Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert elitelendö dolog az, ha...

Miert elitelendö dolog az, ha valaki bizonyos okokbol kifolyolag, ha nem is minden nap, de üveges baby etellel täplälja babäjät?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyanok, akik túl műnek, egészségtelennek tartják az effajta bébi ételeket. Tény, hogy sokkal egészségesebb és tápanyagokban gazdagabb amit otthon főzöl, de az üvegessel sincsen semmi baj sem.
2011. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem elítélendő. Mindenki maga érzi, hogy hogyan szeretné, netán kénytelen táplálni a babóját. Én főzök neki, mert így érzem jónak, más meg az üvegest érzi jónak, ennyi. Egyébként én is adtam már üvegest, volt olyan szitu, hogy jól jött.
2011. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a német hipp bébiételnél még te sem tudsz biobbat csinálni.


én 50%-ban adok neki üvegeset. föleg hogy sokat úton vagyok és utálok fözni. nem hinném hogy egészségtelen lenne.

söt sokan pl egy 8 hósnak tölöttkáposztát, töltött paprikát, pörköltet, parízert adnak (és itt az anyukák 80%-a ezzel egyet is ért és azt tanácsolják adja csak az anyuka mert az övének nem lett baja) na az egészséges rettenetesen.

2011. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert a sok főzőcskélni ráérő anyuka úgy gondolja, hogy aki üveges kaját ad az csak kényelemből teszi.Vagy lustaságból.

Nekem az a véleményem, hogy üvegesből jóval többféle van és valóban kényelmesebb, mint főzőcskézni.Egyébként én próbáltam megcsinálni ugyanazt a kaját ami előző nap üvegből evett a lányom és közel sem lett olyan.Az enyémet nem is nagyon ette.

Ha olyat főzök amiből ehet, akkor abból kap, egyébként pedig üvegeset.

Nekem drága lenne minden nap tenyérnyi adagokat főzni villanytűzhelyen.Mindig ki lehet fogni olcsó bébiételt és még változatosan is etetheted a babádat.

Egyébként meg az az idő, amit elfőzőcskéznék fordítható sokkal hasznosabb dolgokra is.Például pápázni tanítom a lányomat, vagy együtt nevetünk valami hülyeségen :)

7,5 hónapos és nem válogat

2011. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom :)

én az első naptól kezdve minden nap főzök, van, hogy kétszer is, de 10 hónapos koráig bébiételt evett a fiam többnyire.

tél volt, pesten lakunk, piac üres télen, osanból meg tescoból főzök, úgy ítéltem meg, hogy jobb az üveges, az csak ellenőrzött míg ezek a génkezelt agyon vegyszerezett üvegházi zöldségek(?) nem...


mindenki döntse el maga, nem hiszem, hogy azért lenne lusta egy anya mert üvegest ad a babájának, de ha lustaságból is adja, kinek mi köze hozzá? :)

2011. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ítélkeznek, ennyi.

Sajnos nem lehet tudni mivel teszünk jót a babának, nem lehet tudni mit tesznek a bébiételbe, nem tudhatjuk mi van a bolti zöldségekben, nem tudhatjuk, hogy a bio valóban bio, épp ezért tök felesleges lenne elítélni bárkit is azért, mert ezzel vagy azzal táplálja a babáját.

Én kb. fele arányban főzök, fele arányban bébiételt kap.

S nem is tudom melyik a jobb...lányomnak mindkettő ízlik, így remélem megkapja a vitaminokat és nem kap sok káros anyagot.


Az a baj, hogy soha nem lehetsz igazán jó, valaki úgyis beléd köt valamiért. Sajnos. :(

Viszont ne érdekeljen más véleménye, főleg ha direkt szekálnak. Tedd amit jónak látsz és ne foglalkozz az állandó kritikusokkal, mert azok mindig is lesznek, főleg ha gyereknevelésről van szó...

2011. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekem azért kapott, mert ő nem evett, egy üveg bébiételt evett 3 napig. Mégis mit főztem volna neki, két szem borsót egy csipet hússal? Amit én főztem egyébként még annyira sem fogadta el, mint az üvegest.

A második babám nagyon jó evő volt, én főztem neki minden nap. Saját csirke, saját termesztésű búzával felnevelve, saját termesztésű cuccok. és aztán a párom szólt, te úgy tűnik, mintha egész éjjel szoptatnád a gyereket, ekkor volt 8 hónapos. Vittem tanácsadásra, szóltak gond van, és próbaként vettem neki egy üveg bébiételt, egész éjjel aludt!, mi meg ott ültünk a párommal az ágya felett, szó szerint egész éjjel, hogy él e vajon, másnap éjjel csak a kezemet tartottam a mellkasán egész éjjel. Aztán kiderült, nem meghalt, alszik, mert jól lakott napközben. Azt mondta a doki, valahogy mégsem volt olyan tápláló amit én készítettem, mert vagy nem megfelelő arányban tartalmazta a tápanyagokat vagy a zöldségben mégsem volt annyi ásványi anyag, vitamin akármi.


Úgyhogy elítélendő vagy nem, engem az élet kényszerített a bébiételre.

2011. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az, hogy a gyereknevelésben sosincs egyetértés, mert mindenki máshogy gondolja és mindenki mást lát helyesnek. De könyörgöm ez legyen egy anyukának a legnagyobb "hibája" hogy üveges bébiételt ad a gyerekének. :)
2011. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

21:58-as: nálad a pont.

Ha ez a legrosszabb amit egy anyuka tesz, akkor szerintem nincs nagy gond!

2011. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem elitélendő!!!

Habár van olyan ismerős anyuka a környzetemben, aki nem főz magának sem,mert fogyózik,apuka külföldön dolgozik, és a gyereknek se bíbelődik vele. Lassan 10 hónapos és üveges kaján kívül nem evett mást. :(:( Hát ki így ki úgy....

Én is adok néha üvegeset a babámnak, de azt gondolom,nem sok az a kb. 20 perc,amit az étel elkészítésére kell fordítani. De mindenki úgy csinálja ahogy szeretné!!!

2011. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!