Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel 4 hónaposan semmi napirend?

Közel 4 hónaposan semmi napirend?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire ciki hgy közel 4 hónaps babámnak nincs egy épkézláb napirendje? Születésétől eddig extrém hasfájósnak számított, sokszor a megkezdett napirend emiatt borult, sokáig tudott küszködni. Nemrég beteg volt, előtte a fogzás kezdődött, volt olyan időszak, mikor abnormális mennyiségeket töltött fent és nem volt hajlandó aludni, volt evések közbeni sírás, esti evés utáni sírás következő evésig, nem tudom mit ronottam el ennyire, de ha valaki megkérdezi hogy milyen a napirendünk, nagy szemekkel pislognék...azt még nem értem, hogy napközben csudaszépen elalszik egyedül a kiságyban ha lerakom, de az esti fürcsi, szopi utáni lefektetés előtt már gyomorgörcsöm van...annyira fel van pörögve, jár keze-lába, olyan mintha ideges lenne, ha leteszem a kiságyába, keservesen sír, vagy csak nálunk tudott eddig elaludni, vagy ringatva...lekopogom, most 15 perc gügyögés, hason levés gyakorlás után bevittem a kiságyba nyüglődött egyet, ki-ki nézett, hogy ott vagyok e, ott álltam az ágya mellett 5 percet, utána kijöttem, elnyugodott és majdnem alszik...de nem merem beleélni magam, mert volt 2 álomnapunk nemrég, beleéltem magam, és utána jött a feketeleves...kínlódás napok..
2013. febr. 15. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát figyu ennyi gondnál nincs az az ember szerintem aki fel tud állítani egy napirendet. mindig fáj szegénykének valamije így nagyon nehéz. az még rosszabb lenne ha lenne és görcsösen tartani akarnád.. vannak ilyen extrém helyzetek sajna. viszont biztos nyugodtabb lenne a babád ha lenne napirend legalább este fürcsi meg kaja egyéb valamit próbáljatok kialakítani tudom nagyon nehéz. remélem sikerül azért. fogzásra mit használtok? hordozókendőt nem próbáltad?
2013. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindig vannak és lesznek is hullámvölgyek és olyan időszakok, amikor minden borul, ami eddig beállt, na meg ha van is napirend, abban is lesznek változások, ahogy egyre nagyobb a babád. :)

Először is igyekezz a fürdés időpontját nagyon fixre betenni és aztán ahhoz igazodni. :)

Pl mindegy mikor kel reggel, de egyből reggelizzen, majd játék és ha álmos, tedd le, de csak ha nagyon álmos. Aztán kis séta, ebéd, majd játék és utána megint alvás. Délután hosszú mókázás együtt és aztán pancsi, 7-kor! Utána kis babamasszázs, éneklés, kedves jó dolgok, amik miatt megszereti majd a kicsi az esti fekvés előtti időszakot. :) KIcsit vedd magadra sötétben, de ne ringasd, ne járkálj, csak érezze, hogy nyugodt vagy és hallgassátok egymás lélegzetét. :) Halkan beszélj hozzá minden nap ugyanolyan szöveget, pl, most nemsokára leteszlek aludni, itt leszek és ha hiányzom, bejövök Hozzád és segítek Neked visszaaludni, de Te már ügyes nagy baba vagy, és szépeket álmodsz majd, anyáék is pihennek, reggel pedig újra játszunk együtt! :)

Tedd le, kapcsolj be alvómacis zenéket és kijössz. Ha nyűglődik, nem baj, de ha sír vagy vedd ki, vagy próbáld ki, hogy a takaró széleit finoman lefogod,hogy ne tudjon forogni és épphogy ütögeted ritmusosan a hátát és sisegsz közben. Egyre jobban megynugszik és elalszik.

Nekünk ezek mind mind bejöttek és már 8 hónapos és nálunk is voltak nehezebb időszakok. Ő pl még most is kel hajnalban enni. :D

Sok sikert, kitartást, türelmet és szeretet!! :)) Remélem segítettem. :)

2013. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az esti fürcsi ok, ha apa nem dolgozik, megvan mindenkinek a feladata az esti fürcsinél mindig úgy zajlik, de ha gyedül vagyok is próbálom neki élvezetessé tenni. Utána be hozzánk, espumisan csepp, meg amit épp be kell venni, és etetés....ha befejezte akkor van felprögve...az esték azok, amik nagyjából mindig ugyanúgy zajlottak...fogzásra minden lehetségest, viburcol kúp, dentinox gél, chamomilla, amikor nagyon küzdött, akkor nurofent adtam neki...de most 2 napja csönd van, szerintem most szünetelnek a fogcsírái...most meg a növekedési ugrás kezdődött el szerintem...délután 1.5 óránként, de volt hogy fél óra után kérte a cicit.
2013. febr. 15. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
1vagyok fogzásra még tudom neked ajánlani az osanitot nagyon sok mindenkinél bevált netről meg tudod rendelni vagy Ausztriába kapni.
2013. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, csak a napirend-kérdésre válaszolok. Az én két gyerekemnek valamikor 6 hónapos koruk körül/után lehetett félve és halkan azt mondani, hogy van valami napirend-féléjük. Pedig nem voltak hasfájósak, a fogakat észrevettük, de az sem volt valami nagy extra.
2013. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet sokan elítélnek majd válaszomért, de én azt ajánlanám hogy napközben ne nagyon hagyjad aludni, és próbálj arra figyelni hogy az étkezések bizonyos időközönként legyenek, esetleg nem teáztatod? gondolok itt az abban lévő koffeinre?
2013. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem soha nem teáztattam, mindgi csak anyatejet kapott...nem tudom mi lehet a baj, de most más többedik éjjek fél 3tól fent van...11, fél 12 körül kap még enni, pont azért hogy átaludja az éjszakát, de hasztalan, fél 3tól óránként fent van, 5kor áthozm enni adok neki, 1 órát még küszködik, és utána max 1.5 órát alszik...délelőtt szinte semmit..nem tudom a szülés utáni depresszió közvetlenül szülés után jön e, de nekem most tuti az van.....nincs erőm semmire, úgy érzem szétesek, megszólalni sincs erőm, csak lézengek üveges tekintettel, mint egy szellem...teéjesen elveszetettem minden reményem arra, hogy egyszer normális vagy legalábbis az eddigieknél normálisabb napunk legyen...csak sírok és sírok nem tudok mást
2013. febr. 17. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!