Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend változás? Kisfiam 7...

Napirend változás? Kisfiam 7 hónapos múlt, jóideje háromszor alszik egy nap, a reggeli ébredése után 2,5 órával 30 percet.

Figyelt kérdés
...majd a délelőtti séta alatt, 12 körül 30 percet, aztán fél 4 körül 2-2,5 órát (sokszor kelteni kell, mert belealudna az éjszakába). Mikor és hogyan lesz ebből két alvás? Hogyan változik a napirend a két alvásnál?

2013. febr. 10. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor ébred, de nekem így volt:

1. alvás 11:00-13:00-ig

2. alvás 15:30-16:30-ig

2013. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónapos, de ha a fejem tetejére állok csak 1szer alszik ebéd után 3 órát. Bocsi az offért!
2013. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1éves a kisfiam és már 1 hónapja 2 alszik kb.10-11-ig és 14-15-ig,de a napokban 3 lett mert korán ébredt és reggel 8-kor aludt még félórát.Én 17 óra után már nem hagyom aludni.
2013. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kislányom jövö héten lesz 7 hónapos, Ő 7 körül kell, fél 10 körül már fárad, ekkor tápszert kap, amibe belealszik általába. Mi ilyenkor megyünk "sétálni" a nagytesóval ilyenkor van a játszóprogi, dél és fél 1 között ébred. 3kor már megint fárad, ekkor itthon a lakásban max. 45 percet alszik, ha kint vagyunk akkor kettőt is. Este 9 körül alszik el. Nem tudsz hamarabb elmenni vele sétálni, hátha kint a 10 órási alvása tovább tartana...
2013. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha ő még ezt igényli, és ennyi alvás mellett is este rendben elalszik, és alszik éjszaka is, akkor ne változtass még rajta. Jelezni fogja ő, ha már nem jó neki. Látni fogod rajta, ha már sok neki.

Lányom sokszor még 10 hónaposan is aludt háromszor napközben, amellett, hogy éjszaka is aludt 11 órát.

Esetleg azt lehetne megpróbálni, hogy ne akkor vidd babakocsizni, amikor fáradt, hanem amikor felébredt. Lányom is mindig képes volt, és ma is képes bármikor bealudni a babakocsiban, ha kicsit is fáradt.

Esetleg a második alvást lehetne babakocsi helyett otthon csinálni, és egy kicsit kihúzni, hogy jobban fáradt legyen, hátha akkor aludna egy hosszabbat, és utána késő délután babakocsiban még megszunnyadna egy fél órát, ha szüksége van rá.

2013. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: este, miutána délutáni alvásból fölkel, rendszerint nagyon nyűgös, de rendben elalszik. Éjszaka nema lszik jól, főleg hajnalban nem, van, hogy 1-1,5 órát fönt van. :(

Úgy gondoltam, hogy majd ahogy többet bír fönt lenni, úgy elamrad a babakocsis alvás, és korábbra jön majd a délutáni...gondolom. Nálatok hogy alakult át?

2013. febr. 11. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én kihúztam mindig az alvásokat. Bár nagyon érdekes, mert az én lányom is ébredés után 2 órával már álmos volt, délután viszont simán kibírt 4 órát is nyűglődés nélkül ébren.

Ő fél 8-kor kelt, fél 11-kor mentünk el babakocsizni, addig nem hagytam aludni, így a babakocsiban rögtön beájult, aludt 30-40 percet.

Ebéd után is fél 2-2-ig ébren tartottam, néha nagyon nehéz volt. Ekkor ha aludt másfél órát, akkor én már nem hagytam délután többet aludni. Ha valamiért kevesebbet tudott csak aludni, akkor fél 5 körül mentünk még egy kört a babakocsival, itt még szunyókált 20-30 percet (ennyi után felébredt magától, de ha nem, én akkor is felkeltettem volna). Így volt egy hónapunk, amikor hol kétszer, hol háromszor aludt napközben, de fokozatosan átállt a kettőre.

De azért 1 éves korára sikerül azt elérnünk, hogy este ne nyűglődjön a fáradtságtól. Addig ő még simán szunyált volna egy harmadikat is, csak úgy az esti altatás húzódott el nagyon.

2013. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem nagyon akarom "erőszakkal" ébren tartani, ha álmos, mindig arra gondolok ilyenkor, hogy én mit szólnék ehhez. Felnőttként is nagyon megvisel, különösen most, hogy szinte mindig álmos vagyok, mégis ébren kell lennem. A kisfiam délután, este már nagyon nyűgös, a felkelés után (van, hogy 3 órát alszik) 1 órával már kezdi a nyüszit, alig bírja ki fürdésig, akkor is, ha előtte 3 órát aludt. De akkor ezek szerint ez is változik majd.
2013. febr. 12. 09:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, ahogy megszokja az új rendszert, egyre könnyebben viseli majd. És ahogy telik az idő, egyre többet bír délután ébren lenni nyűglődés nélkül. Nálunk szinte egyik-napról a másikra tűnt el az esti nyűglődés.
2013. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos

Reggel 6-7 körül kelünk 9 óra körül alvás kb 45-60 perc

11:30 ebéd utána alvás néha egy óra de volt már, hogy több mint 2 órát aludt

4 óra körül még egyszer fél órát alszik

Este 7 órakor van lefektetve.

2013. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!