Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi nélkül lehet boldogu...

Babakocsi nélkül lehet boldogulni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam nem veszek babakocsit, ha nem szükséges.

Faluban élünk, elég messze van mindentől, kocsival járunk be a városba. Szeretnék hordozó kendőt venni, ha kimegyünk levegőzni. Ezen kívül nem igen mennénk sehova, max a kis boltba, elég közel van és nem is szoktunk sokat vásárolni amit cipelni kéne. Ezen kívül kellhet a babakocsi? Amugy elférne a házban de valahogy nem tudom magam elképzelni vele, csak a hordozó kendővel:) Télen amugy sem lehet itt közlekedni, még gyalogosan is nehéz nem hogy babakocsival! Szerintetek? Ötletek, tapasztalatok?


2013. febr. 18. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A babakocsi nagyon sok célra, altatásra a levegőn is nagyon jó. Ha nem akarsz nagy dobást csinálni aprodon lehet kapni 5-10.000 Ft-ért :)
2013. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biztos lehet, de szerintem nem könnyű.

Csak gondolj bele: nem mindig lesz a gyerkőc 3-5 kg...

Amíg pici, a babakocsiba beteszed, kirakod az udvarra levegőzni. Biztos kényelmesebb neki, mint rád kötve.

Ha nem akarsz sokat költeni , én is azt javaslom, hogy nézz szét a jofogáson, apródon, mert nagyon olcsón lehet már használt, jó állapotú kocsit venni.

2013. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is mikor még 3-4 honap alatti nem tartja még a fejét, a gerince nagyon gyenge, nem ködheted magadra órákra és úgy vinni minden fele. A bébihordozóba sem lehet mert az is megterheli a hátát, gerincét.

ha nem lesz babakocsid akkor igazából sehova nem tudsz kimozdulni félóránál további idöre. Pl lehet anyád, vagy anyósod is akarja tologatni egy kicsit a faluban.(én nagynéniként is imádtam a tesóm gyerköceit tologatni)


èn 1 hetet voltam babakocsi nélkül csak kedövel a sógoromnál. ùton voltunk, és nála maradtam a lakásunktól 200 km-re. A féjrem nélkül, sógrom pedig dolgozott napközben. Busz a ház elöl indult a belvárosba, de az akkor 5 hós lányommal nagyon nehéz volt 3 órát kendöben eltölteni a városban. nehéz volt, 6 kiló, mire haza értem leszakadt mindenem. Most 7 hós 7,5 kiló, már elég volt múltkor elvinnem felórás sétára. ha még 2-3 kiló plussz csomag is lenne....


szóval szerintem nem lehet. aztán ha nagyobb es ülni tud...

2013. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha falun élnénk én se vettem volna babakocsit, csak egy könnyű kis sportot, ami dönthető. Sajna itt nagyok a távolságok :s


De az elején bőven elég a kendő. Látogass el egy hordozós klubba mindenképp, hogy az előlhordozós kötéseken kívül a csípő- és hátihordozást is kitanuld :)

2013. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet előre megmondani.

A hordozás nagyon jó, nagyon praktikus, rengeteg előny szól mellette, csak lehet, hogy nagyobb korában a babád fogja utálni. Amikor már ül, szeretnek nézelődni a babakocsiból, kényelmesebben alszanak benne.

Oké, hogy kocsival jársz, de ha mész valahová, vinned kell egy rakás dolgot a babának, cipeled a kicsit, a pelenkázótáskát, a végére a hat kilós gyerek is negyvennek fog tűnni.

Használtan szuper babakocsikat lehet venni, én inkább vennék egyet, jó szolgálatot tesz.

2013. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha van! Majd ha már megy, és csak elmentek a faluban sétálni, makkot gyűjteni, játszótérre stb. és elfárad , akkor is jo lesz hogy csak beleül a babakocsiba és nem kell cipelni :)
2013. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet:). Nekünk volt, kaptuk, de sosem használtuk, itt állt, hátha egyszer kell majd felkiáltással:). Nem kellett. Két és fél éves a lányom, egy hete eladtuk.
2013. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3-4 órát magadra kötöd annak a gyermeknek a levegőn kel lenni, tudod milyen jót alszanak ott.
2013. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem használtam babkocsit, amíg elől lehetett hordozni a kicsit kendőztem,aztán hál istennek elég korán el kezdett menni a kislányom és szeret is mászkálni,nem sokat kell cipelni,de engem nem is zavar ha néha felkéretőzik :-) (13 hónapos,10 kg) de a következőnél már háton hordozni is szeretnék pl.: mei tai-ben, mert azért persze csak egyszerűbb.Hozzáteszem azért hogy mi is kis településen lakunk.
2013. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lehet hogy mi is veszünk, hát ha szükség lesz rá mégis!
2013. febr. 19. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!