Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam vissza az...

Hogyan állítsam vissza az eredetire az babám elalvását? Jól csinálom? Vagy valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos. Elejétől kezdve a saját ágyikójában a saját szobácskájában alszik. Soha nem volt gond az alvással. Amíg szopizott úgy nézett ki, hogy fürcsi utána még szopi és cicin elalvás. Betettem az ágyikóba aludt reggelig. Utána volt olyan időszak, hogy már nem szopizott így megitta a tápszert és hasra fordítva paskoltam kicsit a popóját és így aludte el. Aztán jött az, hogy vacsi, fürcsi, utána megkapta a kiságyában a cumisüveg tejcsit és azzal aludt el. Ebben nem vagyok biztos, hogy jóra szokattam e. De már vagy két hete nem akar így elaludni. Megissza a tejcsit és feláll a kiságyban viháncolva, sikítozva. Ezután közénk fekszik és így alszik el. Ezzel nincs is nagy gond, csakhogy ez az elalvás akár 10 óráig is elnyulhat, mert ugrál, nevetgél, viháncol. Nagyon édes meg minden, de így nagyon későn alszik el. Próbáltam úgy, hogy mellé feküdtem a szobácskájába, sötét van és miközben issza a tejcsit meséltem neki. Végig is hallgatja, de miután elfogyott a tejcsi megint ugrálás, viháncolás. Ötletek? Valamit elrontottam? Vissza fogy állni a rend? Volt más is így?
2012. okt. 6. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem elég fáradt szerintem. Egyébként nem tarom jónak, hogy közétek veszitek most, így veszi át az irányítást:) Én kaja előtt szoktam a babámmal viháncolni játszani, majd fürcsi (mikor már lefáradt), utána egy pár korty tej még, majd szertartások (kinyitogatja a szekrényajtókat:) utána alvás.
2012. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 10 órakor alszik el, akkor 10 órakor alszik el. Én is ilyen éjszakai bagoly vagyok/voltam és a kisfiam is az.

Szerintem nincs ezzel semmi gond, legalább reggel tovább hagy aludni, és ez mindenképpen pozitívum :)

2012. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!