Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha az ebéd...

Ti mit csináltok, ha az ebéd csak bizonyos részét hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

A lányom nem egy nagy evo. Eddig csak keveset evett, most meg már válogatni is elkezdett. Pedig még csak 15 hós. Edig még én etettem, így be tudtam csakpni, hogy az éppen aktualis kedvenc mellé tettem a kanálra mást is. Most viszont csak kézzel volt hajlandó enni. Viszont csak azt amit o akar. Ma pl. a levesbol csak a répat ette meg, ha meg én akartam etetni, akkor kiutotte a kezembol és kiabálta, hogy nem. Eddig ilyen még nem volt, eléggé meglepett a viselkedése. Aztan a porkolt meg krumplifozelékbol csak a húst ette meg, a tobbit kikopte. Persze ha foztem volna mellé tésztát, azt biztos megette volna, de mivel kéthete még semmi baja nem volt a fozelékkel így nem foztem. Normális ez gyerekeknél, vagy így lehet beloluk válogatósat nevelni? Ha az egyiket nem eszi meg akkor kapjon mást?

A másik kérdés, hogy ha csak egyedul akar enni, de csak kézzel hajlandó, és így sokkal kevesebbet eszik, mint szokott, akkor hagyjam rá, vagy azért próbáljak evés kozben valamit a szájába csempészni én is? A kanalat meg villát a foldre dobja. Egyenlore még nem érdekli. Itt kulfoldon nincs védéno, nincs kitol ilyet kérdeznem.

Koszonom a válaszokat!


2013. febr. 21. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Told ki az étkezések idelyét, hogy éhezzen meg, és akkor majd megeszi, mert éhes lesz! Ha eddig 12-kor evett, akkor most legyen 13 kor ebéd!

Vagy reggeli, nincs Tízórai, csak ebéd!

Ne hagyd rá, hogy csak azt eszi amit akar, mert akkor tényleg Válogatós lesz!

Ott az ebéd amit ti is esztek, Üljetek le enni, ha nem eszi , akkor nem, majd eszik uzsonnát!

2013. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oh, ha ilyen egyszeru lenne a dolog

8kor eszik 200ml tapot, ekkor kel fel, semmi tizorai es fel 1kor van ebed, utanna alvas, tovabb mar nem tolhatom mert aludnia kell menni, vagy tulfarad. Maga ment ki a konyhaba, hogy ehes, es evett is, csak valogatva

2013. febr. 21. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Most már hagyom, bár szerencsére jól eszik a kislányom és nem válogat. Amikor 15 hós volt, akkor előfordult, hogy mentem utána a tányérral és úgy evett, mivel kis súlyú. Aztán ezt abbahagytam. Most már 2,5 éves és az jön be, ha felkel az asztaltól, hogy elég volt akkor megkérdezem, hogy megehetem én? Na ez hatásos és visszaül enni:-).

Én azt próbálnám ki a helyedbe, hogy nem főznék csak egy ételt. Vagy egy tartalmas levest, vagy főzeléket feltéttel stb. Lehet sok neki 2 féle kaja. Kislányom itthon ha eszik levest (ritkán van leves + 2.), nem eszik 2.-at. Jár néha napközibe, ott megeszi a levest és a 2.-at is.

Hagyd, had egyen kézzel, nemsokára úgyis érdekelni fogja az evőeszköz.

2013. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasonlo szituban vagyok (evessel, külf, nincs vedönö). Ugy tajekozodtam, h ez egy nagyon összetett dolog.

Egyreszt, valogatas: mi felnöttek sem eszünk meg mindent, pl. van, aki a babot nem hajlando...stb. Masreszt azt vettem eszre, egyszer ezt, maskor mast nem eszik meg. Nalunk hol a köret, hol a hus, hol ez, hol az a "kivalasztott". Allitolag ha többször eszünk valamit (talan atlag 8-szor?), csak azutan szokunk hozza az izehez.

Van olyan gyerek, akinek meg keves az evesi igenye. A lanyom ha csak edesseget eszik, akkor sem bir ennyi edesseget megenni egy nap, amit ök a normal etkezes mellett esznek. Ilyenek a genjeink. Igy mit lehet tenni? Sztem pont ezert lenne fontos, hogy legalabb az a keves, amit eszik, legyen minösegi.

Aztan az edesseg: ha majd nagyobb lesz, de elöfordulhat most is, hogy masok edessegekkel tömködik, mert nekik felfoghatatlan, hogy egy gyereknek ennyire keves az evesi igenye, meg ugye nem nekik kell megoldani... Mi az ovodaig -nevelesben rendszeresen resztvevö hijan-, a karacsonyi latogatasok...stb kivetelevel kihuztuk ugy, hogy nem nagyon ismerte az edesseget, es ugy szokta meg, az csak ünnepekkor van. Most, amikor elhozzuk az ovibol, a lanyom baratnöje szinte minden nap kap gumicukrot vagy kis csokit öltözködes közben, ezutan megis normalisan eszik ebedet, mindent. Ök alapbol rengeteg edesseget esznek, megis esznek reggelit, tizorait, ebedet, vacsorat. Tehat ilyen is van, es persze ö is keri...

