Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt most olyan anyuka aki...

Van itt most olyan anyuka aki mosható pelust használ?

Figyelt kérdés
Már több hónapja ezt használom,de eddig még ilyen gondom még nem akadt.Az a helyzet,hogy a gyerek hasa és combja között ahol a gumi éri kiütéses lett.Még nem nagyon csak egy kicsit.Lehet,hogy fogzástól most változik az összetétele.Szeretném tudni ti hogyan hajtogassátok össze a pelust,mert lehet,hogy én nem jol csinálom.Anyósom azt mondja kettőt kell betenni a gumiba,de így szegény gyerek egy hatalmas csomagot visel el,és a mozgásban is vissza tartja.Ma reggel is szörnyen feldühített ezzel a hüjeségével.Kérlek segítsetek.
2013. febr. 13. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen pelust használsz?

Tetra plusz gumibugyi párost?

Pedig nem rossz ötlet, amit anyósod mond, ha most érzékenyebb a bőre a fogzás miatt, akkor nyugodtan hajts oda egy réteg textilt(csak figyelj, hogy ne lógjon ki mert akkor kivezeti a nedvességet). Igaz, hogy nagyobb lesz a csomag de hidd el, ezt az "akadályt" leküzdi a babád:). Max. nem ma, hanem holnap fog mondjuk átfrodulni:).

2013. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok. De sajnos nem egészen értem a problémád.


Milyen pelusotok van pontosan?


Ha azzal van a gond, hogy szorít a combgumi (bár érdekes, hogy eddig nem volt), akkor polár, vagy puha gyapjúszövet külsőt javaslok, azok kevésbé szorítanak.

Bár a kiütéseket nem igazán tudom hova tenni, főleg, hogy eddig nem volt.

Nem váltottatok mostanában mosószert?

2013. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia!nem tudom milyen az a tetra úgy látom ti magyar országon más fajtákat használtok.Nekem még a régi til,és gumi van amit két oldalon kell megkötni.A til pelenka szélessége 54,hossza meg 75 cm.Ezt szoktam a lába közzé hosszúra hajtogatni,és a gumival meg kötni,és így éri a gumi a combja felső részét.
2013. febr. 13. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:).

Egyről beszélünk:), az a nagy hajtogatnivaló textil a tetra nálunk:). Esetleg a simán hosszúra hajtogatás helyett vagy mellé próbáld ezek közül kiválasztani a szimpatikus "módszert", amelyik lehetővé teszi, hogy a műanyag ne érintkezzen a babád bőrével.

Ezen kívül sokat levegőztesd a popóját, az az egyik legjobb ellenszer a kiütésekre.

[link] görgess lejjebb, és ottlátod a "tetre tipusú pelenkák hajtogatása" pontokat.

2013. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem, akkor ez a textil lappelenka és a műanyag kötözős pelenkavédő.

Ez e lehető legolcsóbb megoldás, gondolom, hogy nem nagyon van pénz drágábbra. De azt tudnod kell, hogy egyben a legkényelmetlenebb is sajnos. Csodálom, hogy eddig nem irritálta a babát. Próbáld meg minél lazábbra venni, vagy még azt tudom javasolni, hogy valóban kettőt használjatok és úgy hajtogasd, hogy ne lapra, hanem rá a babára, hogy a műanyaggal sehol se érintkezzen.


Itt van sok hajtogatási mód:


[link]

2013. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
:)) egyre jár az agyunk
2013. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Lenne rá pénzünk:)Csak nálunk másat nem lehet kapni sajnos.Tőletek meg nem tudok,hogy hozatni.Az el dobhatósat meg nem szeretem,mert már így is sok a szemét.Még egyszer Köszönöm.
2013. febr. 13. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem érdemes legalább 1-2 peluskülsőre beruházni a kötözős helyett. Sokkal kényelmesebb, neked is, a babának is. Ezek közül pl. a bambinex, econobum jó lappelenkához


[link]


Üzlet nálunk se nagyon van (bár nem tudom, honnan írsz), de én is amink van azt mind interneten rendeltem

2013. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!