Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam le anyósékat...

Hogyan állítsam le anyósékat erről?

Figyelt kérdés

10 hónapos lányunkal 3 napig anyóséknál voltunk, és ők állandóan a kezükbe cipelték felváltva. Mutogattak neki mindent a szekrényeken, az ablakban, a falon, és mikor hazajöttünk elkezdte itthon ugyanezt a lányom. Egyfolytában jön oda hozzám, és mutatja, hogy vegyem fel, meg odamegy a szekrényekhez, és pakolna róla. Eddig sosem csinálta ezt, mikor a páromnak mondtam, hogy meg fogom mondani a szüleinek, hogy nem kell állandóan hurcolni a gyereket, azt mondta miért ne kényeztessék!?

Anyósék szerint lusta vagyok felvenni a kicsit. Abba nem gondolnak bele, hogy egy 10 kg-os gyereket nem olyan könnyű egész nap cipelni, úgy hogy estig egyedül vagyok vele, és főzni, meg takarítani is kell mellette. Az én szüleim is imádják, de nem cipelik egész nap. Miért nem értik ezt meg?


2013. febr. 14. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Mert nekik nem esik nehezukre? Nem kell egésznapos cipelni, de időnként simán fel lehet emelni azt a gyereket es megmutatni neki a magasban levő dolgokat.
2013. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy én nem szoktam felvenni, mert én is megmutogatom neki, hogy mi van a magasban. De nem egész nap cipelni!

Azóta tényleg egész nap a kezemben lenne, nem tudok semmit csinálni tőle, mert sír.

2013. febr. 14. 08:39
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

É ugyan ezt csináltam a gyerekemmel, hoztam vittem a lakásban, mutattam neki mi micsoda!

Magasan voltak a tárgyak, csak akkor érhette el, ha felvettem, vagy levettem neki.

Szerintem meg kell mutatni a gyermeknek mindent, had ismerkedjen a tárgyakkal. Azért a 10 kg gyerek még nem annyira nehéz...

Emellett meg tudtam főzni, mosni takarítani mikor aludt délelőtt vagy délután.

Szóval szerintem ez nem rossz dolog!!!

2013. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Van akinek nem nehéz a 10 kg-os gyerek, nekem az egész nap cipelni. És mint írtam én is meg szoktam neki mutogatni mi van a szekrényen, és olyan helyeken ahová ő nem lát fel.
2013. febr. 14. 08:41
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Akkor mi a kérdés? A gyerek majd megszokja, hogy anyose kanál más a helyzet. Ennyi. Ezen kiborullni, meg emiatt veszekedni nem kellene.
2013. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én nem is veszekedtem, csak mondtam nekik, és ők estek nekem!

Csak furcsa most fel tettem egy kérdést, és azt a választ kapom cipeljem csak a gyereket, máskor meg azt olvasom nem kell mindig a gyereket kézben tartani.

Na mindegy is, kár volt feltennem a kérdést.....

2013. febr. 14. 08:51
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Én abszolút egyet értek veled. Mi a francnak kéne cipelni a popóját? Szépen fel tud fedezni egyedül is, persze néha meg lehet szeretgetni de az más. Nálunk ugyanennyi idősen ugyanez volt. Külföldön élünk tehát segítség nulla, a baba szépen evett, boldog játszott, forgott, kacagott akkor is ha mást csináltam. Hazamentünk anyámat kértem h NE cipleje mert nem akarom h nekem nyújtogassa a kezét egész nap meg sírjon, megértette. (Ja ekkora már terhes voltam 5 - 6 hónapos a tesóval ezért sem szerettem volna) Anyósom persze szart rá. Hiába mondtuk hogy gyönyörűen eszik az etetőszékben, ölbe etette össze vissza, nem neki való étellel. Egész nap vitte főleg az ablakhoz h nézzük az autókat, nézzük a képeket stb. Szerencsére amikor visszajöttünk 2-3 napg ment a hiszti aztán midnen olyan lett mint előtte. Rájött hogy nálam más szelek fújnak. Azóta hagyom h anyós azt csináljon amit akar (mert csak balhé volt meg sértődés ha szóltam) félévente 1 hét alatt nem tudja "elrontani" :).
2013. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
de ha sűrűbben találkoznánk biztos megkérném, megindokolnám hogy miért, nem ellene szól, le lehet mellé ülni a földre is és ott játszani vele. Azt is elmondhatnád h ez nem lustaság, csak szeretnél egy életképes gyereket nevelni. Kinek jó az h egyből üvölt ha eltűnsz egy percre vagy non stop rajtad csüng? Hát a picinek a legkevésbé. És ez később csak durvább lesz készülj! Amikor járni tanult 12 hósan akkor megkértem hogy ne vezetgesség kézenfogva (egészségtelen, nem jó stb, nem mellesleg 9 hónapos terhes voltam egy programozott császárral kilátásban, a legkevésbé vágytam arra h megszokja h valaki mögötte görnyed egész nap és vezetgeti.) Volt balhé de sikerült leállítani a dolgokat, és megtanult egyedül járni jééé. Elég gyorsan.
2013. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hagyd rájuk. A gyerek meg értelmes, rá fog jönni, hogy bár mamáéknál egész nap ölben van, otthon nem.


Egyáltalán nem kell otthon is arra szoktatni a gyereket, hogy folyton kézben legyen. A magasban lévő tárgyak meg azért vannak nyilván magasan, mert nem neki valók.


A párodnak igaza van, kényeztessék csak. Te meg ne tedd. Emiatt szólni is tök felesleges, mert változni nem fog, csak te leszel a szemét.

Egyszerűen ne vedd fel, csak néha néha. Meg fogja tanulni.

2013. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mára picit javult a helyzet, már nem kérte annyiszor hogy vegyem fel. Csak ma jönnek délután anyósék, és szerintem megint ugyanez kezdődik előről.

Egyébként tényleg nehéz így, mert még wc-re sem tudtam anélkül kimenni, hogy ne ordított volna utánam, mert állandóan a nyakamban lógna.

2013. febr. 14. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!