Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha nem fogadja el...

Mit tegyek, ha nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés

A kisfiam 19 hónapos, tejérzékeny (elviekben, igazolva sosem lett), fermentált tápszert kap. Az elmúlt három napban hiába készítettem el neki a tápszert, nem itta meg, bele sem kóstolt szinte. Volt már ilyen korábban, akkor trükköztem és megitta, de most már az eddig bevált trükkökkel sem volt hajlandó elfogadni. Trükkök alatt azt értem, hogy tettem bele neki kaakóport, frissen facsart gyümölcslevet.


Látszólag semmi baja nincsen, a környezete nyugodt, fogzás nem szokta befolyásolni az étkezését, nem beteg, nem eszik édességeket sem, hogy az vegye el az étvágyát, tehát számomra teljesen érthetetlen. Már csak naponta kétszer kellene kapnia, de én többször is készítek, hátha valamikor megissza. Az orvos szerint kétéves koráig kapnia kell. De hogyan adjam neki, ha sehogy sem akarja?


Igazán nagyon hálás lennék, ha tudnátok javasolni valamit, amit még tehetek, vagy szolgálnátok tanácsokkal.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.


2013. febr. 17. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Már elég nagy, én nem aggódnék, ha pár napig nem issza meg.

A fiamnak is volt egy időszaka, hogy nem kellett neki napokig a tejital, 21-22 hónapos kora környékén.

Volt olyan időszakunk is, hogy öklendezett a tápszertől, egyik napról a másikra, pedig ugyanazt kapta folyamatosan. Ha félálomban itta, akkor meg semmi baja nem volt tőle.

Nem lehet, hogy mostanában esetleg jobban vacsorázik és kevés idő telik el a vacsi és a tápszer között? Bár akkor azért reggel meginná.

Szerintem napközben már ne kínálgasd vele, azzal csak felborítod az étkezéseket.

Gondolom a fél liter tejalapú táplálék miatt kéne neki adni.

Ha egy hét után sincs változás és továbbra sem issza a meg a kisfiad, akkor beszélj az orvossal, hogy mi legyen.

2013. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én Kisfiam 7 hónapos, szintén tejfehérje érzékeny. Ő sem eszi meg mostanában a tápszert, és előtte is jó esetben csak egyszer evett naponta. Nem tudok vele mit csinálni, nem fogadja el sehogy. Nekünk azt mondták, hogy nincs gond ha szépen fejlődik, akkor ne aggódjak ezen, majd visszaáll.
2013. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megnyugtatólag hatottak. Akkor nem idegeskedem egyelőre, várok... :)
2013. febr. 18. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!