Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám nem hajlandó...

4 hónapos babám nem hajlandó nappal aludni, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete játsza ezt,és az őrületbe kerget. semmi házimunkát nem tudok végezni,magamra meg végképp semmi időm,mert nem elég h nem alszik,ha látókörén kivül kerülök,rögtön üvölt. etetőszéket vettünk neki méregdrágán olyat amibe kisbaba is ülhet,abban is ordit fel akar ülni benne. járókában szintén üvölt. van forgója,csörgője,rágókája,semmi. kenem a fogát,hátha. kap hasgyógyszert,hátha. ha-s tápszert kap,babavizet,hátha. saját szobája van senki sem zavarná. ha véletlenül elalszik-kb 10 percre!!- még levegőt sem merek venni fel ne kelljen de hiába. babakocsiban alszik,de csak ha tolom,de nem gyalogolhatok naphosszat azzal semmivel sem lennék beljebb. a napok igy telnek: elalszik 7kor,felkel 5kor. 7kor visszaalszik 9ig,és ennyi. ha foglalkozom vele édibédi,biztos nem fáj semmije,de lassan bebörtönzöm magam a gyerekszobába,mert ott is csak a kiságyban van el,ott játszik,de csak ha ott állok mellette. van játszószőnyege mindenféléje,de kicsi még h lefoglalja,egyedül meg utál lenni. a lakás romokban, a nagyobb gyerekeimmel alig tudok foglalkozni,csak este,nappal szét van esve a család mert hiába van hétvége valaki kell aki csak a picivel van. ha nem a kiságyban van,csak kézben marad nyugton és csak ha állunk vele!!!!! úgy érzem menten kitépem a hajam és sirógörcs kerülget az egész napos üvöltéstől.próbáltam már sirni hagyni,abba jól belealudt de azt is csak 10 percre. elkezdtük a hozzátáplálást,hátha éhes marad,de semmi. tápszerből sem eszik meg többet 170nél.
2013. febr. 15. 12:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ráadásul olyan csendes helyen lakunk h ember alig jár erre autó meg még annyi sem vagyis minden adott a nyugodt pihenéshez. anyukám szerint kössem magamra kendőben és csináljam úgy a dolgom,de az már vicc lenne,még wc-re is gyerekkel menjek csak h ne üvöltsön?
2013. febr. 15. 13:02
 2/13 A kérdező kommentje:
hozzátenném,előtte sem volt sokkal jobb,csak annyival h napközben még 1x2órát aludt
2013. febr. 15. 13:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet amikor 4 hónapos volt, csak az én fiam az ágyában sem volt el ilyenkor (ott is üvöltött). Nekem végül a Suttogó titkai c. könyvben leírt altatási módszer vált be. Nálunk az okozta a problémát, hogy a pici túlpörgött, ezért nem tudott elaludni. Egyszerűen nem gondoltam, hogy ébredés után háromnegyed órával újra álmos lehet... Szóval ajánlom a Suttogó titkai c. könyv (netről is letölthető) altatásra vonatkozó részét, hátha...

Ismerek olyat, akinek nem vált be, de egy próbát talán megér.

2013. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Na erre en is kivancsi vagyok.

Az en fiam sem alszik szinte semmit.

aponta 2x 20percet alszik most lesz 4honapos.

Mondjuk ő 4hetes kora ota nem alszik szinte semmit nappal.

Azt mondtak ez jobb nem lesz mivel az elejetol szinte ennyit alszik illetve nem alszik,

Nekem annyiban jobb a helyzetem hogy ő a kisagyaba szerencsere nagyon jol elvan,esetleg probald ki tedd bele a kisagyaba ha van jatszoszonyegetek az en fiam azon akar 1.5orat is eljatszik es nem kell attol felnem hogy leesik az agyunkrol.

Vagy zeneloforgo esetleg az en fiam azt is elvezi

2013. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi! a könyvet már le is töltöttem :)


2. mindene van,semmi sem jó neki.. félhomály,sötétség,sólámpa,kislámpa,napfény,meleg,hűvüs stb.. játékok sem jók sajna..:( nagyfiam sem volt nagy alvó-2x2óra 1 éves koráig aztán semmi-de nagyon jól lefoglalta magát

2013. febr. 15. 13:33
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem kicsiként alig aludt, hasfájása és a bukások miatt...most már kezd konszolidálódni a helyzet: minden evés után van fél óra alvás valamikor. Sokszor nálam is csinálja, hogy már nyűgös, pedig nincs még egy órája se hogy felkelt...és ha leteszem aludni, el is alszik! :)

Hátha idővel jobb lesz...nekem az sokat számít a te esetedben, hogy van már egy gyerkőc és még sem tudhatod mindenre a megoldást! Annyi ismerősöm hiszi magát "Istennek" csak mert vigyáz pl két gyerekre...

Kéne valami altatós "szertartás", amiből tudja, hogy ezzel lecsillapodok és pihenek: nálunk ez a cumi és a kiskendő a kezébe, vagy az arcára :) vagy van, hogy maga húzza a takaró csücskét a pofijához! Persze lehet, hogy még nyafizik egy kicsit, de csak elalszik!

Mondjuk nekem 5-ször félórát, egy órát alszik. Nálad elég lenne, ha a reggeli 2 óra alvása mellé még egy 2 órásat sikerülne beiktatni...ez akár lehet a babakocsis séta is, ha máshogy nem megy.

Amúgy a gyerekorvosunk azt mondta, hogy mindegy hogy-mennyit alszik napközben, ha az éjszakák nyugodtak...

2013. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lemaradt, hogy most lesz 5 hónapos a babám.

És napközben én sem csinálok (nem tudok) semmi számottevőt végrehajtani, de ha délután/este megérkezik a párom, akkor ő van egy kicsit a gyerekkel és addig én kivonulok a konyhára főzni, vagy budit takarítok, vagy amit éppen kell! Szóval egy kis segítséget igénybe kell venni mindig! :)

Kitartást!

2013. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ezt nekem is mondták :) de közben szalad a lakás! az a legjobb mikor azt mondják,h: jaj hát most ez a feladatod,vele vagy és kész ne törődj semmivel. majd megjegyzik h hú de nagy a kupi,én melletted mindent meg tudtam csinálni. pffffff.


1 gyereknél még oké,de nekem 3 van. hiába alszik ő el 7kor,a nagyok akkor mennek fürdeni stb. 9 mire mindenki kidől,akkor házimunkázok,fürdök egyebek,éjfélkor kidőlök 5kor meg indul a menet. kis szertartásai neki is vannak,azt szereti ha a takaró félig a fején van,cumi a szájába,és egy kacsa amit megölel.

2013. febr. 15. 13:54
 9/13 A kérdező kommentje:
férjem 6kor ér,addig a nagyokkal van mig a kicsit fürdetem,mert még a nagyok sem olyan nagyok,szétkapnák a szobájukat ha 1 óráig nem néznék feléjük :) szóval segitség van de jó lenne ha nem az estékre maradna minden..
2013. febr. 15. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor marad a hordozás. Végső elkeseredésemben rendeltem egy mai tei-t...2 hónapos volt akkor, 3 hónapos kortól lehet használni...most 5 hónaposan történt meg először, hogy nem üvölt benne! :) Meg nekem ez amúgy is abszurd, hogy rajtam lógó gyerekkel főzzek, mosogassak, stb. Főleg, hogy amíg még picik, addig elöl ajánlott hordozni, úgy meg nem lát túl sok mindent abból, hogy mit csinálok, csak max összevizezem, vagy megfőzöm a meleg fölött őt is :D

De sokaknál ez vált be!

2013. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!