Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Abortusz előadás?

Abortusz előadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másodéves orvostan hallgató vagy és Keresztanyám egy általános iskola igazgatója és megkért, hogy az ott tanuló 7. illetve 8. osztályos tanulóknak tartsak egy előadást szexuális kapcsolatokról, a védekezésről illetve az abortuszról. És abban kérném a ti segítségeteket, hogy az abortusszal kapcsolatban mik azok amiket egy 14-15 éves gyereknek meg lehet mutatni. Nem tudom, hogy érdem-e videót bele rakni az előadásomba vagy az nagyon felkavarná őket. A szexualitásról illetve a védekezésről tudok bőven beszélni nekik de az abortuszról nem. Ezért abban is segíthetnétek hogy mit mondjak nekik az abortuszról?


2013. febr. 12. 21:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Mutasd meg nekik a néma sikoly c. videót. Tuti sokk, és elgondolkodnak legalább a megfelelő védekezésen! Nincs ennél hatásosabb, hidd el!
2013. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem linket küldeni, hogy hol tudnám megnézni vagy letölteni?
2013. febr. 12. 21:41
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

A 7-8. osztályosok nem 14-15, hanem 12-14 évesek.

Én most 37 éves vagyok, és elmondom Neked, hogy minket is bombáztak ilyenekkel 6-7.-es korunkban, és rettenetes volt, szexuális zaklatásnak éreztem. Teljesen gyermeki lelkem volt akkor, semmi helye nem volt benne a szexualitással kapcsolatos infóknak. Nagyon szar volt.

2013. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%

Férjeméknek leadták a néma sikolyt asszem. Hamar megtelt a mosdó, de valahogy nem is másztak ágyból-ágyba abból az évfolyamból...

Nem is a gyerekek, hanem a szülök reakciójától tartanék, mert ugye a mi gyerekünk nem kufircolna csak a nászéjszakáján, és a kis lelke most sérült... (én nem tartozok ide)

2013. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Off: Kedves 3. az a baj, hogy a mai 12-13évesnek is a legnagyobb gondja, hogy még nem volt fiúval-lánnyal. Kicsivel lejjebb szex-szerelem menünél ha néha látnád. Sajnos szükség van rá, hogy valaki értelmes elmondja nekik mi a francot is csinálnak, amikor kefélnek...
2013. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

5: Attól, hogy olvasol 100 ilyen hozzászólást, az azt jelenti, hogy van 400 000 olyan 12-13 éves, aki NEM ezzel foglalkozik.

Meglehetős mellélövésnek tartom, hogy azért, mert van 12 éves anyagyilkos, a többi, ártatlan gyereket zárják javítóba, megelőzendő hogy megöljék a szüleiket...

2013. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Elvileg úgy lesz, hogy a tanulók haza visznek egy nyilatkozatot amit a szülőnek ki kell tölteni, hogy megengedi-e, hogy végig nézzen egy ilyen előadást. Akiknek a szüleik megengedték be jönnek és ha valami durva vagy a számára nem megfelelő témáról van szó akkor nyugodtan ki mehet majd a teremből.

Én még soha nem láttam ezt a néma sikoly c. videót. Olyan durva dolgok vannak benne?

2013. febr. 12. 21:50
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké, van aki nem, és lehet pont a 7a ahol felesleges, mert nem érdekli őket, majd csak 7év múlva. És igen ott mellélövés.

De lehet a 7c-ben már van egy épp terhes...

Ha ki is hagyja az ab videót, azért a felvilágosítás nem árthat nekik. Jobb, mint utána itt kérdezősködnének, és kapnak félinfókat.

2013. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Semmiképpen ne mutasd meg a Sikolyt! Az egy undorító, félrevezető film. 12 hetes magzat még NEM sikolt!

Ezeknek a gyerekeknek elsősorban a szexualitás veszélyeiről (betegségek stb) a védekezésről, teherbe esés lehetőségeiről beszélj néhány szót. Röviden megemlítheted, hogy az abortusznak lehetnek hátrányai is. Illetve, ha fiatalon lesznek terhesek, nem tudják a gyereket eltartani.

Videót semmiképpen ne tégy az előadásba. Nem gyerekeknek való.

2013. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

8: Épp most mondom, hogy engem mennyire megrázott. Azt a filmet sokkal idősebb koromban láttam, de ha egy mód van rá, sosem nézném meg és nem is mutatnám meg senkinek.


Szerintem ha a gyereknek adunk időt arra, hogy megtanuljon járni, és nem erőszakoljuk mindenkinél 8 hónapos korában, hagyunk meglehetősen tág intervallumot, hogy beszélni megtanuljon (van aki 10 hónaposan folyékonyan beszél, de nem cseszegtjük az sem, aki csak 6 éves korára tanul meg), és 6-10 éves kor közé tesszük be, hogy mindenki saját érésének megfelelő időben tanuljon meg írni, akkor a szexuális érésnél és érdeklődésnél még nagyobb intervallumot kell hagyni. Felnőtt is van, akit zaklat a téma, és ha felnőttnél tilos olyan témát erőszakolni, amit ő nem választ magának, akkor a gyerekek miért nincsenek ettől fokozottan védve?? Az iskolai védőnői rendszert kell erősíteni., és ELÉRHETŐVÉ tenni a szexuális felvilágosítást, segítséget, nem pedig sokkolni vele arra még nem érett gyermeklelkeket.

Hovatovább a sikeres, boldog szexuális élet KULCSA az INTIMITÁSra való képesség. És hogyan közvetítsük a gyermekek felé azt az infót, hogy ez INTIM dolog, ha a plénumon, 30 másik ember előtt, a KOLLEGÁIK, a teljes társadalmi közegük előtt erőltetjük őket olyan témára, ami EGYÁLTALÁN NEM ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÉ VALÓ?

Én inkább ezt adnám elő nekik, védetté tenném őket a többi elhibázott felnőtt "felvilágosítási" kísérlet ellen.

2013. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!