Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a legtöbb kisbabának befele van bokától a lába? Azt mondja a védőnő, hogy ingereljük a talpél külső oldalát és talán változni fog.

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarom bántani a védőnőt, de én inkább felkeresnék egy ortopéd szakorvost. Már csak azért is mert most még lehet szakszerű tornával ki lehet "egyenesíteni" a lábát vagy egy éjszakai sínnel, de ha megerősödnek a csontok, szalagok és megnyúlnak az izmok akkor igen csak fájdalmas kezelésre lesz szükség. Amíg nem mentek orvoshoz naponta kifelé (normális állásba hozva) tornáztassátok a pici lábát. Befelé semmi képen, sem minél inkább fiziológiás állásba kell hozni és azokat az izmokat megerősíteni. Ezt a problémát az állás előtt orvosolni kell! (Ha az ortopéd orvos nem javasol semmi tortát, semmi sínt vagy egyebet, akkor kérd ki egy másik orvos véleményét is, mert ezt minden esetben kezelni kell.)
2013. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A középső lányomnak állt így befelé. Gyerekorvos nekem is a külső talpél ingerlését javasolta. Megnézettem ortopédián is, ott azt mondták ez elég gyakori, és majd ha feláll, akkor fog rendeződni. Így is lett. 6,5 hósan állt fel, be is állt a lába rendesen pár nap alatt, és nem volt később se semmi gon.
2013. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is ilyen volt, amikor megszületett. Nekem is azt mondták, hogy a külső talpélét masszírozzam. Naponta 10x alkalmanként 15x kellett a sarka felől a lábujja felé ingerelni. Megmondom őszintén ennyiszer nem csináltam. Most 6 hónapos nagyon szépen tudja mozgatni mindenfelé a lábfejét. Amúgy az ortopédián sem problémáztak ezen, amikor 3 hónapos korában voltunk.


Mennyi idős a babád? Ingerlés hatására kifordítja?

2013. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egy másik ilyen kérdésre már válaszoltam, bemásolom:


lányom 1 évesen állt fel. Mindkét lába befelé dőlt, szinte a bokacsontján állt. Heim Pál gyermekortopédián erre azt mondták: nem kell aggódni, ilyenkor szinte minden lábtartás még elfogadható, ha önállóan szaladgál, vissza kell menni megnézetni, van-e teendő. Nagyon új még neki az állás, és egyébként is szörnyen lazák az ízületei születése óta.

2013. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is ilyen volt, a kórházban ugyanezt a javasolták. A gyerekorvos azt mondta, hogy magától is elmúlik. Kislányom 9 hónapos, tök normális a lába.
2013. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!