Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás vajon jól csinálom?

Hozzátáplálás vajon jól csinálom?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál 2 hete kezdtem el a hozzátáplálást! Rögtön rákapott ízlik neki, már a 2. naptól ki tudtam váltani a reggeli étkezést 2 merőkanálnyit már megeszik! Nem sok ez így kezdésnek, nem csinálok bajt ugye?
2013. febr. 18. 13:18
 1/4 A kérdező kommentje:
4 hónapos, répát, krumplit, almát eszik
2013. febr. 18. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem kicsit fura ez, de ahány ház annyi szokás.

Mi pl reggelire nem eszünk, se répát, se almát, se krumplit. nekünk ez az ebéd vagy délutáni evés, így a gyereket is ahhoz szoktattam, ahogy mi csináljuk.


végül is az elsö kiváltásnak kb 5 hét után kell eljönnie. így szokik hozzá lesznek meg szép lassan a lebontó baktériumok is a gyomornak.

én minden héten 1 új ízt hoztam be neki, ezzel tökéletesen meg volt elégedve és szép lassan emeltem az adagot.


amikor az ebéd kiváltás megvolt, akkor kicsit vártam és elkezdtem a gyümölcsöket is neki, azt kb 2 hét alatt váltottam ki az uzsonnát, de igazából most télen csak barack, alma, banánt kap, ezzel teljesen elégedett.


aztán most 7,5 hósan kezdtem el neki tejpépet, így a vacsorát 1 hét alatt váltottam ki neki, de hiába imádja nem adtam neki rögtön egy egész adagot.


Az ö gyomrukból hiányoznak a megfelelö lebontó baktériumok, a megfelelö védelem és nyálkahártya. ezért szép lassan csináltam, semmiröl sem marad le, ha nem kap elsö évben mindent. én gondolok arra is mi lesz vele 60 év múlva.

2013. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kéne, persze, de ha nem fáj a pocakja, akkor nem csinálsz bajt.

Az enyém is tátogott a sütőtökre, amikor kapta, elvettem tőle és nagyon sokáig sírt. Nem fájt tőle a pocakja, ezért másnap hagytam, hogy annyit egyen belőle, amennyit akar.

2013. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem nem, hálistenek a poci nem fáj tőle! persze ha fájna rögtön abbahagynám
2013. febr. 18. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!