Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elitélendő ha 8 hónapos...

Miért elitélendő ha 8 hónapos babának nem hagyom simogatni a kutyát?

Figyelt kérdés
a minap kaptam itt ki,mert azt mertem irni,hogy csak messziről ismerkedünk a kutyával,mert minden másodpercben a szájába van a keze,igy csak messziről szeretgetjük őket.Kaptam,mert a széltől is óvom a gyerekem,meg nem szeretem a kutyákat,meg biztos kidobom a kutyát ha jön a baba.pedig nem.van kutya de nem a lakásban és nem óvom a széltől a gyerekem sem.Tényleg én gondolkodom aggódósan?
2009. szept. 6. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Mi már 1 évesek is elmúltunk, de mégsem símogatunk kutyát, még a nagymamánál sem. Pedig egyébként nagy koszevők vagyunk :)
2009. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak te vagy így,én se szeretem ha a kutya közelébe van a gyerek. Nekünk nincs de anyunak van.

Egyenesen irtózóm ha hozzányúl,és utána nyúlna a szájához majd ha nagyobb lesz akkor játszhat vele ,nem nagy kutya.

Nem értem azokat akik csókolgassák a kutyákat mikor annyi fertőzés van a szájukba ,az én gyerekem ne kapjon el semmit!

2009. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ilyen idős korban már megengedhetnéd neki, hogy megsimogassa.

Leírom a saját példánkat: kicsim 6,5 hónapos, nekünk cicánk van, de minden este együtt megcirózzuk úgy, hogy utána fogom azt a kezét és rögtön megmossuk alaposan szappannal, tehát a szájába nem kerülhet. A babám annyira élvezi, sikongat amikor megkaparintja a szőrét, a macska pedig drgágám tűri, pedig hát nem a legfinomabb "cirógatások" ezek. Néha elkapja a fülét és csak húzza húzza, alig bírom a cicát kiszabadítani. De édesek mind a ketten, és nem is tudom ki élvezi jobban. A babám, én vagy a cica.

Egyébként az Anya taníts engem könyv is ajánlja 6 hós kortól az állatok cirógatását. Lehet óvatosan ésszel csinálni.

Próbáld meg.

2009. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Én azt nem értem, ki hagyja?? És utána a gyerek a kutyás/macskás/bármilyenes kezét eszi?? Nem értem. Én arra jutottam, hogy mivel nem akarom, hogy féljen a kutyától (labrador), igy már a babám kezét és a lábfejét hagytam, hogy megszaglássza és megnyalogatta közben, de utána rögtön vittem is és megmostam, nehogy azt egye le magáról. 5 hónapos a babám.
2009. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajna a cica elég harapós,aki simogatja azt megkarmolja,ezt nem kockáztatom meg,de ő nem a mi cicánk,csak valahogy idekerült.a kutya meg nagytestű,és nagyon bohém,szeretből bekapná a fejét,észre se venné.az ötlet nem rossz,de a mi segédeszközeink alkalmatlanok erre.
2009. szept. 6. 20:34
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Szia!Az én lányom is 8 hós.Én se óvom mindentől,és nem fertőtlenítőben él,de KUTYA KÖZELÉBE SE ENGEDEM.Se más fajta állatéba-szerintem ne is foglalkozz velük akik ilyet írnak.
2009. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
ami igaz,az igaz,van bennem féltés is.nemtudok a kutyák fejével kondolkodni.és csak egy pillanat hogy máshogy értsen valamit mint mi és már kész a baj.Sajna tényleg nagy a kutya és még engem is fel lök.Sajna anyósómék nem olyan igazi családtaggá nevelték,inkább házörző volt,de szeretik,és a fiam is szereti.de tényleg féltem.kutyát kaphatok még,de nekem csak 1 fiam van.
2009. szept. 6. 20:39
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,nem elítélendő.Mondjuk a én kislányom imádja a kutyánkat aki tényleg nagytestű(Német Dog,55 kg).Én engedem,hogy simogassa,húzgálja a fülét stb.a kutya meg bárgyún tűri,olyan aranyosak együtt.Általában fürdés előtt van kutya szeretgetés.

Amúgy meg oltott, féregtelenített,normálisan tartott kutya.

Szerintem nyugodtan ismerkedhet vele a gyerkőc,utána tudtok menni kezetmosni...

2009. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Na azért ez már kicsit túl lett lihegve. Én olyan családban felnevelt kutyát nem láttam még aki megevett volna egy gyereket, ha az édesanyja is ott van vele és vigyáz rá. Nem gondolnám, hogy a kutya " hamm bekapná a fiadat". Ezzel az erővel az utcára se engedd ki, mert bármikor rátok támadhat egy kóbor kutya. Sőt van olyan is, hogy egy cserép esik az ember fejére, csak tudod elég ritka....
2009. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.Most olvastam a kommentedet.Milyen fajta kutya,ha tudod véletlenül?Ha kiszámíthatalan akkor értem,hogy félted.Legyen veletek olyan,akire tuti hallgat.

Én a kutyánkba 100% megbízom,tudom,sosem bántaná,az van amit én mondok,én vagyok a falkavezér.Ennek ellenére mivel szeleburdi nem hagyom kettesben őket természetesen.

2009. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!