Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a baba fülét...

Hogyan kell a baba fülét kitisztítani?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy nem szabad a füllyukba mélyen benyomni a baba fültisztítót,viszont szabad szemmel látom,hogy egy csomó zsír van benne,és félek,hogy ez gondot okozhat

2013. febr. 18. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A babafülpiszka olyan amivel nem tudsz sérülést okozni azzal nyugodtan tisztíthatod!
2013. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az enyémnek ki szokott jönni a külső fülkagylóba a fülzsír, és akkor már könnyen ki lehet tisztítani.

én naponta többször nézem a fülecskéjét, és ha már kint van, akkor usgyi, fülpiszka!

2013. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy tetra pelust benedvesítek és kitörlöm a fülkagylót, oda kijön a fülzsír. Nem nyúlkálok bele.
2013. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se nyúlkálok bele, kijön majd a fülkagylóba, onnan szépen kitörlöm...naponta figyelem...

Maximum a babafülpiszka, amivel takarítani szabad, azzal nem tudsz sérülést sem okozni, azzal belenyúlhatsz.

Egyébként nem okoz gondot, ha benn látod, hogy zsíros, mert a fül öntisztuló, tehát ki fog jönni....

2013. febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne nyúlj bele, mert csak visszanyomod, és besül, azt pedig csak szakorvos tudja eltávolítani. Tényleg nem esztétikus, de védelmi funkciója van. A fülzsír kiürül magától, ami frissen termelődik, majd kinyomja a többit. Ha a hallójárat külső részére kerül, csak töröld le óvatosan. Én a 2,5 éves fiammal pont ma voltam fülészeten, és ott mondta az orvos, hogy eszembe se jusson piszkálni a fülébe, csináljak mindent úgy, ahogy eddig. Ezt meg leírtam fent.
2013. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
férjem orvos: semmivel. A fül öntisztul. Ha nyúlkálsz bele csak beljebb nyomod. Ha már kijött a szélére és látod h koszos vizes ruhapelenkával szpen ki lehet törölni.
2013. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!