Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bíróságnak és a gyámügynek...

A bíróságnak és a gyámügynek miért nem jelent semmit az, hogy én vagyok az édesanya és szeretném nevelni a saját kisbabámat?

Figyelt kérdés
A bíróságnak és a gyámügynek miért nem jelent semmit az, hogy én vagyok az édesanya és szeretném nevelni a saját kisbabámat???

2013. febr. 16. 13:59
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Ok nélkül nem nagyon kerül az ügy bíróságra és a gyámhivatalhoz.Mi történt?
2013. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég, hogy szeretnéd nevelni. Tudni kell nevelni. Megadni neki mindent, ami szükséges. Ha ez nem megy, olyan mindegy hogy kije vagy és mit szeretnél.
2013. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a "szeretném nevelni" az édeskevés. Az édesanya meg csak egy szó, szép szó, de csak egy szó. Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, nem is tudom mi vezethet ide, jobban értenénk a kérdést ha bővebben írnál. Hasznosabb választ is kaphatnál, mert így elég sok élethelyzetet jelenthet ez az egy mondatod.
2013. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szülésem után pszichózist kaptam. Elvette a gyámhatóság a babámat. Ebbe nem akartam belenyugodni, így az ügyet áttették a bíróságra.

Tudnám is nevelni. Hiszen én vállaltam, én akartam, stb...

Megadok neki mindent azóta is.

Az édesanya szerintem elég nagy szó. Én úgy gondoltam, hogy neki van ennél fogva úgy mond a legnagyobb hatalma a gyermeke felett.

2013. febr. 16. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen súlyos a betegséges, de ok nélkül nem veszik el a gyereket. Nyilván alkalmatlannak találtak arra, hogy gondoskodj a gyerekedről. Próbálj meggyógyulni és biztosan visszakapod.
2013. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hatalma senkinek nincs a gyerek felett. Ha ilyet mondasz az nem jó!

Bár nem tudom mi az a pszichózis.Így nem is igen tudok hozzá szólni. Nem, sajnos nem nagy szó az édesanya sokszor. Látok egy-két édesanyát,aki mostohának is kegyetlen lenne. Aki soha nem agyerek érdekeit nézi, hanem a saját kényelmét. aki nem a gyerekéért tesz, hanem a gyerek van érte (gyes családi). Aki miatt a gyerek sérült marad egy életre. Ezen lehetne vitázni, nem akarok.

Kívánom teljesüljön a vágyatok csak ennyit mondok.

2013. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jégtánc ***** válasza:
A lényeg hogy ne add fel.Próbálj minél hamarabb meggyógyulni.Gondolom orvosi kezelés alatt állsz.
2013. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mivel 2 hónapig voltam kórházban, így alkalmatlannak találtak.

A kezelőorvosom szerint szeptember óta gyógyult vagyok.

2013. febr. 16. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyermekágyi pszichózis?

HA a kezelőorvosod gyógyultnak nyilvánított, akkor jó esélyed van rá, hogy visszakapd.

A bíróság majd rendel ki egy szakértőt, aki megállapítja, hogy alkalmas vagy-e már a nevelésére, és ha igen, akkor visszakapod.

2013. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha gyógyult vagy, akkor vissza fogod őt kapni. Igazságügyi elmeorvos és pszichológus megvizsgál, ha rendben vagy, akkor vissza kerül hozzád!

A pszichózis nagyon komoly dolog bármi is okozza. Pszichotikus ember alkalmatlan gyermek felügyeletére, mivel ítélőképessége nincsen abban az helyzetben a realitásban, saját magáról sem tud gondoskodni. Ezért nem lett volna nálad biztonságban a bab abban a helyzetben. Ezt kérlek próbáld megérteni. Ne legyél önző és nézd a baba érdekét. Ha gyógyult vagy, akkor nem lesz gond.

2013. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!