Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két évesem hajnali kelő, hol...

Két évesem hajnali kelő, hol lehet a gond (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Sosem volt nagy alvó, de az utóbbi hetekben extrém szerintem. Este fél kilenckor elalszik. Éjjel kel egyszer-kétszer, vagy visszaalszik, vagy beletelik fél-egy órába, míg elnyugszik. Olyankor ott vagyok vele, de nem veszem ki az ágyából. Aztán 5-fél 6 kelés, minden nap. Nappal kb. 1,5 órát alszik. Délelőtt és esetfelé elég nyűgös, szerintem beleférne több alvás. Van tippetek? Csend van, pocakja tele, szerintem foga sem jön. A tesójával alszik egy szobában, mi a szomszédban apával.

2013. febr. 18. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

már a pocakomban hajnali 5-kor kelt minden reggel, és idekint is így volt az első naptól kezdve, akárhányszor szopott éjjel, akárhányszor aludt napközben, minden reggel 5-kor megébredt! Amikortól átállt a npi 1 alvásra, akkor is 5-kor indult a napja, nem is aludt vissza, ebéd után max 1,5-2 órát aludt.

Egészen míg bölcsis nem lett, akkor áttolódott 6 órára az ébredése. Este fél 9 legkésőbb 9.kor már alszik, éjjel magától nem ébred, legfeljebb a nővérére de átfordul a másik oldalára és alszik tovább, tehát az éjszakája mondhatni pihentető, nappal meg elég neki ez a kb másfél óra. Este 8-ra viszont már ágyban kell lennie mert hulla fáradt. Próbáltuk kitolni, hogy nyolc helyett kilenckor legyen alvás, de ugyanúgy keltek reggelente, csak fáradtabban, úgyhogy maradtunk ennél a felállásnál.

3 és 4,5 évesek amúgy.

2013. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott már, hogy a bölcsitől egy kicsit jobb lesz. Szeptember előtt nincs hely, meglátjuk akkor... De lehet, hogy fél vagy aggódik valamitől? Eddig nem szoktattuk magunk mellé, most meg már nem is szeretném.
2013. febr. 18. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!