Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltás?...

Bárányhimlő elleni oltás? Pro/kontra?

Figyelt kérdés
1 éves lesz a lányom, én nem akartam beadatni neki, de megijesztettek, h már nem olyan mint régen, hanem sokkal súlyosabb! Viszont, ha nem emléxünk 20év múlva, h újra kéne oltatni, akkor nagy gond is lehet később! Ti mit gondoltok? Ti hogy döntöttetek?
2013. febr. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem adattam be és nem is fogom! Mivel nem régi oltás nem lehet tudni meddig vég vagy később mit okozhat! Egyébként is sokkal jobb ha gyerekként esik át rajta!
2013. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nagyon sok ilyen kérdést fogsz találni, meg egy csomó érvet-ellenérvet, igazából ez az, amit tényleg Nektek kell eldöntenetek... Így van, abban az időben, amikor mi átestünk rajta, még teljesen más volt. Azóta sokkal agresszívabb változata fertőz és sokkal több a szövődmény is. Nekem kisfiam van, elsősorban a sok negatív tapasztalat és a gyermekorvos barátnőm tanácsára döntöttünk az oltás mellett, illetve a doki még hozzátette, várhatóan pár éven belül ezt is felveszik a kötelező oltások közé, és így az ismétlőjét is, mint az MMR oltást, aminek ugye 14 éves korban van ismétlője. Üdv.
2013. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Én sem fogom beadatni neki! ÚGy gondolom én is, sokkal jobb ha már gyerekként átesik rajt. Én nem voltam még bárányhimlős, de félek hogy elkapom. A sógornőm felnőttként kapta el, és elég nehezen viselte.
2013. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem adatom be. Sajnos a munkámmal kapcsolatosan találkoztam egy vakcina vivőanyagának káros hatásával: 3xos elhullás, 5x gyógyszerfelhasználás és amelyik állat megkapta annak bármelyik utódában jelentkezhet az immunrendszer rendellenessége: csökkent fehérvérsejt termelés, stb.....szóval a kötelező, régóta használt vakcinákon kívül semmit nem adatok be sem a fiamnak sem magunknak. Az állati vakcinák előállítására is ugyanolyan szigorú szabályok vonatkoznak, mint a humánra. A férjem nem emlékszik rá, hogy elkapta volna, majd vérvételen kiderül, volt-e, ha nem legfeljebb utánajárunk, hogy ő megkaphatja-e. A gyerkőc pedig essen át rajta.
2013. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi meg épp azért adattuk be a lányunknak, mert sem a férjem, sem én nem voltunk bárányhimlősök, és valahogy úgy éreztük, hogy a lányunknak jobb, ha megkapja az oltást.


Amúgy tényleg ne mások tanácsára várj! Tedd úgy, ahogy a belsőd súgja! Általában az a biztos. :)

2013. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem semmiképpen. Az a tuti immunizálás ha átesik rajta.Ki tudja meddig véd az az oltás, és ha kismama lesz és akkor kapja el,mert bocs mégsem védett....

Kisfiuknál sem kockáztatnám,de egy kislánynál meg pláne

2013. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

S aki nem esett át rajta gyermekkorában (és nem azért mert oltást kapott, hanem mert csak egyszerűen nem kapta el), azzal mi van?


Amúgy oltás ellenére is megkaphatja a betegséget a gyerek, de talán van esély arra, hogy gyengébb lefolyású lesz.


Ja, amúgy nem meggyőzésképp. Szerencsére jogunk van eldönteni magunknak.

2013. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én nem szeretném beadatni, csak az a sok beszéd... Lehet nem kéne figyelnem rájuk! Értem én, h sok a szövődmény, de én is és a tesóm is túléltük... Csak tudni szerettem volna a véleményeket! A gyerekorvosom is ellenzi az oltást és a védőnőm is... Még 1× köszönöm!
2013. febr. 14. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Ehhez a "mi is túléltük" dologhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy ezt gondolhatták azok a szülők is, akik nem adták be a gyereknek és súlyos szövődmények alakultak ki. De ilyen a rota elleni is, azt is sokan ellenzik, meg ilyen pl a légzésfigyelőről a vélemény is.

Én senkit sem beszélek rá a nem kötelező oltásokra. De ha tehetem (anyagilag), akkor beadatom, főleg ha van is értelme. Pl a nagyobbik fiamnál épp akkor tombolt a rota nálunk, nem kockáztattam, főleg, hogy a doki nénink mesélte, hogy hónapok óta kezelnek egy kislányt rotával és nem tudják kihozni belőle. A bárányhimlő elleni sem nyújthat 100%-os védelmet, hisz elkaphatja, de a szövődmények elkerülhetőek vele és gyorsabb a lefolyása.

Mindenki maga döntse el, hogy beadatja e az oltásokat. Tényleg ezer véleményt fogsz hallani még ezzel a témával kapcsolatban (is).

2013. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Patológia előadáson láttam olyan csecsemőt, aki a bárányhimlőbe halt bele....
2013. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!