Nem jo tiltani az edesseget, mert akkor ugye meg jobban kivanja. Nalunk itthon neki elerhetö magassagban van, de azert eves elött en meg sosem adtam es ha akkor jelzi, akkor mondom, majd eves utan.

Ugyanigy az ebedet beletömni sem jo - akkor azert nem fogja megszeretni. Mert ugye az eves örömet, szeretetet kell megtanitanunk. Ugy irjak a könyvekben, hogy legyen mindig jo hangulat az asztalnal, hogy jo erzest kapcsoljon az eveshez. :))

Az sem jo, ha latja, hogy nagy cirkusz van az evese körül, mert akkor erre megy ra. Az egyeni eteligeny mellett az evesi szokast, mint szokast is eltanulja. Talan emiatt ugral fel allandoan, ahogy nekem persze muszaj... Anyosomeknal mindenki kisangyalkent ül megvarva a masikat, es ott többen ülnek az asztalnal, ott vegig ül ö is. De mindenkeppen fontos lenne az eves, mint szokas jo megtanitasa is...


A lanyom sosem volt nagy evö, igy a sulya is mindig az also hataron, es vilagos-sapadtas börszine sem nagyon erdekelte gyerekorvost, mivel alapbol nagyon egeszseges, szinte csak az eves kontrollokra jarunk. Olvastam, hogy vashiany is allhat az etvagytalansag mögött - ez volt neki kisbabakoraban, meg csak anyatejes taplalas mellett, es nekem amugy vasfelszivodasi zavarom van. A vas elegendö C vitaminbevitellel szivodik csak fel.

Szoval en az evek soran feladtam, hagyom, hogy azt eszik, amit eszik. Persze probalok valtozatosan, meg szepen dekoraltat, de ugy vettem eszre, nem sokat valtoztat a sajtoskenyer sorsan, ha a sajtnak szem/arc...stb van kivagva. Nalunk most ugy nez ki, 5 evesen, pl. egy zsemlet kap reggelire, ennek maradekat viszi oviba (hatha gyerekekkel jobban eszik - de ezt sem vettem eszre), ebböl az egyböl is meg legalabb a felet meg visszahozza, söt neha erintetlen a reggeli zsemle, leggyakrabban meg 2-3 kis harapas hianyzik. Majd delben lenne gyümölcs, de ilyenkor alt. meg nem ehes, max 1-2 mandaringerezd. Fel 3-kor ebedezünk, ami mennyisegre az ö tenyerenek megfelelö adagot jelenti hol a husbol, hol a salata...stb. Ha leves is van, a masodik etel felejtös. Vacsorara 7-kor szinten 2-3 harapas az atlag, meg ugy egybe egy fel zsemlenel többet sosem evett.

Edesseggel talalkozos napokon ertelemszerüen meg kevesebbet, van, hogy vacsoraig meg nem evett normalisat.

Neha fözeskor megkinalom nyers uborkaval, borsoval, kaposztatorzsaval, sargarepaval - ezekre jobban vevö, bar csak kisebb darabot. Gyakran persze ezzel jollakik meg ebed elött.

Szoval nem csinalok mar nagy ügyet ebböl, viszont c vitamint gyakran adok, föleg infulenzas idöszakban.

2013. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lanyom ha csak edesseget eszik, akkor sem bir ennyi edesseget megenni egy nap, amit ök a normal etkezes mellett esznek. - ezt az ovis baratnöjere ertettem, rosszul vagtam össze.

14.57

2013. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak az ebéd azt a részét eszi meg,én is válogatós vagyok,gyerekként is az voltam (anyám szerint túrórudin és zöldborsón nőttem fel),amíg hajlandó normális mennyiséget megenni,addig nem zavar ha az az ebéd egy része.

Pl pörkölt és krumplifőzelékből kieszi a krumplit,de a tejes részét otthagyja,húsból csak a csirkét eszi meg.Húslevesből kieszi a répát és a levest,tésztát othagyja,kivéve az állatmintásat...

De legalább eszik.

2013. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat, megnyugtato volt olvasni, hogy mas is van aki ezzel kuszkodik. Nem volt eddig valogatos, szinte mindent megevett, de utolso idoben mar lassan mindenben a feje tetejere all a helyzet. Es az evés mindig is nehezkessen ment, de mivel eddig tudtam valtozatosan etetni nem zavart, de ez az egyoldalu etkezes kezd kikesziteni. Es nagyon onfeju kezd lenni, nem erti meg hogy levest nem lehet kezzel enni, de en ne etessem, maga akar, de kivalogatja a tanyerbol, hogy mit nyel le.
2013. febr. 21. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:

A kommented alapjan sztem a dackorszakkal függhet össze. Erröl azt olvastam, csak ami fontos, abban következetesnek lenni es nem engedni, mas lenyegtelen dolgokban hagyni. Erröl irtam, hogyha az eves körül nagy cirkuszt lat, akkor arra megy ra, hogy mindenki övele foglalkozik...stb, a dackorszakbol kifolyolag ezt hasznalja "fegyverkent", ezert en nem nagyon törödnek ezzel, amit eszik, eszik... ne az ö evese legyen a közeppontban sztem az asztalnal. Varhatoan igy magatol abbahagyja par het, honap mulva.

14.57

2013. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!