Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós kisfiam teájába tettem...

10 hós kisfiam teájába tettem 2 teáskanál mézet, utána tudtam meg, hogy 1 éves kor alatt tilos. Ugye nem lesz baja tőle? Félek, de remélem ez "kicsi" mennyiség volt ahhoz, hogy baj legyen.

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja tõle ne aggódjál.
2013. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez csak újabb riogatás. Én már pár hónapos korukban adtam nekik mézes teát, ha megfáztak. Nem lett tőle semmi bajuk., A te babádnak sem lesz.
2013. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő is nagyon náthás és gondoltam facsart citrom és méz jó lehet. De már barna cukorral helyettesítettem...
2013. febr. 17. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak riogatás, a mézben olyan baktériumok lehetnek amik méreganyagot termelnek és fulladást okoznak.

Ezeket a baktériumokat könnyen lebontjuk és a méreganyaguk egy nagyob szervezetnek semmit nem ártanak, de 2 éves kor alatt gyakori, hogy fellduzzad a torok és ez annyira lehet hogy meg is fulladhat.


teába veszélytelenebb mert hökezelve (70 fok felett) elpusztulnak. ezért, ha forró teába tetted akkor nincs vele semmi baj, és sütibe is eheti késöbb ami sütve lesz.


én nem kockáztattam, habár nekem apósom gyerekorvos és látott már ilyet, így ö óva inti a pacienseit.

2013. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy nagyon veszélyes a méz,de 2 kanáltól szerintem nem lesz baja.
2013. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mézet a baktérium és a virágpor allergia miatt kell kerülni. Csak egy javaslat: a barna cukor csak a melasztól barna, ha már használsz cukrot, inkább nyírja cukrot, vagy nádcukrot használj.
2013. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyírfa cukrot akartam írni
2013. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!