Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit történik akkor, ha forrala...

Mit történik akkor, ha forralatlan sima csapvizet adok az 5hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fel kell forralni, vagy babavizet kell adni, de mi történik ha sima, forralatlan csapvizet adok neki cumisüvegből?!
2013. febr. 13. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg semmi, de én nem a gyereken kísérleteznék. Nem tart sokáig felforralni.
2013. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem rég volt egy dokumentum filmben, hogy a babának csapvízzel készítették a tápszert. A baba egyszer csak elkékült, mert volt van valami a vízben, ami elvon tőle valamit. Már sajnos nem emlékszem pontosan. Ha nem jönnek rá azonnal, a baba nem éli túl. A vérével csinált valamit a víz, mert vörös helyett barna volt neki. Szóval inkább ne kockáztassunk.
2013. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, az oxigént vonta el. Már emlékszem.
2013. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnői szolgálat adott egy papírt,amin azt írt
2013. febr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs,a lányom elküldte :)

Tehát kiadtak egy papírt,mely szerint a mi városunkban nyugodtan lehet adni a vizet forralás nélkül is a babáknak.

De inkább biztosra mentem és forraltam.

Szerintem gond csak ott van,ahol eleve a felnőtteknek sem ajánlják a fogyasztását vagy fúrt kút esetén.

2013. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hu én nem tudom de én nem kisérleteznék...

nem véletlenül mondják hogy csak forralt és lehütött illetve babavizet kell adni..

2013. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az említett problémát a víz nitrát tartalma okozza, de azt nem lehet forralással megszüntetni. Viszont utána lehet nézni hol mennyi a víz nitrát tartalma.
2013. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a dokumentum film szerintem is a nitrátos vízről szólhatott inkább, azon meg a forralás nem segít, sőt, melegítés hatására a nitráttartalom állítólag nő!


Szerintem a vízben esetlegesen előforduló kórokozók miatt kell felforralni, másra nagyon nem tudok gondolni. Az meg gondolom bélrendszeri fertőzést, hasmenést okozna...gondolom én, de persze nem vagyok orvos, vagy mikrobiológus :)


De én sem kísérleteztem, babavizet kap még 10 hónaposom is....

2013. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vízköves lesz ...
2013. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!