Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülötteket tényleg...

Az újszülötteket tényleg összezavarja ha játszócumit adok neki meg ha cumisüvegből kap néha anyatejet? Ezt mondta a védőnő. Hogy nem szabad keverni a szoptatást ezekkel. De akkor mikortól lehet adni neki játszócumit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 22:12
 1/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:

a fiam kezdetektol kapott cumit es cumisuvegbol vizet, olykor teat, ha fajt a hasa, vagy nagyon meleg volt nyaron. nekem nem zavarta meg,sot, cumi helyett lassan a sajat ujjat/ujjait/oklet rezesiti elonyben.

most mar nem szoptatom mert elment a tejem de korabban semmi gond nem adodott.

ha tartasz megis ettol akkor valaszd a tommee tippee kifejezetten erre a celra gyartott cumisuveget.

2012. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ritka, hogy egy babát a játszócumi megzavarjon. A cumisüveg talán könnyebben bezavarhat, ezt nem adok én sem, de játszócumit igen.
2012. szept. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jovo heten lesz egy eves a lanyom es reggel, este uvegbol kapja a tapot. Ket hetes kora ota hasznalunk cumit es uveget...meg mindig szopik. Nalunk nem zavart be, de ez nem jelenti azt, hogy nalatok sem fog.
2012. szept. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kislányom másfél éves koráig szopizott, 1 hetes korától volt játszócumija. A cumisüveg azért más egy kicsit, mert ott az a baj, hogy abból sokkal könnyebben ki tudja szívni a tejet, mint a ciciből, de ha csak ritkán kap (nem napi rendszerességgel)cumisüvegből, szerintem semmi nem történik.
2012. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lányom régóta eszik cumis üvegböl mert nem akarta kiszivni a mellemböl a "kevés tejet", csak addig volt jó még dölt belöle utána neki ált visitani. Hajnalba még cicit kap.
2012. szept. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A cumisüveg összezavarhatja - legalábbis sok helyen olvastam én is, hogy egyrészt másképp kell szívnia, mint a cicit (más technikával), ezért cumizavar alakulhat ki, másrészt abból állandóan jön a tej, így a kényelmesebb babák átszokhatnak.

Mondjunk nálunk pont fordítva történt: Kórházba kerültem gyermekágy alatt, a fiam 2 hétig tápszeres volt, de utána visszaszokott csak cicire (bár egy hónapba került míg újra utolértem), mert a tápszert utálta.

Ízlések és pofonok (!), de játszócumit szerintem felesleges adni, hamar meg fogja találni az ujját - és az nem veszik el éjszaka, nem esik ki a babakocsiból vagy nem hagyjátok otthon, nem követeli játék közben is és nem kapsz frászt, ha rágja fogzáskor.

2012. szept. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hetes kislányom születése óta minden éjjel cumisüvegből kapja a tejet, nappal szopizik. Kb 2 hetes kora óta használja a játszócumit is, ha szüksége van rá. Minket abszolút nem zavart be, de gondolom ez baba függő is.
2012. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen megzavarhatja. A szopási technikát a babának meg kell tanulnia. Ha cumit kap, akkor ezt megzavarhatja és ez a későbbiekben problémákat okozhat. Pl. a mellbimbó kisebesedését, és a szopizásról való korai leszokást. Lehet később eszedbe sem jut, hogy a cumi miatt nem eszik rendesen, csak azt hiszed kevés a tejed, mert sokszor akar szopizni, stb. közben pedig csak nem tud megfelelően szopizni és nem lakik jól... aztán jön a pótlás, a tej apadni kezd és vége a szoptatásnak. A baba cumi nélkül születik, alapvetően nincs szüksége rá. Biztos ami biztos az én babámnak is vettünk cumit, de nem fogadja el egyáltalán, csakúgy mint a két nagyobbik fiam... Természetesen vannak kivételek és nem adódik probléma a játékcumi miatt, de ezt sosem lehet előre tudni! Minden esetre minél később adj neki cumit, ha ragaszkodsz hozzá amikor a szopizás már minden nehézség nélkül megy! :)
2012. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk nem volt játszocumi ,mert lányom megtalálta az ujját magának,cumisüvege volt-van de ciciböl is simán evett ,cumisüvegböl is .
2012. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!