Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs elég pisis pelenka,...

Ha nincs elég pisis pelenka, kevés a tejem?

Figyelt kérdés

Mostanában alig van pisi a lányom pelenkájában, a széklete is kevesebb, mint eddig.

2 hónapos múlt, 1 hete mérte a védőnő, akkor azt mondta, szépen gyarapszik.


Amúgy nem sírósabb, mint máskor, éjszaka is ugyanúgy 2-szer kel, mint eddig.

A kezét viszont nagyon szopogatja, nem tudom, ez életkori sajátosság, vagy kevés neki a tej.


Az elmúlt pár hétben nagy bánat ért, azóta sem tudok megnyugodni és félek, nehogy emiatt elapadjon a tejem, ezért kérdeztem.


2013. febr. 17. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy bánat ért :(

A kézrágás szerintem nem azért van, mert éhes, de ha az megnyugtat, tedd többször mellre a Babát.

2013. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a súlya gyarapszik, nem sírósabb, és az étkezési szokásai sem változtak,akkor nem valószínű, hogy kevés lenne a tejed. A kézszopogatás önmagában nem okvetlenül az éhség jele;ezzel nem lakik jól a gyerek, tehát idővel éhesen sírni kezdene. A babák szervezete az anyatejet tudja a legjobban felhasználni, ezért megtörténhet, hogy kevesebb a "mellékterméke". A lelki állapotod viszont befolyásolhatja a tejtermelést. Valóban az a jó megoldás, ha többször kínálod a babát, és így a többletfogyasztás hatására nőni fog a tej mennyisége. Mielőbbi megnyugvást!
2013. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindent beépít a szervezetébe, és nincs gond.

Ha gond lenne,sírna nagyon!

2013. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De akkor miért eszi a kezét ennyire mániákusan???

Szinte elkopik annyira szopja :))


Cumija pedig nincs, azt kiköpi szerencsére.

2013. febr. 17. 18:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Még két hónap, és a lábát is enni fogja. Aztán szépen lassan mindent :D


Kutacsa nincs besüppedve, ugye? Mert az jelzi a folyadékhiányt. Ha esetleg be van, akkor szopizzon, vagy kis forralt vizet adj Neki kanállal vagy fecskendőből.

2013. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kutacsa rendben van, nézegetem neki.


Akkor ez teljesen normális, hogy megeszi a saját kezét??

Néha szinte zaj van a szobában annyira cuppog vele.

2013. febr. 17. 19:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális, hogy a keze a szájában van és jóóó nagyokat cuppog vele. Az én babám is most kezdte.. :) A kevesebb pisis pelussal kapcsolatban én is azt javasolnám, hogy tedd sűrűbben mellre. :)
2013. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, az egész öklét bekapják ilyenkor, ez szokásos :)
2013. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ököl szopás az nem baj, viszont a kevés pisi szerintem igen. Tedd mellre minél gyakrabban.
2013. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ha eldobs pelust használtok, elég nehéz megbecsülni a pisimennyiséget:). Persze, ha tele van teljesen a pelus, akkor nehéz, de ha csak kicsi pisi ment bele, akkor nem biztos, hogy látszik rajta, hogy került bele.

Ha nagyon aggódsz, akkor próbáld meg, hogy egy- két napig tetrát teszel a pelusba, abban egyértelműbben látszik a pisi mennyisége.

2013. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!