Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mond mindenre mást a...

Miért mond mindenre mást a védőnő, mint amit a mai friss kutatások alapján olvasok?

Figyelt kérdés

Miért mondja, hogy nehogy köztünk aludjon a baba éjjel, mert az rosszat tesz majd? Hogy ne vegyem ölbe egy egész délelőttön, ha jön a foga? Hogy 4 hónaposan adjak neki 2X!!!! egy nap főzeléket, MINDIG krumplival egy másik zöldséget, és még tízóraira mehet az alma!!!

Én azt olvastam, hogy még tápszeres babánál sem ajánlják a hozzátáplálás megkezdését 6 hós kor előtt, mert a belein lyukak vannak, és nem is tud emészteni jól, akárcsak az anyatejes babák sem. És amúgy ha adok neki almát, (már hetek óta kap) vagy főtt almát-krumplival, 1 órán belül kéri a tápszert, tehát mintha tényleg nem tudná úgy hasznosítani.

Szóval ez a nő miért mond mindenre mást, mint amit pl. itt is írnak az anyukák??

És amit még nem értek, szülés után egyszer jött, azóta semmi, és ma meg bejelentkezés nélkül beállított a négy és fél hós lányomhoz. Miért???

Kösz, ha elolvastátok!


2013. febr. 14. 16:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ölbe szokás is baba függő! Az én lányom mindig ölben volt vagy legalább is gyakran mert szörnyen bukós volt! Amíg el nem aludt jóformán le se tettük! (orvosi javaslatra) Nem szokott föl! Bármikor elvan maga is! Nagy ritkán alszik köztünk,ha apa hamarabb kell föl és ő odateszi! Nem szokott ehez sem hozzá!
2013. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Alföldön sz@r az élet, azt mondod kedves kérdező???
2013. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Azért mert megrekedt azon a szinten amikor őt tanították. Az enyém homlokegyenest mást mond mint ami azokban a tájékoztató füzetekben van, amit ő osztogatott. Most mit csináljak vele? Semmit.. Nekem is azt mondta a 3 hós fiamra hogy lassan kóstoltassak vele gyümölcsöt, de én még korainak tartom, úgyhogy teszek rá. Javaslom neked is ugyanezt a módszert, teljesen felesleges rajta felháborodni :)
2013. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 krisztina24 ***** válasza:

Off!!:

Köszönöm az Alföldiek nevében a kedves hozzászólásod.

Amúgy itt is van élet, úgy mint máshol ,nem vagyunk ufók, vagy más világból valók!

2013. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Hát, én is erről a xar Alföldről írok, nálam ez csapta ki a biztosítékot. Ne haragudj, kedves kérdező, de Te milyen jogon tartod maradinak a védőnődet, mikor szerinted az, aki itt él, az kicsapja a pusztára a kölykét. Hát képzeld, itt is van normális élet, itt is nőnek fel gyerekek kulturált körülmények között. Máskor inkább gondolkodj, mielőtt agyatlanul elkezdesz írkálni!
2013. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
10-es válaszoló vagyok. Ez az alföldes megjegyzés valóban elég szerencsétlenre sikeredett, ráadásul hatalmas butaság is volt. Tudom, most divat, hogy semmibe veszik a védőnőket, az anyukák mindent jobban akarnak tudni, de én azt gondolom, hogy azért nem árt hallgatni rájuk és nem élből elutasítani, amit mondanak. A Te esetedben, mint írtam is, nagyrészt igaza van.
2013. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Tanultam szociográfiát, miszerint, az Alföldi tanyavilágban volt az szokás, hogy a babát jó sírni hagyni, hogy nehogy elkényeztetetté váljon, már újszülötten is, hogy tanulja meg, hogy nem az van, amit ő akar. Azért, hogy arra rájöjjön, hogy ilyen az élet, nem mindig az van, amit akarunk. Világos már? NEM AZT ÍRTAM, HOGY AZ ALFÖLDÖN XAR AZ ÉLET!!! Hanem, hogy ott ez a szokás járta, ki tudja, hogy járja -e ma is??? Ez egy kérdés volt.

A kérdésemre igaziból egy ember válaszolt, aki megértette annak légyegét. NEM FIKÁZÁS VOLT A LÉNYEGE, hanem azt kérdeztem, ha a védőn osztja nekem a Kismama magazint, miért állít MINDENBEN teljesen ellentétes dolgokat azzal, ami ott le van írva. A Kismama magazint, egyéb ilyen új kutatásokat megjelentető kiadványokat nem én vettem, ő adogatja őket. Ez volt a kérdésem.

2013. febr. 15. 09:05
 18/21 anonim ***** válasza:

A védőnők hülyék.Én is csak szenvedek. 3-nak és a házi o.-nak is mondtam, hogy tejérzékeny lehet a baba, mondták nem, csak fáj a hasa.Ezért szenvedtünk 2 hót végig, mire magánba elmentünk normális orvoshoz. Ahol 2 hósan tényleg kiderült, hogy tejérzékeny.

Együttalvás:az én babám annyi szenvedett, de legalább mellettem feküdt, és ez sokszor megvígasztalta, és simogatta, érezte a testem, szívem hangját, illatomat. nem csinálnám másként, most 4,5 hós és még mindig velünk van a nagyágyban. Egyébbként Bagdy Emőkének van egy nagyon jó előadása fennt van a yuotoube-n, pont erről.

Igenis fontos az együttalvás és 6 hós koráig napi 3 órát kellene hordozni. Hát nálunk ez bőven megvolt, mert sokszor órákig görcsölt és csak kézben tudott pihenni.

Egyébként hallgass az ösztöneidre és szard le ki mit mond, a gyerek a tiéd és a pillanatokat, amiket neki adsz/adtok később nem tudod megismételni, ha elmulasztod.

Megasztán gondolj magadra, ha vmi bánt, vagy rossz kedved van, vagy csak biztonságra vágysz, ki "vigasztal" meg? Vszínű a párod, vagy vki közeli hozzátartozód. Hát egy gyereknél még inkább így van...:)

2013. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Link Bagdy Emőke. Tartalmas másfél óra. Nagyon érdemes meghallgatni.

http://www.youtube.com/watch?v=K9pUzypYjMA

2013. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha az Alfölfdön nem lennének "keménylegények" "jég hátán is megélő asszonyok", akik nem tudom, biztos az ilyen kicsapott gyerekekből lettek..te nem ennél kenyeret, nem innál tejet, nem ennél húst. Erről ennyit. Csak nem nevelnek az alföldiek annyira rosszul...

Üdv..: egy alföldi, akit nem vettek fel minden nyikkanásnál :)

2013. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!