Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mond mindenre mást a...

Miért mond mindenre mást a védőnő, mint amit a mai friss kutatások alapján olvasok?

Figyelt kérdés

Miért mondja, hogy nehogy köztünk aludjon a baba éjjel, mert az rosszat tesz majd? Hogy ne vegyem ölbe egy egész délelőttön, ha jön a foga? Hogy 4 hónaposan adjak neki 2X!!!! egy nap főzeléket, MINDIG krumplival egy másik zöldséget, és még tízóraira mehet az alma!!!

Én azt olvastam, hogy még tápszeres babánál sem ajánlják a hozzátáplálás megkezdését 6 hós kor előtt, mert a belein lyukak vannak, és nem is tud emészteni jól, akárcsak az anyatejes babák sem. És amúgy ha adok neki almát, (már hetek óta kap) vagy főtt almát-krumplival, 1 órán belül kéri a tápszert, tehát mintha tényleg nem tudná úgy hasznosítani.

Szóval ez a nő miért mond mindenre mást, mint amit pl. itt is írnak az anyukák??

És amit még nem értek, szülés után egyszer jött, azóta semmi, és ma meg bejelentkezés nélkül beállított a négy és fél hós lányomhoz. Miért???

Kösz, ha elolvastátok!


2013. febr. 14. 16:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy tejem elfogyott két hete, azóta csak tápszeres a lányom.
2013. febr. 14. 16:29
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy ne vedd ölbe? Dehogynem! Nem kell mindenbe rá hallgatni! Nekem is volt amit be akart magyarázni! De én csak az anyukám véleményére voltam kíváncsi és úgy is minden kialakul! Kiismered a babádat,hogy mikor mi baja! Hát az,hogy csak ennyiszer látogatott az elég gáz!
2013. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Jégtánc ***** válasza:
0%
Sok mindenben igazat adok neki megmondom őszintén.3 gyermekem van,egyik gyermek sem aludt közöttünk.Sokkal jobban aludtak,külön és mi is szülők.Tápszeres babákat azért kezdik el hamarabb hozzátáplálni mint az anyatejes babákat,mert a tápszer egy idő után unalmas lesz.Anyatejes babáknál természetesen mindig más íze van a tejnek,míg a tápszer egyhangú.Próbáld ki hogy egy darabig napi 5x ugyanazt eszed:)) 2x főzelék azt soknak tartom én is.Te ismered a babád ,te tudod mi a szükséglete.Bejelentkezés nélkül azért jönnek a védőnők,mert lehet hogy pont arra járt másik babáknál,és gondolta akkor odanéz hozzátok is.Nem kell ezt úgy mellre szívni.Szülés után hozzánk se jött sokszor,ha meg jött általában aludt a lányom,így nem is zavarta.Azért kéri alma után a tápszert,mert épp hogy hamar megemésztette.Na mindegy,úgy kell csinálni ahogy Te látod jónak,a védőnő tanácsokat oszt,nem kötelező betartani.Ez a dolga
2013. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Jégtánc ***** válasza:
100%
Jah,ölbe akkor vedd ha igényli.Ha nem akkor nem kell.
2013. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Jégtánc ***** válasza:
Mármint nem kell egész nap:)) Bocsi kicsit hülyén jött ki:))) Babának is szüksége van arra hogy egyedül felfedezze a kis világát maga körül:))
2013. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
CSAK MA volt ölben egész délelőtt, mert ma nagyon fáj a foga, és ilyenkor azt tapasztalom, hogy a testi közelségem segít neki, meg tud nyugodni. Amúgy nem szokott ölben lenni. Azt meg nem akartam mondani neki, mert úgy éreztem semmi köze hozzá: hogy "bár szeretne velünk aludni a kislányunk! De ő már régóta a saját szobájában tud igazán rendesen pihentetően aludni, nem is alszik köztünk!!! picit sajnos :-)kis pihe-puha cukorka:-)
2013. febr. 14. 16:39
 7/21 A kérdező kommentje:
De amúgy nem veszem mellre, csak ÉRDEKEL, hogy miért mond mást? Nem jár továbbképzésre? Öreg? HÜlye? Rideg? Alföldről származik? (ott mondják, hogy ne vedd fel a gyereket, had szokja, hogy xar az élet)?,,
2013. febr. 14. 16:40
 8/21 Jégtánc ***** válasza:
100%
Akkor meg ne is foglalkozz vele:)) Egyik fülön be,másikon ki.Mindig csak a hasznos dolgokat kell megjegyezni.:)
2013. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ne vedd magatok közé és ne ringasd egész nap, azt azért mondja, mert megszokja. Kislányom 2,5 éves, 13 hónapos koráig a kiságyába aludt. 12 és 13 hónapos kora között kb. 4 éjszakát aludt végig, különben 4 órákat ücsörögtem vele. 13 hónaposan elköltöztünk, széles ágyunk lett, magunk közé vettük. Nem kellett volna. Elképzelni sem tudom, hogy szoktatom majd külön ágyba, külön szobába. A kézbevétel dettó ugyanez. Ha megszokja, nem fogod tudni leszoktatni róla, hogy egész nap a kezedbe legyen.

Az ételre miért mondja amit mond, az passz. De abba igaza van, hogy mindig krumplival add a másik zöldséget, mert az sűríti be. Ha egyetértesz azzal, hogy 6 hós korig ne kapjon semmit, akkor Te miért adtál már 4 hónaposan a babádnak mást az anyatejen/tápszeren kívül?

2013. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az együtt alvásban egyet értek a védőnővel. A főzelék alapja mindig a krumpli és ahhoz adjuk hozzá a másik fajta zöldséget, ebben is igaza van. A babám tápszeres, mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mindent megeszik, szépen kanalazik, semmi gond nincs, ezzel sem mondott rosszat. Az almát éppen hogy gyorsan hasznosítja, azért éhezik meg hamar. Az ölbevétel a Te dolgod, ha a babád igényli vedd fel. A mi védőnőnk minden hónapban jön, de Ő is mindig bejelentés nélkül. Általában így szoktak.
2013. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!