Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő kérdés!? Megkereszt...

Keresztelő kérdés!? Megkeresztelik így a lányunkat?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányunk, és szeretnénk megkeresztelni. A párommal mi nem vagyunk házasok (én katolikus vagyok, ő evangélikus). A keresztanya, az én húgom lenne, ő református vallásra keresztelkedett (felnőtt korában), a keresztapa a párom bátyja lenne, ő pedig szintén evangélikus mint a párom. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a református pap, így megkereszteli-e szerintetek, hogy mi nem vagyunk házasok, és nem is ehhez a valláshoz tartozunk, és csak az egyik keresztszülő református?
2013. febr. 13. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem papfuggo a dolog.
2013. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg.
2013. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Golan Trevize ***** válasza:
41%

Nekem igazából úgy tűnik, hogy nektek egyáltalán nem fontos a vallásotok, hiszen még egyházi esküvőt sem kötöttetek.

Azon kívül olyan alapfogalmakkal sem vagy tisztában, hogy olyan, hogy "református pap" nincs.

Tehát igazából az a kérdés, hogy miért akarod megkeresztelni? Hogy meg legyen keresztelve? Vagy divatból? Vagy valóban vallásosan akarod nevelni?

Utóbbi esetben olyan vallás keretein belül kereszteltesd meg, amit te tudsz neki tanítani, példaként tudod neki mutatni.


Egyébként, mint már írták, pap/lelkész/stb. függő a dolog.

2013. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy melyik valláshoz akar tartozni, az hogy a húgom úgy döntött, ő református lesz, a saját választása. Az pedig hogy a párom evangélikus, nem én tehetek róla, nem aszerint választottam a páromat hogy milyen a vallása (és az ő családjuk evangélikus). És egyébként nem csak egyházi esküvőnk nem volt, hanem polgári sem!!!!

2013. febr. 13. 08:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Református templomban megkeresztelik
2013. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a kiszemelt templom lelkészi hivatalát - valószínűleg meg fogtok beszélni egy időpontot, amikor elsétáltok ti szülők és hasonló kérdéseket fognak feltenni, mint Golan Trevize: Vagyis hogy miért akarjátok, hogy református legyen a gyerek és tudjátok-e, mit jelent a keresztség. Amennyiben a lelkész vállalja, lehet, hogy lesz egy pár alkalmas felkészítő beszélgetés is még a témában.
2013. febr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pénzért mindent nálunk így működik
2013. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!