Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom üti a...

Másfél éves kislányom üti a saját fejét, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Ha rászólok, hogy ehhez vagy ahhoz ne nyúljon, vagy csak ha én nem azt csinálom vagy mondom ami neki tetszik akkor két kézzel (ököllel) elkezdi verni a saját fejét. Ha nyúlok a kezéhez, hogy nem szabad, attól csak jobban csinálja. Próbáltam már azt is, hogy figyelmen kívül hagyom, de akkor is csinálja, igaz akkor nem sokáig, max kétszer veri fejbe magát, aztán abbahagyja. Mintha magát büntetné... Nem tudom rá a megoldást, ezt ki fogja majd nőni?

Volt valakinek hasonló?



2013. febr. 11. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, a fiam is ezt csinálta. Próbáltuk lefogni, akkor még jobban ütötte a fejét, próbáltuk elterelni róla a figyelmét, szerencsére elmúlt. Én mindig azt mondtam neki, nagyon vigyázni kell a fejecskéjére, és én is mindig simogattam neki. Nem tudom, hogy pontosan mikor, de egyszer csak azt vettük észre, már nem üti a fejét. De sajnos elég sokáig tartott :-( Minden jót!
2013. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

a.) tegyetek rá kis bukósisakot, sportboltokban biztos kapni. ha ezen behisztizik, kiegyeztek, h ha nem üti a fejét, akkor leveszed.


b.) sokkold le. mutass neki olyan videót, ahol majom üti a fejét. és mondd el neki, h ez buta dolog, és az okos gyerekek ilyet nem csinálnak.


c.) nagyon csapj rá a kezére, vagy valahogy büntesd meg, jéggel, vagy valamivel. ha szép szó nem használ, tanulja meg, h rossz következménye lesz, ha ezt csinálja.



igazából nincs gyerekem, tökre nem is értek hozzájuk, de én ezekkel próbálkoznék.

2013. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy másfél éves gyerek feje azért már elég sok mindent elvisel, akár véletlenül koppan oda valamihez, akár saját maga üti. Maradandó sérülést biztosan nem okoz ezzel magának, inkább csak rossz látni, hogy mit csinál. Ha rövidebb idő alatt abbahagyja amikor nem figyelsz rá, akkor szerintem ne foglalkozz vele. Ha rájön, hogy nincs "közönsége", és nem ér el vele semmit, abba fogja hagyni, mert neki sem kellemes.
2013. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!