Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lányomat, h állítsa...

10 hónapos lányomat, h állítsam át a napi 1 alvásra?

Figyelt kérdés
Segítenétek nekem! Ugyanis a lányom húzza az alvásokat, nyűglődik sokat! Napi 2× alszik, de a második alvás kihúzódik 5-fél6-ra, és másfél órát alszik... Ha felkeltem nagyon nyűgös, rosszabb mintha, hagytam volna aludni! Ha korábban alszik el, akkor is nyűglődik este és nem akar elaludni, csak 9-10 között. És reggel ugyan úgy 8kor kel. Nem tudom mit csináljak, mert egyértelműen látszik, h elég lenne neki napi 1 alvás! Tippek? Nálatok hogy van, volt?
2013. jan. 5. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Éberség 8-kor kel, akkor töltsd vele a délelőtt, foglald le, játszatok, szórakoztasd, majd 12-kor ebéd, és utánna alvás!

Délután vidd ki, 6-kor vacsi, majd fürdés, 7-kor rakd le aludni!

2013. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem elég neki 10 hónaposan napi 1 alvás, csak rosszul osztod el a kettőt. Az elsővel értek egyet. Korán 2-3 körül feküdjön le aludni legkésőbb, és akkor tud majd este is.
2013. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hasonló korú volt, amikor átálltunk a napi 1 alvásra (mert napi 2x félórát aludt, azt is nagy nyűglődések közepette). Nekünk nagyon bejött a váltás, aranyéletünk volt a napi 1x 2-3 óra alvással. (Az más kérdés, hogy erről is viszonylag hamar leszokott, még az oviban is nagyon ritkán aludt).


A délelőtti alvást toltam ki szép fokozatosan ebéd utánra, mindennap kb. félórával később tettem le aludni, akkor is, ha már nagyon álmos volt. Sajnos nem emlékszem pontosan, hogy hány nap kellett az átálláshoz, de úgy rémlik, néhány nap után szépen átállt. Sok sikert! :)

2013. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, kb. fél 1-1 órára toltam ki az alvást.
2013. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, h rosszul osztom el, mert eddig hónapok óta így volt a napirendünk és oké volt! Az utóbbi pár nap kezdte ezt a nyűglődést! Minden nap már a megszokott időben fél10-10kor dörzsöli a szemét és sír, nyűgös, h álmos, de nem akar elaludni, bármit csinálhatok! Aztán mikor már végkimerültségben van, akkor nagy nehezen elalszik... akkor alszik 1,5 órát. Utána megint folytatja ugyan ezt... és látom rajta, h kell neki a 2 alvás, mert elálmosodik délután, csak ugye nem valami jó dolog, h 5-6kor teszem le, ha pedig akkor teszem le végleg, akkor meg reggel 5-6kor kukorékol! Csak elég szörnyű hallgatni és viselni ezt a sok sírást nyűglődést, mikor órákat csinálja, és ugye csak ő tud elaludni én nem helyette! :S
2013. jan. 5. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én így csinálom: Reggel 7-kor ébred. 11-ig bent vagyunk, 11-kor kiviszem az udvarra délig kint vagyunk, bejövünk ebédel és megy aludni. Alszik 2-3 órát mondjuk azaz ébred 3 körül. Játszunk lassan ki lehet vinni délután is, este pedig 7:30-8 óra körül fürdik, alszik. Nem mindig alszik el rögtön, ha 3 órát aludt délután akkor kihúzom a fürdetést, mert ha nagyon nem fáradt akkor nincs el este a kiságyban, ha fáradt akkor kicsit még dünnyög magában, nevetgél, aztán alszik. Ő 18 hónapos, de kb 11 hónapos korától így csinálom, mert ő is egyik napról a másikra elkezdett nyűglődni ezzel a 2 alvással.
2013. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!