Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pelenkázó alátéten a textilp...

A pelenkázó alátéten a textilpelust ti is ilyen gyakran cserélitek? Kislányom folyton lepisili vagy .

Figyelt kérdés
Próbáltam, hogy nem teszek alá, de hideg is, meg nem is tűnik olyan higiénikusnak. Anyum tegnap megkérdezte, hogy mi ez a rengeteg textilpelenka (mert egy helyen gyűjtöm őket, aztán mosom egyszerre. Hát az, hogy naponta van, hogy kettő is elmegy (lepisili, vagy a kakesz kenődik oda). Rémálom. Úgy érzem folyton csak mosok. :S Valakinek valami jó megoldás erre? (vagy törődjek bele? :))
2013. febr. 18. 10:13
1 2
 1/14 gabszem ***** válasza:
én nem tettem alá, mert zavart a pelenkázásban és a műanyag pelenkázót könnyebb tisztán tartani, fertőtleníteni
2013. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Törődj bele :))

A lányom is folyton ezt csinálta az elején, volt olyan többször is, hogy nem csak pisi jött....

Peluscsere előtt mindig megtornáztatom a lábát, így nagy rá az esély, hogy legalább a kaki kijön a csere előtt.

Na meg átváltottam az etetés utáni cserére, így is sokat spórolok, mert sokszor szoptatás közben, vagy rögtön utána rottyant egyet :)

2013. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is hidegnek tűnt, amikor nem tettem alá. Aztán éppen csak a derekáig raktam, nem a lába végéig, úgyis mindig a levegőben kalimpált a lányom a lábaival. Így ha jött is ki valami, nem a pelenkára ment, hanem csak az alátétre, amit egyszerűen le tudtam törölni, majd fertőtleníteni.
2013. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már 10 hós lesz, úgyhogy ebből kinőni csak akkor fog szerintem, ha elhagyjuk a pelust. :)) És még ki is nevet, amikor bepisil. Egyem a szívét.
2013. febr. 18. 10:27
 5/14 Jégtánc ***** válasza:
28%
Nem teszek alá én sem,mert lányom azzal kezdi úgyis hogy azt ledobja:))Ha baleset történik rajta akkor azonnal áttörlöm,lemosom.Egyébként esténként szoktam áttörölni.
2013. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is mindig teszek alá textilpelust. Ha "balesetes" lesz, akkor persze mosom egyből, de ha nem, akkor is max. 3 nap után (de addig általában nem tart ki). Én együtt mosom a többi fehér cuccal (illetve, ha kakis lett, akkor azt előtte beáztatom és foltkezelem, utána [akkor már nem kakis] mehet a többi közé).
2013. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az elején én is tettem, de már nem teszek. Mondjuk már nincsenek pelusozáskor ilyen akciók és amit művel a pelenkázón: pakolászás, forgolódás....addig maradna 1 helyben amíg ráteszem, ha van ott bármilyen ruha vagy pelus, elkezd vele játszani.....

Fürdés előtt szokott "pucérkodni", ilyenkor levesszük a pelust és hempereghet az ágyon. Van egy frottír lepedőnk, ami vízhatlan, ezt teszem alá. Szerintem is jobban tisztán tartható a sima pelenkázó. Amúgy nem tudom, de nálunk nem is nagyon érintkezik a csupasz felülettel: reggel, amikor átöltöztetem, akkor alatta hagyom addig a rugit, amíg a body-t rá nem adom este pedig alatta van még a törölköző.

2013. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Huuuu, nehéz ügy! Szerencsére az én lányom 3 hósan csinálta utoljára, már 1 éves, és nálunk inkább azzal van a gond, h feküdni kell! :D

Szerintem marad a mosás... Én az elején mostam sokat, mert bukós volt a lányom... Szerintem max. annyit tudsz tenni, h mikor kibontod a pelusból még nem veszed le 1 ideig, és mikor látod kezdi a pisit, gyorsan ráteríted a pelus elejét... Talán, ha gyors vagy meg tudod előzni! A kaki szerintem mindenkinél van, h néha odamegy, nekem is van 1-2hetente 1×. Én alapból is cserélem napi 2× a pelenkát a pópója alatt, és a lapot is takarítom napi 2×. Én nem tenném rá a lapra simán... De ez én vagyok! :) Szerintem ki kell hogy tapasztald!

2013. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én mosok ezerrel!

Néha úgy érzem kevés az a textilpelus mennyiség amit vettünk, úgyhogy én még be fogok szerezni pár db-ot az biztos.

2013. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Mi a többször használható/eldobható alátétet használtuk, otthon is és bárhol útközben is.

Egyik oldala vízhatlan, a másik oldala puha, vastag, meleg hatású.

Pelenkázásnál, fürdetéshez előkészüléskor ahogy itt már írták, meg kell nyitni a pelust, várni, hátha még pisil a bébi. Ha nem pisili le, lehet többször is használni. Nagyobb korban már több hónapig is ugyanazt tudtuk használni.

Most már elég olcsón lehet venni pl a Babyfun-ban www.bababolt.net Panda a márka

Babaálom

2013. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!