Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődést lassíthatja a...

Mozgásfejlődést lassíthatja a mosható pelus?

Figyelt kérdés
Nagyobb bugyor van a babák popsiján olyankor. Tapasztalat?
2013. febr. 20. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi moshatózunk, valóban egy egy hajszálnyit lassabb a kislányom mozgásfejlődése az átlagosnál (8 hónaposan ült fel magától, 9 hónaposan állt fel, 9,5 hónaposan kezdett mászni), de neki sajnos volt egy balesete korábban, én ezt inkább annak tulajdonítom, nem a pelusnak. De mivel még ez is bőven benne van a normális tartományban, simán lehet, hogy egyszerűen csak ez a tempója.

Az mondjuk biztos, hogy 1 évesen nem fog szaladni.

2013. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem tartom valószínűnek, bár kijelenteni semmit nem akarok. Ezt akkor tudnánk objektíven megmondani, ha lenne mozgásfejlődésről statisztika a mi gyerekkorunkból (akkor még döntően textilpelenkát használtak) és lenne egy mostani statisztika, de nem hiszem, hogy ilyet találunk.

Ennek híján saját példával tudok szolgálni: (textilpelust használunk) 8 hónaposan mászott a babám és 11 hónaposan járt.

De én szerintem ránézésre sem gátolja semmiben: igaz, hogy széles a textilpelusok ülepe, meg sok az anyag benne, de ha rajta van a babán és mozogni akar, akkor tud tőle. Két comb között pl. sokszor "összesűrűsödik" az anyag, a sok mozgástól. Ez csak esztétikai dolog, a nedvszívást továbbra is jól ellátja.

De gondolkodjunk úgy, hogy igaz a felvetés, akkor is mi a helyzet? Maximum pár héttel később csinál valamit? Az baj? Egyrészt szerintem nem, de mondom én alaptalannak gondolom ezt a felvetést. (Bár igaz, hogy több helyről hallottam, de szerintem azért mert pánikszerűen terjed)

2013. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyobbik lányomnál a mosható pelusnak(is) tudtam be, hogy 8 hósan forgott,felült, 9 hósan mászott, felállt, 15 hósan ment egyedül.

Viszont támaszkodás nélkül ült 5 és fél hónaposan.

2013. febr. 20. 14:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen normális és átlagos időpontok amiket írsz. Semmi gond nem volt vele
2013. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy mindig este volt nagyon mozgékony, mert éjjelre papírt adtam rá.

Most a kicsinél is azt használok, és ugyanez a tapasztalatom.

2013. febr. 20. 14:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Érdekes, mert megvan nekem az Anyák könyve című könyv a 80-as évekből, és az valami olyasmit ír, hogy néhány baba akár már 5 hónaposan is megfordulhat, de a többség erre csak 7-8 hónapos kora körül képes. Szóval, ha csak ebből indulunk ki, simán lehet, hogy a textipelusos időben lassabb volt a babák mozgásfejlődése.

Mint írtam, az én kislányom mindent egy icipicit később csinál, de ez engem egyáltalán nem zavar. Talán, mert második baba, és csomó mindenen nem izgatom már magam, amit az elsőnél még árgus szemekkel figyeltem. :)

2013. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megint én. :)

Az enyém is mozgékonyabb este a papírpelusban, de ha valami miatt nappalra is azt adok rá, ugyanolyan kis megfontolt, mintha mosható lenne rajta, úgyhogy szerintem csak a fürdés pörgeti fel őket.

2013. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megnyugodtam!

2013. febr. 20. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:
gondolkozz mar! az eldobhato pelus elott mi volt????
2013. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a könyv nekem is meg van, :) csak egy még régebbi verzió.

Abban ez van:

2-3 hónapos koráig: mosolyog, konkrét irányba néz, kezét nézegeti

3-6 hónapos koráig: forog,lábát megfogja, gőgicsél, családtagokat felismeri

6-9 hónapos: gurul, kúszik, mászik, tárgyakat fog meg

9-12 hónapos: feláll, felül, pár szót mondhat, önállóan kezd enni-inni.

12-18 hónapos: járni kezd


Ez nekem stimmel a mostani könyvekkel összevetve.

2013. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!