nőtte ki 4 évesen.

2013. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!