Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák! Mikor és...

Szoptatós anyukák! Mikor és hogyan kezdtetek el mást adni babátoknak és mit?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy,hogy mennyi idősen,a nap melyik szakában és mennyit/hogyan,mit adtatok a babátoknak?
2013. febr. 15. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

4 hónaposan Tejpépet délelőtt.

Amennyi jólesett neki, annyit evett.

Majd következő héten alma, ez nem ízlett neki, mánap vettem barack baby ételt, szintén délelőtt adtam, annak a felét megette elsőre.

Másnap kevertem az almát barackkal, úgy megette.

De az almát ha sima fém reszelőkkel teszteltem nem ette meg, csak ha botmixerrel turmixoltam, vagy üveg reszelőkkel reszeltem.

2013. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyatejes a babám. 4 hósan kezdtem el. Nagyon lassan (mivel nem a tej csökkenése miatt kezdtem el) kezdtem el. Elöszőr alma leve, aztán pürével. Majd barack, főtt répa, krumpli-ezek kombinálva, sütőtök. Ma vettem neki elöszőr Milupa vaniliás tejpépet, adtam neki, csak úgy falja :)

5 hós múlt.


Ja, Én elöszőr délelöttönként ugyanabban az időben adtam, de csak nagyon keveset. Aztán kicsivel többet. Most már délután is kap picit, de a mennyiség még mindig napi max. 30-35ml.

2013. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 wartburg353s ***** válasza:
A kisfiam már 5 hónapos volt, amikor először elfogadott más ételt, addig csak szopni volt hajlandó. Pépesített almával kezdtük, először csak naponta 3-4 kiskanálnyit kapott valamikor kora délután, hogy lássuk, ízlik-e, meg figyeltem a kakiját, és mivel minden rendben volt, pár nap múlva kipróbáltuk azt hiszem az őszibarackot. Később, amikor ezekből már többet evett, jött a főtt, botmixerrel pürésített krumpli, répa meg spenót, só és zsír nélkül. Olyan 8-9 hónapos korában a tejbegrízt szerette nagyon, azzal váltottam ki neki az uzsonnaidőben való szopást. Az a lényeg, hogy ha új ételt próbálsz ki vele, először csak keveset adj neki, és pár napig utána ne próbálj újat. A gyümölcshöz ne tegyél sok cukrot (én egyáltalán nem tettem bele), a zöldségfélét ne nagyon sózd, mert a kis fejletlen veséjének árthat.
2013. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük tízórai baracklével, utána alma, banán, meggy, sárgarépa, sütőtök. 7 hónaposan kezdett főzeléket kapni ebédre, 8 hónaposan tejterméket uzsonnára, kb. 8-9 hónapos kora óta eszik vacsira is főzeléket, és a napokban vettem észre, hogy már reggelire sem elég neki az anyatej, így elkezdtem kenyeret adni neki reggel. Kb. havonta váltottunk ki egy étkezést, 10 hónapos, már csak reggel-este és éjjel szopizik.
2013. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!