Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimló elleni oltás....

Bárányhimló elleni oltás. Beadatjátok? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Most olvastam erről egy cikket, és bár idáig azt gondoltam, nem kell, most elbizonytalanodtam, és hajlok az oltásra. Még csak 5 hós a babó, úgyhogy időben vagyunk. Vélemény?

[link]


2009. szept. 8. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 évesen adattuk be, akkor ment bölcsibe. Csak azért, mert ekcémás, és náluk okozhat különböző szövődményt.

Kettős érzés, mert fiú gyerek, nagyon jó lett volna ha átesik rajta. Így is elkaphatja, de eddig nem kapta el.

Már nem emlékszem mennyibe került :(

2009. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem lányom van. Én amiatt aggódom, hogy ha majd terhes lesz, nehogy akkor kapja el ha most beadatom az oltást és most védve lesz. De a cikkben azt írják, hogy ha az oltást megkapta, akkor hogy ha sok évvel később elkapja, akkor már enyhe lefolyású szövödmények nélkül, és a magzatot se veszélyezteti... de azért nekem vannak aggályaim... viszont azt se szeretném ha gyerekkorában meg épp mi lennénk az a bizonyos "minden 10." akinél súlyos szövődmény alakul ki...
2009. szept. 8. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt kérdeztem tegnap itt, mert bár a lányom egy éves épp tegnap mondta a dokink hogy be lehetne már ez ellen oltani.De én szintén tanácstalan vagyok..Nemtudom..

Ugy tudom 2 oltásból áll, és 6000 valahányszáz ft 1 vagy 2?azt most hirtelen nem is tudom.

Hajlok affelé hogy be legyen oltva.

2009. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi a kérdésed linkje? Elolvasnám a válaszokat. Amikor kiírtam a kérdést, nem sorolta fel a hasonló kérdések között :(
2009. szept. 8. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Csupán az a baj, hogy az oltás 20 éve létezik és senkinek fogalma sincs róla, hogy meddig ad védettséget. Arról nem is beszélve, hogy jópáran elkapták a vírust az oltás ellenére is.

A mi időnkben még nem volt oltás, én is elkaptam, nagyon beteg voltam, de élek és virulok. Én amúgy is úgy gondolom, hogy mindentől nem tudjuk megvédeni a gyerekeket. Ha elolvasol egy ilyen cikket persze, hogy megijedsz a sok rossz hallatán, de ott van pl a meningococcus, ami sokkal veszélyesebb egy bárányhímlőnél, vérmérgezést és gennyes agyhártyagyulladást okozhat. Ez ellen is van oltás, de az már kevesen veszik figyelembe, hogy az elmúlt 40 éveben az európában diagnosztizált esetek száma 20-100 között van évente. Hazánkban pedig elvétve fordul elő egy-egy megbetegedés. Ezt csak azért írtam le, hogy lehessen hasonlítani más sokkal agresszívabb betegséghez.


Persze nem áll szándékomban senkit lebeszélni. Én nem adatom be. Lehet lepontozni.

2009. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eszembe sincs senkit se lepontozni, kiváncsi vagyok érvekre és ellenérvekre is...

Engem csak az a magas szám ijesztett meg amennyi szövődményes bárányhimlő van évente...

2009. szept. 8. 13:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Hja, és mégvalami... egyszer olvastam egy anyuka írását arról, hogy a gyermeke belehalt a bárányhimlő szövődményeibe... ő ha újra dönthetne beadatná a védőoltást... Ha erre gondolok a hideg is kiráz...
2009. szept. 8. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, mint Te. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jobb. A gy.orvosunk abszolút nem partner, azt mondta, hogy ő nem dönthet helyettem. Nem is várom el, csak arra kértem, hogy mondjon véleményt. Az én fiam 15 hós, most a kötelezővel megkaphatná, de most biztos nem adatom be. A prevenárt megkapta, és most kapja majd az emlékeztetőjét. Meningoccoccus ellen szeretném beoltatni.A bárányhimlővel még nem jutottam dűlőre.
2009. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!