Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan elítélendő ha 2...

Tényleg olyan elítélendő ha 2 évesemet szinte sosem visszük játszótérre?

Figyelt kérdés
A közeli játszón összeszokott anyukák vannak, akik kibeszélnek amiatt hogy nem járunk le (milyen anya az ilyen stb.) Egyikkel sem vagyok szoros viszonyban, de a szomszéd lépcsőházban lakó anyuka elszólta magát, mert vele szoktunk beszélgetni. Hozzáteszem, hogy amúgy sokat megyünk vele minden felé, jászsóterekre is, de pont az ilyen kidumálós társaság miatt nem nagyon járok le a közeli térre. Ide max. a férjem vagy a nagyapja visz le néha a lányomat. De ritkán. Ez olyan nagy bűn?
2010. jún. 9. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne, ha nektek ez így megfelel?!?!?!

card le ki mit mond, a lényeg, hogy ti jól érezzétek magatokat és kész :)

2010. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem bűn. Senkinek semmi köze hozzá, hová mentek és hová nem mentek. A helyedben én sem szívesen járnék le 'olyan' társaságba. Legfeljebb akkor mennék le, ha ők nincsennek ott DDDD
2010. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
2 évesen végülis még mindegy, de azért később (5-6 éves kortól) nem ártana, ha "terezhetne", lehetne teres bandája.Az már úgysem rólatok (anyukákról) szól,hanem csak a gyerekekről.És akkor praktikusabb,ha a saját tereteken játszik,nem egy messzebbin talál haverokra.
2010. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
minek foglalkozol vele???
2010. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám van. Az én fiam is kétéves, imád bandázni, igazi nyüzsgő örökmozgó. A környékbeli anyukák zöme ebben a kerületben nőtt fel, már gyerekkorukban is együtt Barbie-ztak. Mi igazi vándormadarak vagyunk, még csak 6 éve lakunk itt... A srácok imádnak együtt nyuszimotorozni, a fiam is rohan, ha meglátja a többieket. Én azonban azt vettem észre, hogy amint mi megjelenünk, minden anyukának eszébe jut, hogy ideje hazaindulni... Gyakran rendeznek bulikat a gyerkőcöknek a kertjükben, de mi erre sosem vagyunk meghívva... Még a beszélgetés is elhalkul, ha megjelenünk. Pedig nem vagyunk sem koszosak, sem büdösek. A távolabb lévő játszótereken semmi gond nem szokott lenni a közös játékkal, beszélgetésekkel. Onnan gondolom, hogy a "nem őslakosságunk" a baj, hogy van egy másik anyuka is, akit szintén kerülnek, és ők sem régen laknak itt.


Én már annyira utálom ezt, hogy tudatosan nem akkor viszem ki a fiamat, amikor ők kint vannak. Nagyon megalázó ez a helyzet. Remélem, hamarosan újból elköltözünk, mert utálom ezt a kiközösítősdit. Nem magam miatt, hanem a fiam miatt. Neki kellenének a barátok, de esélyt sem kap.


Megértem a kérdezőt. Sajnos némely anyukák nagyon furcsák tudnak lenni. Hidd el, egymást ugyanúgy köpködik a másik háta mögött. Az a baj az ilyen kis közösségekkel, hogy túl közel élnek egymáshoz, túl kevés inger éri őket a gyerek mellett (hiszen egész nap otthon vannak), és ezért a biliben is kavarják a vihart.


Én erre azt a megoldást találtam, hogy a régi barátnőimmel tartom a kapcsolatot, akiknek már szintén van gyerekük. Bennük legalább nem csalódom. Inkább utazunk hétvégente 100 kilométert, de olyannal vagyunk, aki nem döf hátba, ha elfordulunk... A helyi hülyékkel meg nem foglalkozom, inkább felváltva viszem a gyereket a távolabbi játszóterekre, kocsival. Olyan kis közvetlen, hogy még így is mindig talál valakit, akivel eljátszhat... :)

2010. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát tudod ez úgy van, h ment közben ismered meg a többi anyukát. ha a gyerek jól érzi magát a játszótéren akkor leviszed, ha nem akkor nem. Ha lemész odaköszönsz a többieknek, és szép lassan megismerkedsz velük, ha akarsz persze...

