Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érintés nélküli lázmérő...

Milyen érintés nélküli lázmérőt vegyek?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani olyan lázmérőt, ami valóban jó és pontos is. Sajnos legutóbb vettem egyet, igaz elég "olcsó" volt, de most már tudom hogy azért, mert nem mér pontosan.:( Éjszaka, amikor lázas a gyerek, akkor viszont nagyon nem mindegy! Segítsetek!
2013. febr. 13. 11:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem, elvileg úgy működik, hogy ott, ahol nincs haj, pár centis körben mozgatod 1-2 mp-ig a lázmérőt, a homloktól kb. 1-2 cm távol tartva. Amikor hosszú sípoló hangot hallasz (néma módban pedig csak kivillan a kék fény), akkor sikeres a lázmérés, és leolvasható az eredmény. Tehát nem egy pontra fókuszálsz, hanem kis körben folyamatosan mozgatod. Egyébként ha jól tudom, halántéknál magasabb a hőmérséklet az ütőér miatt, szóval ott nem a valódi homlokhőmérsékletet mutatja. Üdv.
2013. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!