Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez mindig így lesz vagy...

Ez mindig így lesz vagy változni fog?

Figyelt kérdés
Kisbabám 6 és fél hónapos, olyan 4 hónapos koráig nem volt gond, de mostanában ha elmegyünk orvoshoz vagy a védőnőhöz, ha már leteszem a vizsgálóra és fölé áll a védőnő vagy a gyerekorvos úgy el kezd sírni, hogy semmi nem nyugtatja meg addig, amíg el nem megyünk. Gyerekorvosunk fel akarta húzni fekvésből ülésbe, de úgy megfeszítette magát, hogy nem lehetett felültetni, pedig simán meg tudja csinálni. Tudom, hogy kicsi még és nem azzal van baj, hogy "nem tud viselkedni", inkább csak tapasztalatokat szeretnék olvasni.

2013. febr. 15. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányommal egészen 8 hónapos koráig nem volt gond. Mindig vigyorgott a gyerekorvosra (ráadásul néger orvos), aztán egyszercsak mikor mentünk havi ellenőrzésre, nagy visításba kezdett mikor csak meglátta a dokit. A védőnővel nincs gond, csak az orvostól. Egyszerűen még a vizsgálóra is alig tudtam letenni mert úgy feszítette magát. Ez mostmár 2 hónapja így megy. Egyébként azt vettem észre hogy az idegen férfiaktól mintha félne. A védőnő szerint azért van, mert már tudatosul benne, hogy ki az idegen neki!
2013. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz mindig így:). Ahogy nődögél, megtanulja, megszokja, hogy anya és ő nem egy személy, amire nemrég kezdett rájönni:), nem lesz mindig így:).

"Az anyától való függetlenné válás első jelei 5-6 hónapos korban kezdődnek. Általában kétféle tünet jelzi, hogy ebbe a fejlődési szakaszba ért a baba: amikor anya kimegy a szobából vagy leteszi őt, akkor sírásban tör ki a baba, illetve az idegenekkel szemben bizalmatlanabbá válik, már nem mosolyog mindenkire, idegenek kezében sírhat, nehezen enged fel. Természetes jelenségről van szó, és nem arról, hogy esetleg rosszul szoktattad vagy “felkapattad” volna: a baba így jelzi, hogy már tudatában van, anya nincs mindig ott vele, és ettől megrémül.


Idegenek társaságában vedd át, legyen a kezedben és hagyd, hogy onnan kukucskáljon, ne erőltesd, hogy mindenképpen maradjon meg másnál, ha ő nem akarja. Ha van lehetősége az öledből barátkozni az idegenekkel, lassacskán magától feloldódik majd. " Vida Ágnes


"Előfordul, hogy az anyán kívül mindenkit elutasít, elalváshoz vagy új környezettel, idegen személyekkel való ismerkedéshez erős fizikai közelséget igényel. Ezek a viselkedések 6 hónapos kor körül jelenhetnek meg,(...)A szeparációs szorongás a gyermek egészséges fejlődésének velejárója. (...)A szeparációs szorongás idővel (a gyermek testi-lelki érésével és az elválással kapcsolatban szerzett kedvező tapasztalatok segítségével) megszűnik.(...)" Fehér Andrea pszichológus

2013. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is ugyan igy jartam. 6 honapos volt a kisfiam es minden 4-dik csutortokon vittem sulyt meretni meg elbeszelgetni a rendelobe (Angliaban elunk es csutortokonkent nincs betegrendeles csak mamas babas meretes, lehet otthon mashogy van...). Szoval egesz 6 honapos koraig semmi sem volt de 6 honaposan, ahogy levetkoztettem es a merlegre akartam tenni olyan orditasba kezdett, hogy csak na. A rendelobe meleg volt, a merleg is szepen le volt takarva tehat nem volt hideg... De ugy orditott, hogy csak na es termeszetesen csak az en gyerekem. :) Mikor 4 het mulva mentunk akkor ugyanez tortent es innettol kezdve nem vittem egyaltalan. A sulyaval lattam, hogy minden rendben, otthon lemertem es mondtam a vedononek, hogyha valami sulycsokkenest vagy barmit eszlelek akkor beviszem vagy, ha barmi kerdesem lenne hozzataplalassal vagy barmivel kapcsolatban akkor is bemegyek elbeszelgetni de tobbet nem viszem mert annyira orditott, hogy meg levegot sem kapott. :( Szerencsere nem volt beteg es igy a rendelobe csak 12 honaposan mentunk legkozelebb az MMR oltas meg az C tipusu agyhartyagyuladas oltas miatt. Ekkor mar nem volt semmi gond. Vigyorgott a dokira, vedonore es meg az MMR oltasnal sem sirta el magat csak amikor a Men C-t kapta. A ketto az mar tul sok volt neki. Azota sincs semmi gond. Ez egy ilyen idoszak. Ahogy no majd kinovi de tudom, hogy nem konnyu. :(
2013. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat. Hasonlókat olvastam én is, de tudjátok, más anyukák tapasztalatai sokkal megnyugtatóbbak, mint elolvasni egy cikket. Egyébként egy dolgot nem szeretek. Azt, hogy amikor megyünk a havi orvosi vizsgálatra ott van a háziorvos (nem a gyerekorvosunk)úgy elém állnak állandóan, hogy nem férek oda a gyerekemhez és ő meg sosem lát engem...valószínű, hogy ez váltja ki a a kitartó sírását. A gyerekorvosunk nagyon kedves, sőt ő mindig mondja, hogy fogjam meg a kezét vagy simogassam....ezáltal megnyugszik...na jó egy kis idő után. Köszönöm tényleg a válaszokat!azért, ha még valakinek van ötlete , azt is szívesen olvasom.
2013. febr. 15. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos, 3 hónapos kora óta ordít a rendelőben. Kint a váróban nagyon jól elvan, nevetgél, dumálgat, de amint bemegyünk és meglátja a doktornőt vagy a védőnőt, elkezd ordítani, mint akit nyúznak. Az 1 éves vizsgálaton nem lehetett se megmérni, se megvizsgálni. Ordított, tépte a ruhámat, hogy vegyem fel, ütött, rúgott akit csak ért. Rólam mindig szakad a víz, és ég a pofám, már előre rettegek. Nem láttam még másik gyereket, aki így viselkedett. Szerencsére a védőnő, amikor kint volt nálunk, látta, hogy alapjában nem ilyen a gyerek, mert az ottan viselkedése alapján nem szép képet alkothattak róla. Sajnos nálunk hónapról-hónapra rosszabb a helyzet. Szerintem meg tudta jegyezni, hogy őt ott bántották, ezért fél.

Tesóm kislánya volt ilyen, náluk 3 éves korára mút ez el.

2013. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!