Azért is jó ha lemész, és megismerkedsz velük, mert később ezek a szülők lesznek az ovis-iskolatársak szülei is. Jó ezeket a kapcsolatokat építeni,

Egy két éves gyerek már igényli a kortársai társaságát. Jól eljátszik velük, megfigyeli őket, utánoz és igy tanul


Én se vagyok nagy beszédű, ismerkedős. De a fiam imádja a játszóteret, ezért gyakran lejárunk. Most már sok anyukával vagyunk bandázó viszonyban, de nem ennél szorosabb-ban.

2010. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi se vittük ebben a korban még.

Egész egszerüen ilyenkor max egymás mellet, de nem egymással játszanak még és a játékok nagyrésze se neki való.

Csak egy plusz kockázati tényező a közösség miatt járványügyben, már pedig baromira nem mindegy hogy valaki 4 évesen vagy 2 évesen kap el egy bárány himlőt.

Kb 2,5 évesen kezdte értékelni és 3 éves fölött kezdi igazán élvezni a játszó teret.

Azonban, ami a közelünkbe esik játszótér az gáz és inkább egy távolabbira visszük.

2010. jún. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

23,42-es válaszoló, meg tudlak érteni, nagyon sajnálom hogy ilyen környezetben vagytok. Borzalmas emberek vannak. Megszakadna a szívem ha így viselkednének a lányommal. Aki azt írta hogy ismerkednem kéne itteni anyukákkal, ismerek párat akivel szoktunk beszélni, de közülük csak egy jár erre a térre, akiről írtam is, és pont tőle tudom hogy bizony egymást is kibeszélik néha, meg leszólják. Na ezért nem is vágyom közéjük, mint írtam járunk eleget sok-sok helyre ahol kisgyerekek vannak.

2010. jún. 10. 06:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem rég volt ilyen kérdés,hogy miért nem viszi le az anyuka soha a játszóra a gyereket,szegény gyerek,lehet pont rólad volt szó?:))Amúgy a jó isten mentsen meg a játszótéri anyukák bagázsától.Teljesen igazad van,ha a babád úgy is jol érzi magát hogy máshol játszotok,és te is nyugodtabb vagy akkor tedd azt.én is így tennék.mással meg ne foglalkozz.Egyébként igaz mondás az,hogy aki neked másról pletykálkodik az rólad is pletykálkodik.
2010. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is "lakótelepen" lakunk, a fiam két és fél éves, én már dolgozom, hétvégén pedig sokat járunk a nagyszülőkhöz vidékre, így ritkán van lehetőségünk lemenni az otthoni játszira. Na most hétvégén lenn voltunk és én is tapasztaltam a "zárt közösséget". Pedig köszöntem, mikor bementünk a játszóra és negedtem a gyerekeket a mi játékainkkal játszani. Az egyik anyuka elővett kekszet, persze az összes gyerek odament és sorban álltak a kekszért. Az én fiam persze nem ment oda, csak nézte őket. De nem is hívták, legalább emberségből, pedg két méterre ült tőlünk a padon. Mikor láttam, hogy ő nem kap, elővettem én is a kekszet, amit én vittem le, megkínáltam a fiamat. Erre persze a többi gyerek is odasandított, én meg megkínáltam (nyilván) őket is, mert nekem ez természetes, hiszen gyerekek. Mind vett belőle. Nagyon rossz érzés volt, hogy az én fiam csak nézett, érezte, hogy ő valamiből "kimarad". Pedig én sem vagyok se koszos, se büdös. Nem értem, komolyan.
2010. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!